Strona gl�wna Informacje Regulamin Uczestnicy Foto galeria Archiwum Ksiega gosci Forum Linki Kontakt Wyloguj26-10-2020
Hamowanie
Umiejętne hamowanie jest gwarancją bezpiecznej i efektywnej jazdy. Nie wystarczy po prostu nacisnąć na dźwignie. Należy wiedzieć kiedy dokładnie to zrobić i jak dużej siły użyć. Niezależnie od uprawianego stylu jazdy, zasady prawidłowego hamowania warto opanować.

1. Zawsze hamuj na prostej. Jeśli robisz to na zakręcie to albo siła bezwładności Cię wyprostuje i pojedziesz nie tam gdzie chcesz, albo rower Ci „ucieknie", a koła wpadną w poślizg.

2. Używaj obu hamulców bardziej ufając przedniemu. Gdy hamujesz przednie koło mocniej się trzyma podłoża, podczas gdy tylne łatwiej traci przyczepność. Musiałbyś bardzo mocno nacisnąć lewą dźwignię hamulcową i przesunąć się równocześnie do przodu, żeby przelecieć przez kierownicę. Dlatego nie unikaj przedniego hamulca.

3. Patrz na czym hamujesz. Jeśli to będzie trawa mokra od deszczu, albo błoto, zamiast hamowania zablokujesz koła i stracisz panowanie nad rowerem.

4. Pamiętaj o modulacji, czyli hamuj z wyczuciem. Aby uniknąć zablokowania kół, a w konsekwencji poślizgów, nacisk na dźwignie hamulcowe zwiększaj stopniowo.

Teksty udostępnione przez markę Dobre Sklepy Rowerowe.
Najbardziej popularne z Szybki kurs rowerowania
Top 20
1) Hamowanie :: 9143 czytań ::
2) Zmiana biegów :: 4869 czytań ::
3) Szybki kurs rowerowania (oglądany) :: 2836 czytań ::
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.03 28,214,841 Unikalnych wizyt od 01/11/2008