O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Artykuły


Naprawa łańcucha krok po kroku

Tomasz 29 czerwiec 2009 12881 czytanie 0 komentarz

Zerwany łańcuch:

Woź ze sobą skuwacz (inaczej wyciskacz) do łańcucha i naucz się go obsługiwać.

Zerwany łańcuch to jeden z najczęstszych defektów, ale łatwy do naprawy.
1. Połóż w imadełku wyciskacza ostatnie nieuszkodzone ogniwo z blaszkami zewnętrznymi.2. Wyciśnij uszkodzone ogniwa, zwracając uwagę by sworzeń ogniwa pozostał w blaszce zewnętrznej. W przeciwnym razie nie założysz sworznia i będziesz musiał skrócić kolejne ogniwa.3. Załóż łańcuch na najmniejsze zębatki kasety i korby sworzniem na zewnątrz dla łatwiejszego posługiwania się wyciskaczem.
4. Złóż ogniwa łańcucha i wciskaj sworzeń. Uważaj, by nie wszedł zbyt głęboko, dlatego sprawdzaj jego położenie co kilka obrotów. Gotowe? Teraz powyginaj łańcuch na boki, aby wciśnięty sworzeń pracował równie lekko jak pozostałe w łańcuchu. Możesz jechać dalej!
Teksty udostępnione przez markę Dobre Sklepy Rowerowe.

O Tomasz

Tomasz
Super administrator
Dołączył: 27 październik 2008

0 komentarz

Pozostaw komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk 'Zgadzam się', aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności.Możesz przeczytać więcej o naszej polityce prywatności tutaj