O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpoczęcie sezonu rowerowego STOP 2020

Ostatnia aktualizacja 4 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 4 lat temu
Informuje STOP-owiczów i wszystkich zainteresowanych, że w związku z sytuacją w kraju i na świecie, rozpoczęcie sezonu przesuwamy z pierwszej niedzieli kwietnia na pierwszą niedzielę maja br. Jest to bardzo optymistyczna zmiana bo może się okazać, że w maju również będzie to niemożliwe.
W zależności od rozwoju sytuacji podejmiemy kolejne decyzje.

Drodzy rowerzyści, trzymajcie się zdrowo i trenujcie indywidualnie i bezpiecznie. Dzisiaj 20-go marca mamy pierwszy dzień wiosny. Starajmy się nadchodzące ładne, wiosenne dni wykorzystać indywidualnie na sportowo ale z rozwagą i rozsądkiem, stosując się do zaleceń lekarzy. Myślę jednak, że najlepsze co możemy zrobić to pozostać w domu.

Wiadomość dodana

Sprawdza się niestety ten wariant rozwoju sytuacji związanej z pandemią, że nie możemy wystartować z wycieczkami grupowymi w pierwszą niedziele maja. Przekładamy zatem termin rozpoczęcia sezonu na pierwszą niedzielę czerwca br, mając nadzieję, że będzie to możliwe.

Pozdrawiam wszystkich serdeczne. (papa)

Wiadomość dodana

Jak już napisałem wcześniej w shoutboxie, jest szansa, że rozpoczniemy sezon 2020 w niedzielę 07 czerwca. W najbliższą środę podam trasę pierwszej wycieczki i zasady jakie będą nas obowiązywały podczas jazdy jak i podczas postojów. Niestety nie będzie tradycyjnego ogniska na zakończenie pierwszej wycieczki. Będziemy musieli również zmienić pewne zwyczajowe zachowania na przywitanie i pożegnanie. Będziemy musieli dostosować się do obowiązujących w kraju wymagań sanitarnych.

Teraz mam pytanie do koleżanek i kolegów z Grupy, co o tym sądzicie. Czy już jest na tyle dobrze, że możemy się spotykać na wspólnych wycieczkach? Czy będą chętni do prowadzenia niedzielnych wycieczek?. Czy obowiązujące ograniczenia nie spowodują, że wycieczka nie sprawi nam spodziewanej przyjemności? Czy nie lepiej jeszcze poczekać a przez jakiś czas jeździć samotnie lub w małych grupkach. Czy weźmiecie udział w pierwszej wycieczce w niedzielę 7-go czerwca br.? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?.Czy planować pierwszą wycieczkę czy może jednak poczekać?

Proszę was bardzo o opinie i komentarze.


:
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 31-05-2020 08:59, 4 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 4 lat temu
To się nam narobiło. :wnerw: Moim zdaniem czerwiec jest mało realny, ale kto wie?
Mam pewne obawy czy teraz - w obecnych warunkach - jazda na rowerze nie szkodzi? :mysli:
Dlaczego we Włoszech i Hiszpanii policja zabrania jazdy rowerem, nawet w pojedynkę. :bezradny:
To są czasy zarazy i trzeba być bardzo ostrożnym we wszystkim! :mysli:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Andrzej dnia 20-03-2020 17:40, 4 lat temu
RadekRadekUżytkownik
Dodano 4 lat temu
:beczy::beczy::beczy:
Rower: FELT NINE COMP Styl jazdy: Four cross
K
KrzysztofBraciakNowicjusz
Dodano 4 lat temu
Kiedy ten wirus zniknie :o :o :o :o :o :o
EdiEdiUżytkownik
Dodano 4 lat temu
-Nie rozpaczajmy. Mam nadzieję, że to wszystko szybko minie, tak szybko jak się stało. W tej chwili cieszmy się, że jesteśmy wirtualnie
wolni i odwiedźmy na początku Paryż; https://youtu.be/oyeES-321xc . Potem przy kawie i antywirusowym trunku wypoczywajmy słuchając np. muzyki country; https://youtu.be/uhTw89hjPgs :muza: :brawo:
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 22-03-2020 03:28, 4 lat temu
GrazkaGrazkaJunior
Dodano 4 lat temu
Andrzej jeździć można ale najlepiej samemu
lek. med. Grzegorz Rajca: Spędzanie czasu na treningu o niskiej intensywności poza skupiskami ludzkimi moim zdaniem jest jak najbardziej wskazane. Nie widzę przeszkód, aby jeździć rowerem na dworze, szczególnie poza miastem lub w lesie. Jest jednak jeden warunek. Nie może to być wysiłek zbyt forsujący nasz organizm. Dopuszczalna jest tylko spokojna jazda, oczywiście samotnie lub w małej, kilkuosobowej grupce.
Styl jazdy: Turystyka
TomaszTomaszSuper administrator
Dodano 4 lat temu
Wydaje mi się, że zabronili jazdy na rowerze w Włoszech czy to Hiszpania by uniknąć by ludzie spotykali się. Mają problem by upilnować ludzi by siedzieli w domu, więc zabraniają wszystkiego co może to powodować.
Rower: Trek X-Caliber 9 29" 2017, Author DEXTER 21" 2009 Styl jazdy: MTB
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 4 lat temu
Tak jak przewidywałem jazda na rowerze jest wskazana i zalecana - Światowa Organizacja Zdrowia zaleca jazdę na rowerze podczas epidemii, ale ... .
Jak tu jeździć z maseczką na ustach i nosie? :o Dochodzi jeszcze dystans i wychodzi, że trzeba trenować indywidualnie lub w małych zespołach na ograniczonych dystansach - czysta rekreacja! :bezradny: Myślę, że maseczki dla rowerzystów powinny być zniesione, bo to jest niezdrowe z medycznego punktu widzenia - tak było w Czechach po pięciu dniach obostrzeń zrezygnowano z używania maseczek przez rowerzystów.
A u nas póki co każdy widzi, ... :|
Myślę,że EGR STOP [stop] będzie miała nowe doświadczenia w swojej dotychczasowej historii - jak tu jeździć razem i osobno?
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
EdiEdiUżytkownik
Dodano 4 lat temu
Czy w najbliższą Niedzielę JEDZIEMY?- Komendant zapytał Nas wszystkich w wiadomościach dodanych w swoim poście o Naszą opinię na ten temat; i co? -na str. -"cisza" . -
Jeżeli chcemy rozpocząć Nasz sezon rowerowy - bo myślę że chcemy!, to potwierdźmy naszą wolę i nasze stanowisko w tej sprawie, aby ułatwić Komendantowi podjęcia stanowiska (do środy 3.06.2020.) czy w najbliższą Niedzielę ma organizować pierwszą wycieczkę dla Grupy Rowerowej STOP.
-Osobiście jako jeden z zagrożonych -deklaruję swoje uczestnictwo w wycieczce .Ubolewam, że jako "dziewic bycia w domu" będę musiał zgolić swoją 3 -centymetrową siwą brodę.
- KOMENDANCIE! -Organizuj pierwszą wycieczkę rowerową STOP 2020. - Z Naszej historii wycieczek wiem (bo sam byłem uczestnikiem),że do Pagórek do elektro-wiatraka jechało nas tyko trzech.-Komendant, Sylwek i ja..-Wówczas podjęta została decyzja, że trzech rowerzystów jadących razem to już grupa rowerowa STOP.
Mam nadzieję że będzie Nas więcej.-
- Do spotkania na rowerach zachowując obowiązującą w tym czasie odległość rowerzystów 2 m. -Nie będzie możliwości jechania obok siebie bez maseczki.
-Pozdrawiam Wszystkich z Grupy [stop]- i zachęcam do udziału w pierwszej wycieczce Grupy Rowerowej [stop] 2020. https://youtu.be/...
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 01-06-2020 17:40, 4 lat temu
J
Jano__007Użytkownik
Dodano 4 lat temu
:nie: :nie:
Rower: Unibike Luxor, Unibike Xenon
JerzykJerzykUżytkownik
Dodano 4 lat temu
Stenia i ja jesteśmy za rozpoczęciem sezonu rowerowego z zachowaniem wszelkich obostrzeń narzuconych przez władze. Liczymy na to, że wszyscy będą stosowali się do nowych warunków jazdy w grupie. Nie będzie to takie proste. Brakuje mi tych niedzielnych wypadów :(
Rower: Giant Tourer Styl jazdy: Turystyka
irenairenaJunior
Dodano 4 lat temu
Hallo! witam Was [stop]
Ja niestety nie mogę wziąć udziału ani w pierwszej 7.06. wycieczce, ani w następnych.
W maju miałam operację chir., no i narazie jazda na rowerze poszła w odstawkę. :zalamka:
Pozdrawiam serdecznie i życzę przyjemnych wycieczek.
Do zobaczenia. :buzki:
Rower: Raleigh USA Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez irena dnia 02-06-2020 23:11, 4 lat temu
C
cecyliaxNowicjusz
Dodano 4 lat temu
A ja w imieniu swoim, Grażynki i Ali zgłaszam udział w inauguracji sezonu. Jeździmy od kilku tygodni z zachowaniem pewnych zasad. Myślę, że dystans i zdrowy rozsądek są wskazane, ale to koronawirus, a nie koronaświrus. Nie dajmy się zwariować. W lesie nie ma obowiązku noszenia masek. Nie całujemy się, nie przytulamy się, jazda w odstępach i do przodu.
GrazkaGrazkaJunior
Dodano 4 lat temu
Chętnie się z Wami sppotkam jestem za rozpoczeciem sezonu rowerowego oczywiscie z zasadami sanitarnymi.
Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 4 lat temu

Cytat

cecyliax napisał/a:
Nie całujemy się, nieprzytulamy się

Ale że jak? To tak można ? ;)
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 4 lat temu
Witam Wszystkich, [stop] Witam Zbyszku, Witam Komendancie! [stop]

Myślę,:mysli: że powoli można zaczynać z ograniczeniami, o których powszechnie wiadomo. :|
Ważne jest też, a może szczególnie dla osób z podwyższonym ryzykiem - "zły PESEL" - aby każdy pamiętał
i modyfikował wskazania, zalecenia stosownie do swojej grupy i własnych preferencji. :bezradny:
Koleżanki i koledzy z "lepszym PESEL-m" mają teraz większe możliwości. :tak:
Dla tradycji i sympatii z grupą [stop] planuję poprowadzić kilka wycieczek. :tak: [stop]
Pozdrawiam Wszystkich, pozdrawiam Zbyszku. :hejka:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Andrzej dnia 03-06-2020 12:09, 4 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 4 lat temu
Dziękuję bardzo za Wasze opinie. Nie jest ich wiele, ale w większości są za rozpoczęciem sezonu, mimo obowiązujących ograniczeń. Spróbujemy zatem i rozpocznijmy w najbliższą niedzielę 07 czerwca. Pierwsza wycieczka pokaże, czy będzie kontynuacja.
Zapraszam zatem na zbiórkę. szczegóły jak zwykle na stronie głównej. :)
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
A
alinaUżytkownik
Dodano 4 lat temu
Zbyszku i wszyscy nasi i nie nasi Rowerzyści.
Tak jak większość moich poprzedników zauważyła można jeździć na rowerze i spotykać się już w większych grupach (zezwolono na organizację wesel do 150 osób a tylu się nas nie zbierze :D). Myślę, że dobrze będzie się spotkać po tak długiej kwarantannie oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku, który u mnie będzie polegał na: maseczce, przyłbicy, szyszaku, zbrojnego ubrania ochronnego pod którym ukryję radość z ponownego spotkania.:rotfl: No cóż Waldku od teraz bez buzi buzi ale zawsze możemy je wszystkim przesłać tak :buziak: :buziak: Pozdrawiam wszystkich i do miłego zobaczenia:hejka:
Edytowany przez alina dnia 03-06-2020 21:28, 4 lat temu
JurekJurekUżytkownik
Dodano 4 lat temu
Czy trzeba wziąć ze sobą rower? Na wesele nie koniecznie. A może co tydzień będziemy robić wesela oznaczone nr. Takie na lipę, żeby być nie na bakier z przepisami.
Rower: ACCENT SHANNON Concept Styl jazdy: Turystyka
C
cecyliaxNowicjusz
Dodano 4 lat temu
Rower można wziąć, ale owinięty w folię.
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.