O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Grudniowe Pączki 13-12-09

Ostatnia aktualizacja 14 lat temu
MARECKIMARECKISenior
Dodano 14 lat temu
:chatownik: Ponieważ w kalendarzu pojawił się już grudzień, czas najwyższy zaprosić na tradycyjne o tej porze odwiedziny pewnej cukierni w Nowym Stawie.

Organizowana przeze mnie po raz czwarty wycieczka pt ,,GRUDNIOWE PĄCZKI''będzie stanowiła podsumowanie i zakończenie rowerowego roku 2009 oraz okazję do zaprezentowania planów na rok 2010.:radocha:

Założenia wycieczki:
Cel rajdu jest tym razem mało rowerowy, zaś typowo konsumpcyjny. W końcu nie samym rowerem człowiek żyje :-).
Oddamy się wspólnemu jedzeniu pączków i innych ciastek w Nowym Stawie, co niewątpliwie będzie sprzyjało pogłębieniu integracji elbląskiego środowiska rowerowego :figielek: (plotki) :klotnia::luzik::buzki::spadaj::nerwus::buziak::wysmiewacz::glupek:
Udowodnimy też niedowiarkom, że jazda w niezbyt kojarzącym się z rowerem miesiącu, jakim jest grudzień, jest możliwa i co ważne sprawia dużą frajdę (okok)

Trasa:
ELBLĄG -Kazimierzowo-Jazowa-Wierciny-Lubstowo-Myszewo-Lipinka-Świerki-Chlebówka-NOWY STAW-Lubieszewo-Orłowo-Nowy Dwór Gdański-Marzęcino-Kępki-Bielnik II-Kazimierzowo-ELBLĄG

Uczestnicy:
Zapraszam WYŁĄCZNIE osoby pełnoletnie, ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszam płeć piękną ;-). Długość trasy to około 70 km. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, nie przekraczające 20 km/h. Wrócimy około godziny 15.

Wycieczka z uwagi na budowę elektrowni wodnej przy śluzie na Nogacie w Michałowie będzie miała tym razem charakter szosowy. Pojedziemy nieco inną droga niż tradycyjnie. Impreza odbędzie się tradycyjnie bez względu na pogodę.

Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Długa przerwa będzie w Nowym Stawie :-). Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Zalecam także założenie kasku na głowę. Proszę także pamiętać o pieniądzach na łakocie, gdyż sponsorzy zawiedli na całej linii :bezradny:

[color=#ff0000]Zbiórka na Placu Słowiańskim w niedzielę 13 grudnia o godzinie 8.00.
[/color]


(papa2)
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Tomasz dnia 07-12-2009 20:09, 14 lat temu
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 14 lat temu
Przy tym tempie i planowanym przebiegu wnioskuję, że po wyjeździe elbląskich bikerów cukiernia w Nowym Stawie będzie pozbawiona nie tylko pączków.:rotfl: Ponieważ jestem łasuchem (okok) pojawię się na Placu Słowiańskim w proponowanym terminie.
Do zobaczenia(papa2)
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 14 lat temu
Chętnie bym się z Wami zabrał, ale prawdopodobnie będę musiał stawic sie w pracy.
Może innym razem. Życzę dobrej, słonecznej pogody.:)
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
MARECKIMARECKISenior
Dodano 14 lat temu
Ja bym nad robotę przełożył pączki :D. Ale nie martw się-kolejne pączki już za 12 miesięcy:rotfl: Pozdrower.
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Darecki ESRDarecki ESRUżytkownik
Dodano 14 lat temu
Bedę robił wszystko by być (dokuczacz)
Wstawiłem nawet zajawkę na RwM i może w Nowym Stawie zjawią się przyjezdni z pomorskiego (okok)
Rower: Kross A6 Styl jazdy: Turystyka
A
alinaUżytkownik
Dodano 14 lat temu
Lubię pączki - sama zamieniłam sie w PĄCZULKA i jeżeli tempo jazdy nie przekroczy prędkości światła na wysokości lamperi to może się skuszę (10-15 km /hektar). Szczególnie mając nadzieję na jadące przed soba ciekawe męskie . . . . . . .. To może warto jechać?!:kwiatek:
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 14 lat temu

Cytat

alina napisał/a:
Lubię pączki - sama zamieniłam sie w PĄCZULKA i jeżeli tempo jazdy nie przekroczy prędkości światła na wysokości lamperi to może się skuszę (10-15 km /hektar). Szczególnie mając nadzieję na jadące przed soba ciekawe męskie . . . . . . .. To może warto jechać?!:kwiatek:


Droga Alinko warto, warto :rotfl:
Zabawa gwarantowana:hura:
Jeśli pączków w Nowy Stawie zabraknie, skonsumujemy PĄCZULKA:D
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 14 lat temu
Dla chtnych mogę znaleźć, przy planowanej trasie Marka, kilka kilometrów prawdziwego żuławskiego bruku z perełkami architektury.:)
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Jurek M dnia 08-12-2009 20:42, 14 lat temu
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 14 lat temu

Cytat

Jurek M napisał/a:
Dla chtnych mogę znaleźć, przy planowanej trasie Marka, kilka kilometrów prawdziwego żuławskiego bruku z perełkami architektury.:)


Po ostatniej niedzielnej wycieczce z Twoim udziałem, polubiłem "żuławskie bruki" ;)
Jadę z Tobą:hura:
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
A
alinaUżytkownik
Dodano 14 lat temu
Jurek! Przekonałeś mnie - żuławski bruk na pewno przyćmi wszystkie inne przyjemności, A jego wspomnienie pozostanie ze mną przy siadaniu przez kilka następnych dni.:zalamka:
MARECKIMARECKISenior
Dodano 14 lat temu

Cytat

Jurek M napisał/a:
Dla chtnych mogę znaleźć, przy planowanej trasie Marka, kilka kilometrów prawdziwego żuławskiego bruku z perełkami architektury.:)


Brukowi i innym podejrzanym nawierzchniom mówimy tym razem stanowcze NIE:figielek:.
Perełki architektury oczywiście będą, m.in kościółek w Świerkach oraz kilka moich ulubionych domów podcieniowych. Może nawet odwiedzimy powstający skansen w Cyganku :mysli:

Pozdrower.(papa2)

Wiadomość doklejona:

Cytat

Mirek napisał/a:
Wyjazd słodki,pączki wspaniałe.:mniam:
Pozazdrościć tym co jadą ,a kalorii im na pewno nie przybędzie.(palacz)


Nie zazdrościć, nie zazdrościć, tylko pojechać :P
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez MARECKI dnia 09-12-2009 19:08, 14 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 14 lat temu
Słucham w pracy radia EL i nagle słyszę wywiad z MARECKIM na temat elbląskich rowerzystów.
Gratuluję!. Dobra robota(okok).
Na niedzielne pączki to chyba zbierze się spora liczba bikerów. Po dzisiejszym radiowym zaproszeniu nie widzę innej możliwości.:milczek::radocha:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 14 lat temu
Na niedzielne pączki to chyba zbierze się spora liczba bikerów. Po dzisiejszym radiowym zaproszeniu nie widzę innej możliwości.:milczek::radocha:

Nie wiem, czy Marecki zamówił w cukierni w Nowym Stawie zwiększoną produkcję pączków:bezradny:. Jak zabraknie sam zostanie zjedzony ?:o
:rotfl:
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
MARECKIMARECKISenior
Dodano 14 lat temu
Nie zabraknie :radocha:. W poprzednich latach dobrze schodziły też inne ciastka:D.

Ps.Ubierzcie się jutro ciepło:tak: (papa2)

Wiadomość doklejona:

Cytat

Marian65 napisał/a:
Słucham w pracy radia EL i nagle słyszę wywiad z MARECKIM na temat elbląskich rowerzystów.
Gratuluję!. Dobra robota(okok).
Na niedzielne pączki to chyba zbierze się spora liczba bikerów. Po dzisiejszym radiowym zaproszeniu nie widzę innej możliwości.:milczek::radocha:


Dzięki:D. Zapowiedzi wycieczek nagrywam w radiu już od 3 lat i masowego odzewu niestety nie widać.:bezradny: Może pączki skuszą elblążan;)(papa2)
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez MARECKI dnia 12-12-2009 08:35, 14 lat temu
M
Marek55Senior
Dodano 14 lat temu
Nie był to tłum miłośników elbląskich pączków, ale znalazła się trójka chętnych rowerzystów do połączenia przyjemnego z pożytecznym. Na spotkanie przybyła też Kasia, ale tę niedzielę musiała niestety poświęcić pracy zawodowej. Stąd też Jej smutne oczy, kiedy z Tereską i Luckiem ruszyliśmy w stronę Nogatu. Generalnie towarzyszyła nam pogodna pogoda, sprzyjająca niedzielnej, lajtowej eskapadzie. Tylko rumience na twarzach świadczyły, że było lekko poniżej zera. Najlepsze przyjemności czekały nas po powrocie do Elbląga. W miłej kawiarence, przyjaznej rowerzystom, dwie miłe Panie zaserwowały nam pyszne pączki i wspaniałą kawę. Dzięki. To była udana niedziela.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 14 lat temu
Na Grudniowe Pączki Wybrało się w sumie 16 bikerów.
Naszą Grupę reprezentowali: Alinka, Janusz k., Mirek, Kazimierz oraz blisko z nami związany Jerzy M. Miłośnik historii Żuław.
Cała grupa, pod wodzą Mareckiego sprawnie realizowała zaplanowaną trasę. Zwiedzając zabytki Żuław, oglądając domy podcieniowe i ślady dawnych powodzi dotarliśmy do Nowego Stawu. Małe co nieco w cukierni(obżarstwo:nono: ) i ruszyliśmy dalej oglądać domy podcieniowe. Jedna z nich, pomimo środkowego stadium ruiny okazała się perełką podcieni. Wszystko można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie Jurka http://www.mocek...._paczki,1. Przez Nowy Dwór dotarliśmy do Cyganka, gdzie obejrzeliśmy Cmentarz jedenastu wsi i przeniesiony z Jelonek dom podcieniowy (w trakcie rekonstrukcji). Z Cyganka już prostą drogą przez Nowy Dwór, Marzęcino dotarliśmy do Elbląga.
Pomimo rannego chłodu prawie cała drogę towarzyszyło nam słoneczko, barwiąc nasze lica na ciemny brąz;)
Dzięki Marecki za przygotowanie tej wycieczki:brawo:
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Kazimierz dnia 15-12-2009 19:31, 14 lat temu
MARECKIMARECKISenior
Dodano 14 lat temu
Cała przyjemność po mojej stronie:tak:. Na temat wycieczki trochę jest tu: http://marecky.bikestats.pl/index.php...did=258024 , a pełna relacja się pisze:chatownik:

(papa2)

Wiadomość doklejona:
GRUDNIOWE PĄCZKI -RELACJA


Na miejscu startu na Placu Słowiańskim zebrała się rekordowa w historii wyjazdów do Nowego Stawu grupa 16 bikerów, którzy postanowili aktywnie spędzić kilka niedzielnych godzin. Na szczególną uwagę zwracał fakt, że postanowiła zabrać się z nami Alina z elbląskiej Grupy Rowerowej ,,STOP'' :D

Ponieważ śluza na Nogacie w Michałowie jest obecnie placem budowy elektrowni wodnej, pojechaliśmy nieznacznie zmodyfikowaną trasą przez Jazową i Wierciny. Od Lubstowa jechaliśmy już dobrze znanym szlakiem. Za namową Jurka zajrzeliśmy do Myszewa, gdzie na miejscowym kościele znajdują się tablice powodziowe pokazujące poziom wody podczas wielkiej powodzi z XIX w.

Tego dnia dopisywała nam ciepła, słoneczna pogoda i nawet słynny żuławski wiatr nie powodował znaczących turbulencji;). Nic więc dziwnego, że już parę minut po 10 byliśmy na miejscu i mogliśmy przystąpić do degustacji miejscowych specjałów. W trakcie nasiadówki był czas na wspomnienia z poprzednich wycieczek, zaprezentowałem też plany na nowy sezon, które spotkały się z życzliwym przyjęciem, a nawet pisemnym komentarzem Aliny:boisie: :hejka:

Około 11 uzyskaliśmy wsparcie w postaci pięciu bikerów z Trójmiasta, którzy także co nieco spałaszowali:D.W końcu podnieśliśmy swoje ociężałe nieco ciała i po zrobieniu kilku fotek na rynku w Nowym Stawie ruszyliśmy w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego, zaś grupa trójmiejska ruszyła w kierunku Tczewa.

Zatrzymaliśmy się przy domu podcieniowym w Orłowie, gdzie grupa zrobiła kilka fotek, a następnie po przejechaniu DK 7 w Nowym Dworze Gdańskim pojechaliśmy w kierunku Stegny, aby w Cyganku poszukać powstającego skansenu i centrum kultury żuławskiej. Jego zaczynem jest przeniesiony z Jelonek k. Pasłęka dom podcieniowy, który został zakupiony przez znanego fotografa i pasjonata Żuław Marka Opitz, a jest rekonstruowany w Cyganku.
Nieopodal jest też cmentarz i gotycki kościół - wszystko to tworzy spójną całość.

Przez Żelichowo zawróciliśmy w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego, pokonując przy okazji rzekę Tugę. Tam zajrzeliśmy na dworzec kolejki wąskotorowej, kurującej w sezonie letnim po Mierzei Wiślanej. Obecnie wagoniki są szczelinie owinięte plandekami i czekają na lato.

Potem skierowaliśmy się w kierunku Marzęcina i przez Kępki i Bielnik II i I dojechaliśmy do Elbląga. Po złożeniu sobie życzeń rozjechała się w sobie wiadomych kierunkach.

Łącznie licznik pokazał mi w ten dzień 91 km przejechane w czasie 4 godzin 16 minut, czyli ze średnią prędkością 21,33km/h.

[big]W tym miejscu tradycyjnie serdecznie dziękuję wszystkim za nasze wspólne całoroczne rowerowanie po okolicach dalszych i bliższych. Cieszę się, że moje pomysły znajdują u Was odzew, bo bez Was jazda nie dostarczałaby takiej radości i zadowolenia[/big] (papa2)
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez MARECKI dnia 10-01-2010 12:28, 14 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.