O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Stegna 13.11.2011

Ostatnia aktualizacja 12 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
Zostaliśmy zaproszeni przez Ediego na rozpoczęcie sezonu Elbląskich Morsów, które odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 13.11.2011 o godzinie 12:00 w Stegnie.
Korzystając z tego, wybieramy się tam rowerami , aby dopingować naszych znajomych .

Zbiórka na rampie przy ul. Mazurskiej, wyjeżdżamy punktualnie o godz. 09:00

Na spóźnialskich nie czekamy.

Dlaczego?, ano dlatego, że część z nas będzie brała udział w kąpieli morsów i musi mieć czas spokojnie się do tego przygotować.
Nie popełniamy błędu z lat poprzednich gdzie przyjeżdżaliśmy w ostatniej chwili, a ostatni byli na miejscu już po rozpoczęciu kąpieli przez nasze morsy.
Będziemy mieli najwyżej czas na jakąś kawkę w pobliskich barach.

proponowany przebieg trasy;
http://www.bikema...te/1326208
długość trasy to koło 75km.
Wyjazd ze Stegny planowany pomiędzy godziną 13:00 a 13:30. Do ustalenia na miejscu w zależności od programu Elbląskich Morsów.
Każdy jedzie na własna odpowiedzialność.
Wycieczka odbędzie się przy nieograniczonym ruchu samochodowym, więc każdy musi przestrzegać przepisów o ruchu drogowym. Uczestnikom zaleca się zabranie ze sobą; podstawowych narzędzi, oświetlenia i zapasowej dętki oraz założenie kasku.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Marian65 dnia 06-11-2011 22:58, 12 lat temu
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Przy okazji wycieczki do Stegny chcę zaliczyć kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańsk.
Szukam chętnych.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
EdiEdiUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Jurku! Nie namawiaj, morsów-rowerzystów i potencjalnych kandydatów morskiej kąpieli na "zdrowotną poniewierkę". Jeżeli jutro z nami wejdziesz do morza to uwierzę, że nie chciałeś być tylko zuchwałym kibicem naszej kąpieli.-Zapraszam więc Jurku do wspólnej kąpieli morskiej zimowej w Stegnie (-oczywiście) po zaliczeniu tych granicznych słupków. Obiecuję Ci herbatkę "strong po wyjściu z morza.;)
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 12-11-2011 21:48, 12 lat temu
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Edi nie dam się naciągnąć na kąpiel we wrzątku.
Zaliczyłem już kilka wywrotek kajakowych w zimie.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
EdiEdiUżytkownik
Dodano 12 lat temu
-Jurku to nie jest to samo.Kąpiel morsów jest zbiorowa i podlega emocjom tzn "psychozy tłumu".Nie będziesz cierpiał, ani żałował po wejściu do wody.Radość i zdrowie jaką Cię obdarzy Neptun będzie większa niż Twoje chwilowe obawy.Myślę, że mogę Ci te słupki graniczne zaliczyć jeżeli jutro nawet ich nie zaliczysz "fizycznie" Miło będzie jeżeli jutro spotkamy się w morzu.-Herbata strong będzie.
-Do spotkania w toni morskiej.
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
EdiEdiUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Myślę, że Jurek jest ambitny i nie należy go zniechęcać. Jutro warunki klimatyczne dla debiutantów kąpieli zimowych będą bardzo dobre. Jeżeli ma zacząć "morsowanie "- to kiedy? -tylko jutro!
Ps.
-Do Janusza -Na rozgrzewkę jutro przyjadę wcześniej i będę na znanej Ci trasie w lesie do g. 11:40.Jeżeli przyjedziesz rowerem później to myślę, że będzie Ci tak gorąco, że nie będzie potrzeby dodatkowej rozgrzewki przed kąpielą.Do zobaczenia.

Wiadomość doklejona:
Stało się. Morsowanie się odbyło.Doszło wielu nowych adeptów zimowych kąpieli wśród nich był również nasz Piotr. :brawo:
Bardzo dziękuję Wam wszystkim, którzy przybyli do Stegny,aby obejrzeć pierwszą kąpiel zimową STOP-owcow w tym sezonie. Szczególnie dziękuję naszym Koleżankom i Kolegom z Grupy Rowerowej STOP, którzy przyjechali na swoich ulubionych rowerach.-Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuję, że byliście dziś z nami morsami.
Dziękuję Marianowi, za sprawną organizację tak licznej drugiej wycieczki poza sezonowej Grupy Rowerowej STOP 2011/2012 do Stegny.Pozdrawiam Wszystkich. Ten hymn Bałtyckich Morsów dedykuję dla nas Wszystkich; http://youtu.be/tqPMWqub6k4
Zobaczmy jak inni morsy bawią się w zimnej wodzie -są lepsi od nas. -Dziewczyny morsy to dla Was wyzwanie.Możemy być lepsi od nich,
-my Was wesprzemy.- Zobaczmy jak oni pięknie morsują; http://youtu.be/_2-s-aMieA4
Ps.
Jeszcze raz przypominam potencjalnym miłośnikom kąpieli zimowych jak zacząć tą kąpiel; http://www.morsowanie.info/pywanie-zi...jak-zaczac
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 14-11-2011 16:10, 12 lat temu
agaweagaweUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Ale mieliśmy fajową wycieczkę :D
Były nawet kremowe autobusy :mniam:
Chłopaki w tych morskich odmętach byli naprawdę dzielni. Gratulacje dla śmiałków :brawo:
Edi - miałeś super kapelusik (okok)
No Marian - spisałeś się na medal :D
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Edi kąpieli nie zaliczyłem - jeszcze nie jestem gotów.:beczy:
Zaliczyłem kamienie graniczne Wolnego Miasta Gdańsk.:hura:
www.mocek.nazwa.pl/galerie/rowery/2011_11_13_stegna/2.jpg

Zdjęcia z wycieczki:
http://www.mocek.nazwa.pl/galerie/gal...3_stegna,1
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Jurek M dnia 13-11-2011 20:32, 12 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
Dziękuje wszystkim za udział w dzisiejszej wycieczce.:)
Było miło, słodko i rozgrzewająco;) a tempo umiarkowane - mam nadzieję że dla wszystkich.
Przepraszam tych co nie zdążyli zjeść swoich -jak to nazwała Agnieszka -"kremowych autobusów" :zawstydzony:
Liczba Morsów w naszej grupie systematycznie rośnie :brawo:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
VioletaVioletaUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Dołaczam się do podziękowań za wspólna jazdę :) Dzisiejsza wycieczka do Stegny dostarczyła mi sporą dawkę pozytywnych emocji i adrenaliny na trasie (okok) .Dziękuję Ediemu oraz Marianowi za herbatkę z róznymi dodatkami rozgrzewajacymi :)
Rower: tour de France , GIANT DEFY 4 Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Tak Dociu! - winna jesteś i nie wiem czy wystarczy sam urok osobisty? Złagodzenie kary występuje, ponieważ przyznałaś się sama.
Tempo "umiarkowane" - wyższe, ponieważ czas przejazdu był poniżej 2h, a średnia powyżej 20 km/h przy temp. 2~3*C.
Taka temperatura sprzyja szybszej jeździe i jest OK! Ogólnie wycieczka super i brawa dla Mariana za zorganizowanie i sprawną realizację! :brawo:

P/S Jakoś intuicyjnie wiedziałem, że wycieczka będzie udana, bo już na rampie Mariana chciałem całować!
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
agaweagaweUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Sam sobie Marian winien w kwestii tego całowania, skoro się tak "wyzywająco" ustroił - na NIEBIESKO !!! :D
A Ty Dorotko z tymi kaloriami nie przesadzaj - jakie tam miliony? Tylko skromne 500 kcal, w porywach do 1000 :D
Już się zresztą piękniuchno na bioderkach poukładało :D
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Agnieszka to dobry psycholog - odkryła, że kolor niebieski jest "niebezpieczny", ale ja to widzę inaczej - powiedzmy, bardziej pokojowo, latarkowo, nast..... .
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
agaweagaweUżytkownik
Dodano 12 lat temu
P.S. Marian, niestety nie mogę przypisać sobie autorstwa pięknego określenia "kremowe autobusy". Twórcą tego tak trafnego określenia jest JUREK :brawo:
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
JUREK :mysli:
Pewnie przy okazji gofrowej uczty w Kadynach na plaży. :nerwus:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
agaweagaweUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Tak jest Panie Marianie :D
Uczta gofrowa w Kadynach :mniam: przy okazji wrześniowej wycieczki do Tolkmicka :)
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Agnieszce "kremowe autobusy" nie szkodzą; jeździ coraz dalej, jeździ w dzień, jeździ w nocy, pięknieje i jeszcze się do nas śmieje
- przynajmniej tak mi się zdaje ?
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
W sen to nie zapadliśmy, bo już się zbieram do kolejnej wyprawy latarkowej, ale z kulturą to różnie.
Nawet przy jej braku, nie wiem - może mnie oświeci księżyc, jak wrócę - zobaczymy ?
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.