O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Trasa rowerowa- po kobiercu usłanym ze złoto-żółtych liści 11.11.2011

Ostatnia aktualizacja 12 lat temu
EdiEdiUżytkownik
Dodano 12 lat temu
W dniu 11.br proponuję wybrać się na wycieczkę rowerową znaną trasą po "czarnej drodze" do Kadyn w z dłuż rzeki Grabianka.
Wystartujemy z ul. Fromborskiej i pojedziemy przez Krasny Las , Jelenią Dolinę (przystanek nad jeziorem ) i dalej w kierunku Ogrodniki/Pagórki do lasu na "czarną drogę".
Ostatnio przejechałem na rowerze tą trasę i wiem, że nie znajdziemy, ani jednej kropelki wody w koleinach na drodze przy dojeździe do lasu. -Jadąc dalej (po "czarnej drodze" ) doznamy relaksujących wrażeń wynikających z jazdy na rowerze po leśnej ścieżce wysłanej złocistym kobiercem z pożółkłych suchych liści. Po drodze zobaczymy z lewej strony widoczny pierwszy (większy) kamień, przy którym odnajdziemy trzy wodospady, na które dotychczas nie zwracaliśmy uwagi (przynajmniej ja).-Dalej przystaniemy przy tablicy informacyjnej.-Dłuższą przerwę na odpoczynek zrobimy nad Zalewem Wiślanym.-Trasa ok.45 km. -Powrócimy do Elbląga "dołem"( ścieżką i drogą 503 wzdłuż torów kolejowych).-Tępo jazdy -relaksowa. -Wyposażenie roweru i rowerzysty; -standardowe -wg własnych potrzeb -Jedziemy (najlepiej w kaskach) na własną odpowiedzialność. Zachęcam do wzięcia udziału w tej uroczo-rekreacyjnej wycieczce . Warto, bo w tym roku (przypuszczam) nie będzie już tak wspaniałej okazji jazdy rowerowej w słońcu po "złocistym kobiercu" usłanym z liści na "czarnej drodze".-Zapraszam.
-Do spotkania na przystanku autobusowym (- skrzyżowanie ul ul Królewieckiej i Fromborskiej) o g.9:30. - Będę oczekiwał. -Edi
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Tomasz dnia 09-11-2011 09:34, 12 lat temu
A
andrzejpuszakowskiJunior
Dodano 12 lat temu
Właśnie wróciłem z wycieczki latarkowej i myślę że twoja trasa na 11.11.11 jest fajna i pojadę i pewnie jeszcze kilka osób pojedzie i pogoda fajna będzie.:)
Rower: GIANT Styl jazdy: Niedzielny
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Edi jadę z Tobą.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Edi! - ukradłeś mi "trasę marzeń", ale trudno - jedźcie, gdyż ja nie mogę, a wiem, że będzie pięknie - bo w Kadynach jest zawsze pięknie lub bardzo pięknie. To tak jak u myśliwych, którzy rozróżniają dwa typy pogody; jest dobra, lub bardzo dobra!
Życzę wielu miłych wrażeń i dobrego wypoczynku w stolicy - Konia!
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
M
Marek55Senior
Dodano 12 lat temu
Oprócz tych walorów estetycznych, które tak ładnie opisał Edi, myślę że znajdzie się po drodze jakiś ładny krzaczek głogu. Pora już zebrać owo runo. Jak wiadomo, substancja płynna, w której moczył się rzeczony głóg, zyskuje bardzo na wartości.
Jadę!!!
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
agaweagaweUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Co prawda jak dziś spacerowałam ulicami naszego oszronionego miasta i wiatr śmigał po mojej postaci, myśl o rowerowaniu wydawała mi się niedorzeczna... Ale wczoraj też miałam takie uczucia, a wycieczka latarkowa okazała się fajowa, więc może się "przełamię" i jutro wybiorę z Wami :D
Dorotko,dziś nie padało a jutro ma być słonecznie, więc powinno być sucho - dlatego mam nadzieję, że przybędziesz :D

Wiadomość doklejona:
Oj, piękną wycieczkę nam Edi zorganizowałeś :D
Był kobierzec z kolorowych liści, szron na gałęziach drzew i trawie. Był kamień i wodospady :D
Znalazł się nawet krzaczek głogu, którego "obrabianie" zarządził Marek. Wszyscy karnie zbierali, ale tylko dlatego, że oczekują konsumpcji tego, co z tych zbiorów powstanie :mniam:
Niespodziewanie, na trasie, nastąpiło też spotkanie z naszym komendantem, który dumnie prezentował swój sprzęt :D
Wycieczka bardzo udana. Dziękuję Ediemu za inicjatywę, a wszystkim za bardzo sympatyczne towarzystwo (papa)
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
Edytowany przez agawe dnia 11-11-2011 17:56, 12 lat temu
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
EdiEdiUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Miło się czyta tak piękne podziękowanie. Ja również dziękuję Wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszej wycieczce. Ta wycieczka była udana nie tylko dlatego, że nie zawiodła nam pogoda, ale przede wszystkim, że wzięli w niej udział prawdziwi pasjonaci jazdy roweroweji w niecodziennej scenerii opisanej jak wyżej. Brali w niej udział;
Koleżanki; Danusia, Agnieszka, Dorota (-przepraszam), Iza, Kasia, Teresa (trasa zmodyfikowana)
Koledzy; Andrzej, Jurek, Mirek Z, Mirek R, Marian, Marek, Janusz, Bogdan, Sylwek, Paweł, Jarek, Edi.
Odwiedziliśmy leżący przy "czarnej drodze" bezimienny kamień znajdujący się w pobliżu trzech wodospadów na rz. Grabianka.Chcieliśmy go ochrzcić,ale nie mieliśmy "wody święconej". Myślę. że chrztu dokonamy w następnym sezonie rowerowym.
-W podzięce dedykuję wszystkim uczestnikom wycieczki Radetzky March (w innym wykonaniu niż zapowiadałem).
http://youtu.be/vAZbMjuM3dI :muza:
-Pozdrawiam. (papa)
Ps.-Dzięki Marianie
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 11-11-2011 20:03, 12 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
Fajna wycieczka(okok)
Tak dla sprostowania ; Grażyna to Dorota:milczek:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 12 lat temu
Miło było Was spotkać i to w tak liczniej grupie. Spotkanie był przeze mnie zaplanowane i udało się chociaż w ostatniej chwili. W momencie kiedy zjechałem z głównej drogi na czarną, pojawił się Mirek. Po spotkaniu z Wami pojechałem dalej waszymi śladami. Po drodze robiłem jesienne fotki, również trzy wodospady - pokażę na stronie, Drwale na drodze jeszcze pracowali, ale udało się pokonać przeszkodę, dzięki napędowi na cztery koła. Żal mi było, że nie byłem z Wami. Na pocieszenie mam zdjęcia łabędzi krzykliwych (rzadki w Polsce gatunek) sfotografowanych na Zalewie w dzisiejszy piękny poranek. :zlezka:
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 11-11-2011 21:03, 12 lat temu
M
Marek55Senior
Dodano 12 lat temu
Tak, to był dobry dzień. Tylko wpuściłem się w maliny, a raczej w głóg. Kopciuszek tak ciężko nie pracował. Zapomniałem powiedzieć, że chciałem kilka dkg. głogu, a nie kilka kilogramów. Brać rowerowa obsiadła głóg, jak stonka ziemniaczany krzaczek. Niektórzy domagali się finalnego produktu zanim dojedziemy do Elbląga. Muszą uzbroić się w cierpliwość. Według przepisu to będzie za rok. Dzięki za pomoc.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
No to Mały wisisz mi piwo za to, że nie musiałeś wprowadzać porządków w domu. :wysmiewacz:
A Grażyna drugie za to, że nie musiała z tymi porządkami się borykać :zawstydzony:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.