O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpocznij nowy wątek
Użytkownicy, którzy uczestniczyli w dyskusji: Marian65, Andrzej, Waldic, pawlik,

Propozycja wiosennej wycieczki.

Ostatnia aktualizacja 12 lat temu
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Każda wymówka jest dobra. Tym razem niech to będzie deszcz, bo według aktualnych prognoz cały dzień ma padać.
A tak naprawdę to lekko zwątpiłem w swoje siły. Nie odpuszcza i do Markowa na pewno pojadę, ale jeszcze nie w tym tygodniu.
Na tą niedzielę podłączam się do wycieczki Jurka, mam nadzieję ze miałem w tym jakiś udział, że dał taką propozycję. Trankwice-Łoza, ciekawa wycieczka, nowe miejsca, krótka trasa i po płaskim terenie, można jechać nawet przy niepogodzie.
Zapraszam do udziału, bo im większa ekipa tym lepiej!
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
Łatwiej byś znalazł chętnych do wspólnej jazdy jakbyś podał miejsce i godzinę startu.:mysli:
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc.
Bez Was, już wiem na pewno, że bym tam nie trafił, a tak dojadę chociaż do grobli i nie przeszkodzi w tym brak niebieskiej łódki.
Poza tym w prognozach pogody na niedzielę zniknął deszcz, czyli nawet pogoda sprzyja.
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
No i udało się.
Po przeszukaniu map znalazłem tą z zaznaczoną trasą przejechaną do Markowa w pewną, mokrą listopadową niedzielę.
http://www.bikema...te/1341606
Przy stawach zaznaczyłem drogę do cmentarzyska tak plus - minus.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 12 lat temu
W archiwum jest ślad GPS tej wycieczki przygotowany przez Piotra. Pobrać, obejrzeć i wszystko jasne :)
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Oj, to jest podpowiedź godna nagrody. Masz u mnie kapsla, zimnego.
Jak tam dojechaliście to ja też dam radę.
Grobla (gdzie ona jest?) to bardzo cenna wskazówka!
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
pawlik załączono następujące plik:
markowo_2.jpg [130.21kB / 139 plik(ów)]
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Dzisiaj już wiem dużo więcej.
Są dwa Markowa w naszej okolicy, ale Google pokazuje to za Młynarami, a to nie jest właściwe. To bym sobie pobiegał po lasach i nic nie znalazł.
Drugie jest za Pasłękiem i jak siódemka była normalną trasą na Warszawę trzeba się było przebijać bokami m.in. przez Welkice. Teraz myślę, że można bezpiecznie pomykać starą siódemką. Mniej romantycznie, ale praktycznie.
Odległość około 50km w jedną stronę i jeszcze trzeba odszukać ten cmentarz Dohnów, bo żadnych wskazówek tam nie ma.
Na dodatek w niedzielę ma padać.
Nie śmiem namawiać, ale w towarzystwie było by mi raźniej.
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
W Markowie byłem kilka razy, ale trasy tej właśnie wycieczki nie pamiętam dokładnie ze względu na to że było to w listopadzie zeszłego roku a większa część drogi przebiegała leśnymi duktami i bocznymi ścieżkami. Błota było wtedy pod dostatkiem i zamiast zapamiętywać trasę, walczyłem z wszechobecną lepką mazią.
Musiałbym pojechać i w czasie jazdy kojarzyłbym trasę.
Spróbuję ją jednak odtworzyć. Napisałem też wiadomość do pomysłodawcy tego wypadu z prośba o podpowiedź.
Może coś z tego będzie, jednak nie wiem czy zdążę do niedzieli.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu

Cytat

Waldic napisał/a:

Cytat

Andrzej napisał/a:
Jako grupa w te rejony nie pamiętam, żebyśmy jeździli w przeszłości. Dla mnie to taka biała plama.


Słynne zdjęcie "Makowej Panienki" http://gruparower...oto_id=987 pochodzi z Weklic właśnie. Ale wodospad wart zobaczenia.


Wycieczka do Młynar - zahaczyła o wspominane Weklice w czerwcu 2009r. - wyjątek potwierdzający, że często tam nie bywaliśmy.
Osobiście w przedmiotowej wycieczce nie uczestniczyłem.
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Andrzej dnia 22-11-2011 15:20, 12 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 12 lat temu

Cytat

Andrzej napisał/a:
Jako grupa w te rejony nie pamiętam, żebyśmy jeździli w przeszłości. Dla mnie to taka biała plama.


Słynne zdjęcie "Makowej Panienki" http://gruparower...oto_id=987 pochodzi z Weklic właśnie. Ale wodospad wart zobaczenia.
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Witam Paweł! - widzę, że nie odpuszczasz i sprawdzasz nowe rozwiązania - to dobrze będzie gdzie jeździć. Jako grupa w te rejony nie pamiętam, żebyśmy jeździli w przeszłości. Dla mnie to taka biała plama.
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Iza. Dziękuję za pozytywną ocenę zdjęć. Kolorki trochę naciągane, ale dzięki temu wygląda to lepiej niż w realu.

Marian. W Przezmarku oczywiście prosto i dalej na rozwidleniu w lewo. Wszystko się zgadza.
Na prędce nabazgrolona trasa wycieczki wygląda mniej więcej tak:
http://www.bikema...te/1337363
chociaż mi przez to kluczenie wyszło około 50km z domu.
W Przezmarku mogłem oczywiście odbić w prawo, ale nie o to chodziło tym razem. W przyszłym roku można pojechać tak razem z grupą, lub jeszcze prościej starą siódemką i wbić się na Weklice od Komorowa lub Bogaczewa.

Ciekawi mnie natomiast jak ta trasą jechałeś do Markowa. Wybieram się tam w przyszłą niedzielę, tylko chciałem lecieć przez Pomorską Wieś. Tak podpowiada Dr. Google. Chciałbym zobaczyć Pseudomegalityczny cmentarz Dohnów, ale nie wiem do końca jak tam dotrzeć.
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
Marian65Marian65Weteran
Dodano 12 lat temu
Jeżeli dobrze kojarzę zdjęcia, to za kościołem w Przezmarku pojechałeś prosto w polną drogę.
Na pierwszym rozwidleniu wybrałeś wariant w lewo?.
W zeszłym roku jechałem tą droga w podobną pogodę do Markowa. Błoto było po ośki. Ale zabawa była przednia, tym bardziej że nie jechałem sam.
Skręt w prawo gwarantuje dużo lepszą drogę.
Do Weklic można też pojechać szlakiem rowerowym, skręcając przy kościele w Przezmarku w prawo.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Witajcie!
Czekałem, czekałem i...czekałem do soboty na jakąś propozycję niedzielnej wycieczki.
W końcu sam wymyśliłem trasę i już miałem wrzucać propozycję na forum, ale jak zobaczyłem prognozę pogody to jakoś zwątpiłem.
Rano jednak nie wytrzymałem i ruszyłem.
Celem miał być wodospad w Weklicach.
Wyprawa była na tyle udana, że proponuję ją na któryś z wiosennych wypadów.
Dzisiaj to było pełny spontan z noszeniem roweru po polach włącznie. Bez porządnej mapy i GPS to nieuniknione, ale z pewnością można opracować o wiele łatwiejszą trasę.
Zapraszam do "lektury" zdjęć.

https://picasaweb...directlink


A może już tam byliście?
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.