O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Nowe trasy - reaktywacje

Ostatnia aktualizacja 15 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Przenosimy dyskusję wywołaną przez moją osobę na nowe forum.:@
Marku nie chodzi tu o żaden wyścig szczurów, a jedynie próbę aktywizacji grupy. Gdyby nie próby zmian oblicza grupy, nadal byśmy nie mieli strony internetowej, logo grupy a niebawem koszulek.
Tak na marginesie, to wcale nie chodzi o zdobywanie nagród, bo na przykład zebrane pieniążki podczas naszych wyjazdów można przeznaczyc poza pokryciem naszych kosztów , na cele charytatywne ,np. ufundowanie jakiegoś upominku dla podopiecznego domu dziecka.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 15 lat temu
Nawiązując do dyskusji między Marianem i Markiem chciałbym dodać tylko jedną uwagę. Grupa działa w oparciu o Regulamin, będący naszą małą "Konstytucją". Dotychczasowa działalność i stały rozwój Grupy świadczy o tym, że Regulamin jest dobry i nie ma powodów do zmian. Należy więc tak trzymać. :@
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Nikt nie zamierza zmieniac naszej Konstytucji, nie jesteśmy politykami;).
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Wywołany temat, nagle zmienił się w dyskusję o Regulaminie. Nie tak miało to wyglądac(:-. Chciałem tylko aby nasi koledzy i koleżanki zastanowili się nad propozycjami wyjazdów na nowy sezon. Może ktoś ma jakieś ciekawe miejsce,które warto zobaczyc lub ma ciekawą historię i chciałby się z nami tym podzielic:P.
Proszę zgłaszac takie propozycje właśnie w tym dziale naszego forum. Wszystkie propozycje napewno pomogą naszemu Komendantowi w planowaniu nowego sezonu.:o
Jeżeli ktoś chce koniecznie dyskutowac na temat Regulaminu, powinien otworzyc nowy temat:D.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
Przypomniałem sobie, że kiedyś podano myśl, aby zgłaszać propozycję wycieczek (tras) w nadchodzącym sezonie. Pełen chęci i zapału siadam do swojego komputera i ... gdzie to wpisać ?
Otwieram temat pierwszy: "Dyskusja ogólna. Ogólne rozmowy na tematy związane z rowerami". To jest tak, jak z pytaniem, do czego służy chlebak? Jak sama nazwa wskazuje, chlebak służy do noszenia granatów. Ale przynajmniej połechtaliśmy twórców naszej strony. Chwała im.
To może w drugim temacie: "Trasy rowerowe. Gdzie jeździć, ulubione trasy rowerowe, rozmowy na temat ścieżek i tras rowerowych" Co tu mamy? O, tutaj to dopiero jest co poczytać. Wiadomo kto z kim, ile razy ... jeździł oczywiście na rowerze, a kto się zakręcił i pedałował sam. Istna "kronika towarzyska". Ale jestem ZA!
Hura, jest.!!! W końcu znalazłem sugestie Mariana, by zgłaszać wspomniane propozycje. Trochę było trudno, bo poprzedziła ją ostra dyskusja polityczna, nt. najważniejszych dokumentów ustawodawczych dla Rzeczpospolitej i Grupy. Pachnie anarchią.
Ale do rzeczy... i dalej nie wiem, gdzie mam wpisać swoją propozycję. Przemyślę to sobie spokojnie i wieczorem o tym napiszę.
Ps. Zajrzałem jeszcze do "Hyde Park". Popieram "ślizgodeskowców", tylko jak się czyta nt. zimy, to ze śniegiem może być krucho. Natomiast miłośnicy "ślizgoprętów", czyli jazdy akrobatycznej na lodzie mogą już dawno oddawać się swojej rozkoszy.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
TomaszTomaszSuper administrator
Dodano 15 lat temu

Cytat

Marek55 napisał/a:
Ale do rzeczy... i dalej nie wiem, gdzie mam wpisać swoją propozycję. Przemyślę to sobie spokojnie i wieczorem o tym napiszę.


Zgadzam się, działów jest mało więc ograniczają możliwość zakładania nowych wątków. Zawsze można utworzyć nowy dział, prosiłbym tylko o takie zgłoszenie w dziale: Problemy, uwagi, zażalenia - Podać nazwę działu + opis.
Rower: Trek X-Caliber 9 29" 2017, Author DEXTER 21" 2009 Styl jazdy: MTB
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Nie wiem czy jest sens otwierania nowych działów, gdy można się śmiało zmieścic w już istniejących.
Wystarczy otworzyc nowy temat.
Otworzyłem temat dotyczący nowych propozycji tras i wszystkie propozycje można wpisac w tym temacie, który się miesci w dziale trasy rowerowe. Jeżeli Marek ma jakiś pomysł to może wpisac to w tym temacie i nie zastanawiac się nad nowym działem.
To, że czasami dyskusja schodzi troszkę na inny temat,- to jest urok forum. Jeżeli chcemy aby forum zaczęło życ to powinniśmy się z tym pogodzic, gdyż w innym przypadku wiele osób może rezygnowac z wypowiadania się w tej formie. Zastanawianie się czy aby moja wypowiedż mieści się idealnie w tym czy innym temacie, czy może muszę poprosic o otworzenie już nowego najprawdopodobniej doprowadzi tylko do tego, że zamiast wpisów będziemy mieli CISZĘ NA FORUM.:|
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
TomaszTomaszSuper administrator
Dodano 15 lat temu

Cytat

Marian65 napisał/a:
Zastanawianie się czy aby moja wypowiedż mieści się idealnie w tym czy innym temacie


Nie musi się mieści IDEALNIE ale jeśli ktoś piszę o nartach w dziale rowerowym, więc reaguję.
Na każdym forum panują pewne zasady, jak np: uważnie się czyta opisy działów przed napisanie nowego tematu, nie pisze się posta pod postem w celu dopisania czegoś nowego lecz używa opcji edytuj. Można powiedzieć, że na każdym forum panują pewne ogólne zasady. Czy to na naszym forum czy to na innym powinne być one przestrzegane, nie ma się co zrażać uwagą bądź reprymenda, każdy z nas się uczy czegoś nowego (Np. ja podczas tworzenia tej strony na stronie supportującej skrypt z którego korzystamy zostałem zbanowany na tydzień!, za założenie tematu w złym dziale - teraz wiem, że trzeba czytać uważnie opisy działów)

Przestrzeganie opisów działów, pewnych zasad owocuje samymi pozytywami.
Pisanie tego w temacie Nowe trasy - reaktywacje też nie jest odpowiednim miejscem. Na razie przymykam oko.

A co do tworzenia działów, proszę sobie odwiedzić inne fora rowerowe, przy nich nasze 3 działy to naprawdę jest mało.
Rower: Trek X-Caliber 9 29" 2017, Author DEXTER 21" 2009 Styl jazdy: MTB
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
Cholera, pachnie dramatem, ale przespałem się z problemem i jednak biorąc pod uwagę sugestie Mariana, wypowiem się nt. moich propozycji wycieczkowych właśnie tutaj:
1) Celem jednej z niedzielnych wycieczek mogłyby stać się Młynary, a dokładniej Izba Pamiątek Historycznych (chyba jeszcze funkcjonuje). Oczywiście dojazd drogą nie najprostszą, tzn. Pomorska W. - Zastawno - Młynary, ale w sposób urozmaicony - do uzgodnienia.
2) Jest stosunkowo blisko miejscowość, która jest raczej pomijana i w okolicy są również ciekawe miejsca. Myślę o Ornecie i miejscowościach pobliskich: Krosno, Bażyny, Chwalęciny, Pieniężno.
Jest tylko mały problem - do Ornety 50 km + droga powrotna i trzeba zrobić ok. 50-60 km. żeby być zadowolonym z oglądania tego co ciekawe. Jeden dzień to za mało. Taką trasę to "łykają" bikerzy z zaprzyjaźnionej elbląskiej grupy (ESR-"eserowcy"), ale Oni mają chyba szybsze rowery. Może taka mini wyprawa na 2 dni? Oczywiście podniosą się głosy, a nocleg, a jedzenie, a prysznic. Koleżanki i koledzy, a może trochę spontaniczności!!!. Może namiot?, może noc pod gwiazdami w śpiworku?, co się nie umyjemy to się przewietrzymy. Trochę żartuję, ale sprawa do przemyślenia.
3) Przy trzeciej propozycji od razu przyznam się, że zasugerowałem się artykułem w czasopiśmie "Rowertour" (mam wszystkie numery i czytam regularnie). Jest opisana eskapada rowerowa do Wigerskiego Parku Narodowego. Nie będę więcej się rozpisywał .

Ps. Wiem, że nie to miejsce, ale biorąc pod uwagę dyskusję nt naszego forum, myślę że jakoś wszystko się ułoży i poszczególne tematy wrócą na swoje miejsca. Ja sam się przyznaję, że coś napisałem nie tam gdzie potrzeba. Niech nam Administrator wybaczy. Zachłysnęliśmy się nową stroną i to przyćmiło nasze trzeźwe myślenie, a może jest to wynikiem lekkiego zmęczenia bogatym sezonem + jesienne przesilenie.
W najbliższą niedzielę będzie możliwość bezpośredniego wyjaśnienia wielu spraw.
Ja sam mam kilka pytań do znawców problematyki komputerowej, bo nie wszystko kumam.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 15 lat temu
Dzięki Marku za propozycję. Z pewnością wezmę je pod uwagę przy planowaniu wycieczek na sezon 2009. Pamiętam również o Twoim pomyśle nocnej eskapady.
Pozdrawiam.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 20-11-2008 20:20, 15 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Po długim namyśle postanowiłem też dołożyc swoją cegiełkę w planowaniu wyjazdów na przyszły sezon.
Moja propozycja to zainteresowanie się dziejami rodu Dohnów. Jednej z największych rodzin pruskich, o największych wpływach na naszych terenach. Pozostawili po sobie wiele majątków, pałacyków i zameczków. Wiekszośc z nich została zdewastowana ale też wiele pozostało.
Pierwsza propozycja to wyjazd do Morąga, gdzie znajduje się zameczek Dohnów a w nim muzeum. Można zobaczyc w nim obrazy przedstawiające większośc majątu z okresu ich świetności.Możemy to połączyc z" Weekendem z Herderem" czyli dniami muzeum w Morągu. W dalszej częsci można dojechac do Pasłęka jadąc szlakiem majątku Dohnów.
Druga propozycja to połączenie propozycji Marka dotyczącą wypadu do Młynar i dalszym powrotem do Elbląga po pozostalych włościach rodziny Dohnów.
Trzecią moją propozycją są słynne kamienie Wilhelma II. Ostatniego Cesarza prus, zaprzyjażnionego z rodem Dohnów. Bardzo często przyjeżdżającego do Dohna na polowania. Można zabawic sie w poszukiwanie kamieni które sa rozsiane po lasach w okolicy Dzierzgonia. Wyjazd ten mógłby byc wyjazdem na dwa dni.
Wszystko co przedstawiłem to oczywiście tylko zarys. Szczegóły zostaną dopracowane jeżeli będzie zainteresowanie tymi propozycjami.
Więcej szczegółów dotyczących wywołanego tematu wycieczek można znależdż na stronie; http://jurczak.ne...e-wilhelma
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
MOCNO popieram. Powiem szczerze, że ostatnimi czasy, przy okazji poszukiwań informacji nt. pałacu w Słobitach, naczytałem się sporo o rodzie Dohnów. To jest historia TEGO regionu i bez względu jaki możemy mieć do tego stosunek, warto coś wiedzieć i coś zobaczyć. Nie trenujemy do zawodów, żeby tępo kręcić pedałami gapiąc się pod koła.
A więc Szanowni STOPowicze, do dzieła, wyszukujmy miejsca bliższe i ciut dalsze, które warto zobaczyć.
Jak kiedyś napisałem, nie jestem zwolennikiem wyważania otwartych drzwi, a taką kopalnią wiedzy nt. gdzie i co ciekawego można zobaczyć mogą być zacni bikerzy-"eserowcy".
Jednym z najbardziej przyjemnych rodzajów turystyki kwalifikowanej jest niezaprzeczenie turystyka kolarska. Turystyka kolarska dzięki swoim zaletom przyczynia się do realizacji wielkiej misji społecznej, jaką jest poznanie ojczystego kraju, gdyż jak powiedział Bolesław Bierut:"Tylko poznawszy swój kraj można jak najbardziej gorąco kochać go, poznawszy swój kraj, można owocnie dla niego pracować"
Fragment "Szlak kolarski Zachodnim brzegiem Bałtyku" Warszawa 1955 r.

Ps. Tak na marginesie, ponoć w 55 lato było brzydkie, ale mówią, że rocznik generalnie udany.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Marek55 dnia 09-12-2008 12:12, 15 lat temu
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
Żadne orędzie noworoczne prezydenta, ani expose premiera nie wzbudziło takiego zainteresowania, jak ujawnienie planów wiosennej wyprawy rowerowej w okolice Gołdapi. Chyba zgodzimy się, że jest to dobra decyzja. Z tego co przeczytałem, jest to rejon o bogatej historii, a tereny Puszczy Rominckiej i Boreckiej mogą zachwycić.
Ze źródeł dobrze poinformowanych wiem, że planowane są też inne wyprawy, również ciekawe (i to daleko). Być może ograniczenia czasowe nie pozwoliły na szerszą dyskusję na ten temat. Zapewne pomysłodawca już niedługo ujawni swoje plany.
Wszędzie chciałoby się pojechać. Jest tyle rzeczy do zrobienia, tyle marzeń do spełnienia,... tylko żeby było poparcie społeczne.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
No cóż, zostałem wywołany do tablicy przez Marka.:B)
To prawda jest przygotowywana kolejna wyprawa w okresie przełomu lipca i sierpnia. Pierwsza wyprawa wzdłuż latarni przypadła większości do gustu. Sposób pokonywania trasy z całym majdanem na rowerze był nowym doświadczeniem, które zdało egzamin i dało nowe spojrzenie na turystykę rowerową. Zebraliśmy troszkę doświadczeń które powinno pomóc w następnych wyjazdach.;)
Tego lata zwiedziliśmy nasze wybrzeże więc w przyszłym roku planujemy zwiedzic przeciwległy biegun naszego kraju - góry.
Wybieramy się do Jury Krakowsko - Częstochowskiej i może nie są to wielkie szczyty, ale są to góry mające swój urok
Rejon Polski który nie wymaga reklamy, góry ,jaskinie, zamki, piękne krajobrazy. Głownym motywem wypadu będzie " Szlak Orlich Gniazd". Cała wyprawa będzie jednak wymagała dobrego przygotowania kondycyjnego i osoby które się zdecydują z nami pojechac będą musiały dobrze się pod tym względem przygotowac. (m)
Więcej szczegółów będzie na forum po otwarciu nowego tematu dotyczącego letniej przygody na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej.:bye
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
Proszę, to się nazywa porządek i dyscyplina. Wywołany, ledwie się obudził i już jest nowa informacja.
Marian, Twoja propozycja jest mocno kusząca, bo region jest arcyciekawy i przedniej urody. Tylko te wymagania kondycyjne...., ale jak mówiłeś, 50-60 km. dziennie może nie będzie tak źle?
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Tak sobie myślę , że w jeden letni dzień, przy ładnej pogodzie możemy zrobic wypad nad jez. Korsuń. Po drodze zajechac do Powodowa gdzie znajduje się ładny dwór z drugiej połowy XVIIIw. oraz do Kwietniewa gdzie zobaczymy ciekawy kościól murowano-drewniany z XIV/XVw. Trudy wycieczki będzie można spłukac we wcześniej wspomnianym jez. Korsuń. Jest to teren całkowicie przez naszą grupę omijany, może dlatego, że drogi nie są najlepszej jakości?. Powrót może się odbyc przez Rychliki, Marwice (jest tam dawny dwór Waltera Kriega, dzisiejszy dom dziecka "Orle Gniazdo" ) albo przez Święty Gaj.:) Jest to kolejna propozycja wycieczki w nowym sezonie. Komendant będzie miał w czym wybierac.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Marian65 dnia 13-12-2008 18:41, 15 lat temu
SyKSyKJunior
Dodano 15 lat temu
Można sobie poczytać: http://jurczak.ne.../index.htm
Rower: Składany Styl jazdy: Niedzielny
Marian65Marian65Weteran
Dodano 15 lat temu
Link prawidłowy, ale już był podany wcześniej:P

Wiadomość doklejona:
Zajrzałem na stronę wypraw Croto i znalazłem ciekawą informację mogącą się nam przydać przy planowaniu letniego sezonu wycieczek.:)
W terminie 01.06 - 06.07.2009 planowana jest wyprawa rowerowa Quedlinburg - Wilno
Trasa przebiega przez Niemcy, Czechy, Polskę i kończy się na Litwie.
Najciekawsze jest to, że będzie ona przebiegać też przez Elbląg .
Do wypraw Croto można przyłączyć się w każdej chwili i na dowolną ilość etapów. Proponuję przyłączyć się na jeden lub dwa etapy, będzie to ciekawe doświadczenie, możliwość poznania innych rowerzystów, wymiany poglądów, doświadczeń .
Szczegółów wyprawy jeszcze nie ma, więc mamy jeszcze dużo czasu do namysłu.:bye
Więcej informacji na www.bicycle.pl
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Marian65 dnia 18-02-2009 22:17, 15 lat temu
M
Marek55Senior
Dodano 15 lat temu
Miałem problem, gdzie to napisać, ale ostatecznie zdecydowałem, że skoro chce napisać coś nt. naszego pedałowania, a właściwie tras rowerowych, to chyba to miejsce jest najlepsze. Do pisania skłoniła mnie, po pierwsze, relacja z wycieczki do Malborka, po drugie, relacje z indywidualnych wojaży pierwszomajowych i po trzecie primo pewna dyskusja, do której doszło na dworcu kolejowym w czasie oczekiwania na pociąg. Może jako młody stażem uczestnik wycieczek zacnej Grupy, powinienem z tym poczekać. Najwyżej będę miał przechlapane jak Pinokio w krainie termitów.
Cytat: "Dzisiejsza wycieczka, to spokojna jazda po płaskim terenie, znanymi nam ścieżkami". Czy nie uważacie koleżanki i koledzy, że pedałujemy w przysłowiowe "kółko"? Owszem, jak zawsze jest wspaniałe towarzystwo i mimo znanych ścieżek widoki bardzo ciekawe. Zdaje sobie sprawę, że tak jest dużo łatwiej: wyjazd w godz. porannych i powrót w domowe pielesze w porze obiadowej. Chcąc zobaczyć coś nowego, coś ciekawego, trzeba ruszyć się gdzieś dalej. Może nawet wsiąść w pociąg, poświęcić na to więcej czasu. Śpieszymy się. Piszę o tym, a sam nie wiem, czy na taką eskapadę będzie poparcie społeczne.
Może w sezonie przynajmniej ze dwie takie dalsze wyprawy. Przeczytajcie relacje z wycieczek pierwszomajowych. Nie zazdroszczę zmęczenia i wysiłku ekipie Mariana, ale to co zobaczyli, to tak. Może czasem warto się "pozytywnie" zmęczyć.
A może ja to wszystko źle postrzegam?... Już kończę!
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 15 lat temu
Drogi Marku,
Eskapady o których Ci się marzy, są naszych stronach jako zaproszenie zaprzyjaźnionych grup rowerowych.
Marecki zaprasza 17 maja na całodniową wycieczkę z Elbląga do Iławy.
Podobną trasę ma Neksus, choć ciut dłuższą.
Grupa Jurka, który jechał z nami w niedzielę, co tydzień pokonuje bardzo ciekawe tereny. Jego wycieczki są całodniowe, a tempo do wytrzymania.

Z przyjemnością bym się wybrał na dłuższą trasę z naszą Grupą, ale wiem, że ograniczenia czasowe i rodzinne nie pozwolą wszystkim wziąć udział w całodniowej wyprawie.
I tak pozostaje, mającym ochotę na większy wysiłek, wyjazd w soboty w indywidualnych grupach (jak 1 maja ),lub z innymi grupami w niedzielę opuszczając nasze cotygodniowe spotkanie.

"Kręcenie w kółko" - takie wrażenie mogą mieć "starzy Stopowcy ", ale przecież grupa intensywnie się powiększa.
Dla wielu, to nowość i tereny nieznane, tu mogę podać swój przykład, pomimo, że jeżdżę z Grupą od prawie 2 lat.
Pozdrawiam
:)
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.