O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

GPS - jaki i czy warto inwestować?

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Część kolegów korzysta z zapisów GPS-u tak w telefonach lub osobno. Jest wiele typów i rodzai tych urządzeń w zależności
od przeznaczenia i ceny. Są bardzo ogólne i tanie, ale pewnie mało przydatne na rower? :bezradny:
Myślę o takich które pozwalają wyznaczyć trasę i później się jej trzymać? :chatownik: (prosi)
Co tak naprawdę jest ważne i potrzebne aby nie wydać zbyt dużo na kolejną zabawkę będącą aktualnie na topie. :mysli:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 11 lat temu
Poczytaj trochę tu http://www.podroz...opic=851.0 , zastanów się, przeanalizuj. A potem kup Garmina :)
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
JurekJurekUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Nie zapomnij tylko o dobrych butach SPD. W zwykłych butach,
z najlepszym GPS-em można zabłądzić, nawet w samym Elblągu.
Rower: ACCENT SHANNON Concept Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Chyba wiem o czym mówisz, ale wersja GPS-u z butami SPD na razie odpada. :bezradny:
Z tego co wyczytałem, to dla bardziej zaawansowanych, gdzie istnieje potrzeba porównania zapisów; np kadencji, prędkości, dystansu, itp.
Myślę tu o porównaniu zapisów dobrego licznika VDO3 czy Sigmy z GPS-em. Zapewne chodzi Ci o zakłócenia w pracy satelity (pływanie na postojach) lub jazdę w tunelach? :mysli:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Nie kupuj kolejnych gadźetów, tylko zacznij jeździć na rowerze.:hejka:
Czym więcej gadźetów tym cięższy rower.B)
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Tak Jurku M., ale Ty masz to "coś" w telefonie i wszystkie trasy rejestrujesz i dokumentujesz foto? :fotka: (okok)
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Mam Nokię C6 ( od 2 lat):
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/c6/
Bateria przy pracy GPS wytrzymuje 7 godzin.
Maksymalny zasięg na jednym akumulatorku to 182 km.
http://www.sports-tracker.com/#/worko...eo1v5fos1b
Działa wolno. Kiedyś się zacinała.
Obecnie po wymianie oprogramowania, na nowszą wersję, działa wolno i poprawnie.
Nokia wytrzymała upadek na asfalt przy prędkości ponad 30 km/godzinę.
Jeszcze jej nie topiłem.(Większość moich telefonów skończyła pod wodą w czasie kajakowania.)
Nokia dodaje darmowy program sports tracker.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 11 lat temu

Cytat

Andrzej napisał/a:
Myślę o takich które pozwalają wyznaczyć trasę i później się jej trzymać?
:

To da ci tylko odbiornik turystyczny Garmina. Możesz co prawda zainstalować TrekBuddy na komórce i bawić się z mapą, ale to dość uciążliwe i w dodatku trzeba jeździć tak szybko jak Jurek, żeby uzyskać dobry zasięg na jednym ładowaniu baterii :). Podobnie będzie z GPS samochodowym, bateria ograniczy twoje wycieczki do paru godzin.
Jeżeli chciałbyś użyć GPS tylko w takim celu jak używa go Jurek, czyli do zapisywaniu śladu, to kup jakis mały datalogger za nieduże pieniądze, a resztę zrobisz sobie na komputerze, albo zainwestuj w komórkę z GPS.
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
kbialy2002kbialy2002Użytkownik
Dodano 11 lat temu
Popieram przedmówców - zbyt krótko trzyma GPS żeby był warty zakładania na rower...
Moim zdaniem GPS służy tylko po to żeby zobaczyć gdzie się jest i ewentualnie nie błądzić... a do tego celu telefon NOKIA jest najlepszy...
1. Masz mapy całego świata - ZA ZUPEŁNA DARMOCHĘ...
2. Program z nawigacja - bez korzystania z internetu - ZA ZUPEŁNĄ DARMOCHĘ inne telefony wymagają łączy internetowych...
3. mapy i programy do nokii ściągasz tak prosto że już prościej się nie da...
4. ZALETA - mapy są bardzo dokładne i na bieżąco przez NOKIĘ uzupełniane...
5. wystarczy zwykły telefon np. Nokia C5 z czujnikiem GPS i hula jak trzeba...
Styl jazdy: MTB
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Co do odległości to mam zapasowy akumulatorek - 2 x 7 = 14 godzin działania.:hura:
Kup sobie Nokię z GPS - ona zawsze zaprowadzi Cię do domu.(pocieszacz) (Niekoniecznie najkrótszą drogą).:bezradny:
Przyjemny głos pani lektor:buzki: powie Ci gdzie masz skręcić i będziesz widział trasę na ekranie komórki.
Jak będziesz jechał samochodem lub rowerem to dowiesz się, że przekroczyłeś dozwoloną prędkość.:boisie:
Gorzej z kajakowaniem, ale Marian też już wymyślił na to sposób:
http://velo-city.org/watercraft-trail...index.html:wysmiewacz:
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Widać, że Nokia jest dobra na wszystko, a Garmin jeszcze lepszy! :o
Tylko który i za ile? Czy musi być tak drogi; np pieszy? :bezradny:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Andrzej musisz przetestować nasz sprzęt GPS.

NIEDZIELA 17.03 GODZ 9.30 BIEDRONKA GRUNWALDZKA

Marek B robi ognisko z kiełbą w okolicach Kadyn. Dołaczymy do ogniska, tylko krótszą trasą i dołem.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
TomaszTomaszSuper administrator
Dodano 11 lat temu
Jak alternatywę dla Nokii, zasugeruje telefony Samsunga działające na Androidzie - oczywiście z GPS. Można używać SportTrackera od Nokii, Endemondo, oraz map od Googla - wszystko za free. Pojawiła się również wersja AutoMapy na Androida - za parę zł można używać telefonu jak normalnej nawigacji.
Rower: Trek X-Caliber 9 29" 2017, Author DEXTER 21" 2009 Styl jazdy: MTB
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Miałem jednego Samsunga, ale pomimo szybkiej reanimacji i powolnego suszenia, nie działał już prawidłowo.:bezradny:
Z Noki, po utopieniu, zawsze szybko wyciągałem akumulatorek. Następnie w domu rozkręcałem na czynniki pierwsze, suszyłem, styki przemywałem czystym spirytusem:beczy: i po ponownym skręceniu zawsze działała prawidłowo.:hura:
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Nokia czy Samsung pewnie tak, ale dla mnie ograniczeniem będzie wielkość wyświetlacza. :mysli:
Nie wiem czy wielkości ekranu w Garminie i w komórce są podobne? Inaczej jaka jest czytelność dla dojrzałej młodzieży? :|

P/s Dzięki Jurku za zaproszenie na zajęcia praktyczne, ale jestem jeszcze na wakacjach 105 km od miejsca startu. :chatownik:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Wielkość wyświetlacza w naszym przypadku nie jest już istotna.B)
Kieruj się głosem "Pani Lektor" - wybierz ten, który Ci bardziej odpowiada.:wysmiewacz:
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Powiadasz Jurku M, że dla nas to już najlepszy będzie audiobook. :radocha:
Najważniejsze aby lektorka czytała głośno, wyraźnie i powoli. :rotfl:

Marcin prawie mnie przekonał - tylko ta cena dobrego Garmina jest nieco zaporowa. :wnerw:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Andrzej dnia 17-03-2013 00:07, 11 lat temu
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Andrzejku musisz więcej pracować i jeszcze mniej rowerować - wtedy kupisz wymarzonego dobrego Garmina.B)
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 11 lat temu
Test GPS - nokia C6 - jeszcze nie utopiona. :hejka:
http://www.sports-tracker.com/#/worko...d0hdl424qf
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Jurku M. twój GPS testy przeszedł i to w gronie zacnych kolegów. :tak: Przed Nokią nic się nie ukryje. :fotka:
Miało być krótko i lekko a wyszło po GPS-e 61 km. Ja bez tego urządzenia znam trasy krótsze. B)
Tyle, że krótsze to pojęcie względne - zależy dla kogo? :bezradny:

Wiadomość doklejona:
Wydostałem z piwnicy specjalnie dla Kazia, aby już nie musiał szukać. :chatownik:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Andrzej dnia 26-03-2013 10:01, 11 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.