O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Szwecja Rowerowy Potop

Ostatnia aktualizacja 10 lat temu
agaweagaweUżytkownik
Dodano 10 lat temu
Nie wiem, czy zdecydowałaś się na wyjazd, ale w razie czego, podaję informacje na temat rejsu.
Na prom można bez problemu wnieść leki, można zabrać też żywność, alkohol (ilość alkoholu ograniczają tylko przepisy celne) i inne rzeczy na które nie jest wymagane specjalne zezwolenie (np. na broń) :o
Na promie można płacić złotówkami, choć ceny podane są w koronach szwedzkich, które są obowiązującą walutą w Szwecji. Bez problemów można też płacić kartą. Na promie nie ma natomiast kantoru wymiany walut.
Korona szwedzka (sek) 1 sek to ok. 0,47 zł. Przykładowe ceny w Szwecji:
Woda mineralna 1,5 litra - 10 sek, bułka - 1 sek, banany 1kg- 22 sek, jabłka kg - 30sek
Oczywiście trudno określić, jaką kwotę wymienić. Można w ogóle obyć się bez koron, jeśli jedzenie i picie zabierze się z domu. Korony są ewentualnie potrzebne tylko na pobyt na lądzie.
Pozdrawiam :)
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
Edytowany przez agawe dnia 24-03-2014 17:58, 10 lat temu
G
gabsUżytkownik
Dodano 10 lat temu
Dziękuję Agnieszko za odpowiedź ;)
Chętni na wyjazd jesteśmy, tylko przydałby się z nami ktoś bardziej rozgarnięty kto już był na podobnym wyjeździe, żeby w razie czego pokierował, bo nawet nie bardzo wiemy jak dojechać do promu z dworca PKP z Gdyni.

Są jacyś chętni na termin 11.05 ? Zrobili też nowy termin 25.05 :D
Rower: Cube Aim Disc 2012 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez gabs dnia 25-03-2014 21:26, 10 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
Gosiu! - teraz jestem w Gdyni i narysuję Wam jak dojechać z dworca PKP Gdynia Główna Osobowa na prom. :chatownik:
Dacie radę - pojedziecie jak inni. Pozdrawiam. :hejka:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 10 lat temu
Witam

Ze względu na stan zdrowia - wczoraj dostałem skierowanie do szpitala, muszę zrezygnować z wyjazdu do Szwecji na 18-05-2014. Posiadam 2 miejsca w kabinie 2 osobowej.
Nie znam procedury zamiany rezerwacji w Stena Line, ale chyba jest to możliwe.

mój numer 600 228 248
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Może poinformujmy się poniżej kto i jak zamierza dojechać do Gdyni.
My mamy możliwość pojechania samochodem, ale jeżeli większość jedzie pociągiem, to my też.
Pociąg, który by nas wszystkich zabrał odjeżdża z Elbląga o 14:31 i w Gdyni jest o 16:41,
jest to trochę wcześnie, ale następny jest dopiero o 17:00 i jest w Gdyni o 19:24 i jest to trochę na styk.
Powyższe pociągi to Regio, jest jeszcze TLK o przyzwoitej godzinie, ale może nie zabrać nas wszystkich.
My chcielibyśmy pojechać tym o 14:31, a Wy?
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
irenairenaJunior
Dodano 10 lat temu
Odpowiada mi godz wyjazdu pociągu o 14.31-Wiesi też- wolimy nie ryzykować, być wcześniej i najlepiej z GRUPĄ:)[stop]
Rower: Raleigh USA Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
Witaj Piotrze!

Ja rozważam trzy wersje - wszystkie PKP - i na dziś najbliżej mi do tej, o której piszesz tj. g.14.31 :tak:
Jest bezpieczne i przy dobrej pogodzie daje czas na odwiedzenie skweru Kościuszki :|
Można również rozważyć dojazd do Gdańska (PKP), a dalej na kołach do Gdyni po ścieżkach - swoista wycieczka. (okok)
Tu wyjazd jeszcze wcześniej, ale to wszystko zależy od pogody i chęci. :bezradny:
Ostatnia to ta na styk, ale jej nie rozwijam. :wnerw:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Slawek 69Slawek 69Junior
Dodano 10 lat temu
To my też piszemy się na 14.30 PKP
Jola i Sławek
Rower: Merida TSF 300-D Styl jazdy: Turystyka
A
alinaUżytkownik
Dodano 10 lat temu
Pociągi bee :o Pociągi są cacy. Można w nich balować i oczywiście się integrować.:rotfl:
M
Marek55Senior
Dodano 10 lat temu
Ponoć przy tak zapowiadającej się inwazji, armię szwedzką postawiono w stan wyższej gotowości bojowej, a król Szwecji tymczasowo opuścił stolicę kraju.
Powodzenia:)
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Dla tych, którzy być może nie mają jeszcze tych informacji:
Program rejsu: media.stenaline.com/Media_PL/site/dow...5-2014.pdf
Nasza trasa Niebieska: media.stenaline.com/Media_PL/site/dow...bieska.pdf
i jak zdążymy to zajedziemy do Kralskrony wykorzystując kawałki trasy Białej: media.stenaline.com/Media_PL/site/dow...-biala.pdf
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
Ostatecznie wybrałem wyjazd do Gdańska o g. 11.22 i liczę, że zabierze z rowerem :boisie:
Informacja podaje, że jest ograniczona ilość miejsc dla bicykli. Zobaczymy ... ... :|
Do zobaczenia w Gdyni. :hejka:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Właśnie kupiliśmy bilet na jutro dla czterech osób (Piotr, Alina, Irenka, Wiesia) i rowerów z oferty "Ty i raz, dwa, trzy".
Całkowita cena za wszystkich to 89,38zł.
:)
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
To jednak trzeba jeździć czwórkami i daleko. :tak:
Sam do Gdańska + rower to = 24.10zl :beczy:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Wycieczka dobiegła końca. Zadowoleni, cali, zdrowi i trochę zmęczeni jesteśmy już w domu.
Wśród elblążan było 15-tu STOP'owiczów. Zgarnęliśmy 4 nagrody z 20 możliwych.
Zapewne pozostali uczestnicy dopiszą więcej szczegółów ze swoich przeżyć (a mieliśmy przeróżne zdarzenia i dużo szczęścia), ja skupię się na liczbach.
Promem tym razem popłynęło 552 rowerzystów. My przejechaliśmy trasę Niebieską (widokową) 60km i część Białej (Karlskrona),
łącznie 79km. Zajęło nam to 9 godzin. Przepiękne krajobrazy, sławne lody, piękna pogoda i super towarzystwo. Być może już tej jesieni wybierzemy się na kolejną edycję inną trasą.
:D :D :D
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
agaweagaweUżytkownik
Dodano 10 lat temu
Naprawdę udana wyprawa :D
Oj, działo się, działo... :D
Na dzisiaj tylko tyle, bo zmęczenie dopadło... :)
Rower: wheeler Styl jazdy: Niedzielny
[color=#00ff33]Agnieszka[/color]
jolanta4010jolanta4010Junior
Dodano 10 lat temu
SZWEDZKI POTOP - WSPANIALA WYPRAWA:) dziekuje za mile towarzystwo Piotrowi, Ali, Krysi, Agnieszce, Krzyskowi, Irence, Gosi, Joli, Grzeskowi,Andrzejowi, Dorocie,Michalowi, Lucjanowi a szczegolnie pomocnej zawsze i dzielnej Wiesi:brawo:
Informuje Was wszystkich , ze choc z godzinnym poslizgiem ale dotarlam do pracy, dyzur trafil sie wyjatkowo ciezki:( i mysle , ze tylko dzieki ''adrenalince''ktora jeszcze nie opadla przetrwalam te noc (okok) pozdrawiam Was serdecznie(papa2)
Rower: MERIDA Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Tomasz dnia 21-05-2014 22:41, 10 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
Wyjątkowa wyprawa, wspaniałe towarzystwo, królewskie śniadanie, dobra organizacja AZS i super dobra Piotra S. :brawo:
Do tego wszystkiego trafiliśmy w pogodę idealnie.Wyjazd ciepłą wiosną, a powrót upalnym latem. :hura:
Zaczęło się od wystrzału opony i dętki w pociągu i expresowego serwisu rowerowego też w pociągu. :brawo:
Na promie super wygodne kabiny, klima, disco i cudowne widoki na Gdynię i Karlskronę. :|
Ja miałem 3 w 1, czyli trzy wycieczki. Pierwsza Gdańsk - Gdynia, druga - Karlskrona i trzecia Gdynia - Gdańsk. :hura:
Odniosę się do tej ostatniej i Wybrzeża Kościuszki rano przy kawie - prawie jak w "Iławie na ...". :mniam:
Każda była inna, ale najtrudniejsza to ta trzecia po górach, lasach, wąwozach nim trafiliśmy na właściwe ścieżki. :beczy:
Piękny Sopot - jeszcze dostępny, plaża i ciepłe morze zrekompensowały poniesiony wysiłek. :tak:
Od Sopotu do Gdańska to ruch na ścieżkach jak na autostradzie, ale nawierzchnia ścieżek nie spotykana u nas. :beczy:
Okrążyliśmy parę razy "PGE Arena" i udaliśmy się spokojnie na mało przyjazny dworzec PKP w Gdańsku. :tak:
Jeszcze gorszy był pociąg, a właściwie "goście z baru " w przedziale dla rowerów - Agnieszka wie więcej. :tak:
Dziękuję wszystkim za bardzo udaną, piękną wyprawę i najlepsze towarzystwo. :brawo: [stop] :brawo:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
irenairenaJunior
Dodano 10 lat temu
Tak, jak nadmienił Piotr mieliśmy dużo szczęścia:).
"Szwedzki Potop", a dokładniej oberwanie chmury dopadło nas, gdy zajadaliśmy się ogromnymi porcjami lodów:mniam: pod dachem lodziarni, dzięki czemu wróciliśmy na prom "suchą nogą"(w przeciwieństwie do innych).
Była ta moja pierwsza, większa wyprawa rowerowa, niezapomniane wrażenia. :) Bardzo dziękuję Koleżankom i Kolegom wymienionym przez Jolę (Joli również) za miłe wspólne rowerowanie, wsparcie na nie najłatwiejszych czasami podjazdach. Brawa dla Wiesi, dała radę:brawo:
Szczególne dzięki dla Piotra S. który bezbłędnie poprowadził nas na tej wyprawie i dla Alinki za namową, której byłam.
Pozdrawiam WAS wszystkich:buzki:

PS. SŁAWKU Tobie również dziękuję, przepraszam, nie zauważyłam, że Cię nie ma na "liście" Joli.
Rower: Raleigh USA Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez irena dnia 21-05-2014 19:37, 10 lat temu
Slawek 69Slawek 69Junior
Dodano 10 lat temu
Prawie wszystko zostało tu już napisane pozostało mi tylko podziękować Wam wszystkim za wspólne kręconko w tej niepowtarzalnej wyprawie ;)
Rower: Merida TSF 300-D Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.