O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Organizacja wycieczek w sezonie 2014

Ostatnia aktualizacja 10 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Temat został założony dla potrzeb organizatorów wycieczek, dla ułatwienia wzajemnej współpracy i koordynacji planowanych tras oraz ewentualnych zamian terminów. Jest dostępny i widoczny tylko dla osób które zadeklarowały chęć przygotowania propozycji tras i prowadzenia niedzielnych wycieczek, jak w załączonym poniżej planie.

Terminy niedzielnych wycieczek:

Kwiecień
[color=#009900]Nr 01/2014 - 06.04 - Zbyszek O. ( rozpoczęcie sezonu ) - Góra Srebrna (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 02/2014 - 13.04 - Waldek Cz. - Święty Gaj (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 03/2014 - 27.04 - Piotr S. (zrealizowana)[/color]

Maj
[color=#009900]Nr 04/2014 - 04.05 - Waldek Cz. (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 05/2014 - 11.05 - Piotr S. - (zrealizowana) [/color]
[color=#009900]Nr 06/2014 - 18.05 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 07/2014 - 25.05 - Piotr S. - (zrealizowana)[/color]

Czerwiec
[color=#009900]Nr 08/2014 - 01.06 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 09/2014 - 04.06 - Zbyszek O. ( wiosenna wyprawa ) - (zrealizowana)
Nr 10/2014 - 08.06 - Marian D. - (zrealizowana)
Nr 11/2014 - 15.06 - Edi W.- (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 12/2014 - 22.06 - Marek R. - (zrealizowana)
Nr 13/2014 - 29.06 - Andrzej K. - (zrealizowana)[/color]

Lipiec
[color=#009900]Nr 14/2014 - 06.07 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 15/2014 - 13.07 - Marian D. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 16/2014 - 20.07 - Edi W.- (zrealizoawana)[/color]
[color=#009900]Nr 17/2014 - 27.07 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]

Sierpień
[color=#009900]Nr 18/2014 - 03.08 - Zbyszek O. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 19/2014 - 10.08 - Andrzej K. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 20/2014 - 17.08 - Marek R. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 21/2014 - 24.08 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009933]Nr 22/2014 - 31.08 - Marian D. - (zrealizowana)[/color]

Wrzesień
[color=#009933]Nr 23/2014 - 07.09 - Waldek Cz. - (zrealizowana)[/color]
[color=#339900]Nr 24/2014 - 10.09 - Zbyszek O. ( jesienna wyprawa ) -(zrealizowana)[/color]
[color=#009933]Nr 25/2014 - 14.09 - Jurek M. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009966]Nr 26/2014 - 21.09 - Marecki. - (zrealizowana)[/color]
[color=#009900]Nr 27/2014 - 28.09 - Zbyszek O. - (zrealizowana)[/color]

Październik
[color=#009900]Nr 28/2014 - 05.10 - Marian D. - (zrealizowana)
Nr 29/2014 - 12.10 - Jurek M. - (zrealizowana)
Nr 30/2014 - 19.10 - Andrzej K. ( ostatnia wycieczka ) - (zrealizowana)[/color]
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 22-10-2014 11:29, 9 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu
To ja zacznę :)
Zbyszek założył ten temat, żebyśmy mogli pouzgadniać terminy i cele wycieczek, tak aby uniknąć dubli, oraz ewentualnie skonsultować trasy z innymi.
Temat jest widoczny tylko dla "organizatorów" i proponuję, aby takim pozostał, więc nie zdradzajmy za wiele pozostałym kolegom :)
Terminy moich wycieczek są znane. Podam tylko w skrócie (niekoniecznie w kolejności) jakie będą moje cele.
Święty Gaj
Kadyny (przez Hutę, Tolkmicko (po płytach) i powrót chyba "czarną drogą" albo dołem.
Ławki - tu do zaliczenia pozostałości pałacu Dohnów, jeżeli ktoś planuje Pierzchały, to trasy mogą się nieco pokrywać.
Pasłęk, Weklice przez Pomorską Wieś, Mariankę,
Przezmark - powtórka z 2009? Zobaczymy jak z pociągiem, może pojedziemy przez Malbork
Nowy Staw - PKP Malbork - Mątowy, itd
Sztum, PKP Malbork
Dookoła Elbląga (wymyślę coś częściowo nowego)
Oprócz tego, to pewnie coś jeszcze wymyślę. Liczę na Wasze sugestie, co do celów i przebiegu tras.
Wpisujcie swoje pomysły i plany.
Ciężko, po wielu sezonach, wymyślać nowości, takie aby były dostępne dla całej grupy, ale co kilka głów to nie jedna :)
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
Edytowany przez Waldic dnia 31-03-2014 12:25, 10 lat temu
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Moje niedzielne plany przedstawiają się następująco:

Kwietnik-Głaz, Zastawno;
Małdyty PKP (tak jak 29 marca);
Frombork (tak jak z Marianem w zeszłym roku);
Kretowiny, powrót Morąg PKP;
Małdyty PKP-Ostróda-Morąg PKP (jak w zeszłym roku, do wieczora);
Dookoła Drużna (rezerwa);

Oczywiście dopracowane będą w późniejszym terminie i mogą ulec zmianie.
Będą też dodatkowo dla chętnych sobotnie wycieczki.
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Piotr dnia 03-04-2014 21:46, 10 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 10 lat temu
Moje plany wycieczkowe to;

1. - dn. 29.06.14r. - Święty Kamień - górą a powrót dołem; J.Dolinka, Zajączkowo, H.Żuławska, Rychnowy, Pogrodzie,
Chojnowo, Tolkmicko, Suchacz, Elbląg.

2. - dn.10.08.14r. - Różaniec - trasa do Fromborka jak Piotr, zaś powrót 504 lub 503 zależy czy już skończą remont 503?

3. - dn.28.09.14r. - Sztutowo- obóz Stutthof - Nowakowo, Marzęcino, Tujsk, Rybina, Sztutowo-obóz.
Zwiedzanie obozu z licencjonowanym przewodnikiem PTTK. Powrót przez Bielnik.

4. - Rezerwowa np. do Malborka ze zwiedzaniem zamku, ale to tylko pomysł - nie wiem czy by się udało załatwić? Może być inny.
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu
Jakby ktoś miał pomysł jak "ugryźć" Ornetę. Zawsze mi wychodzi ponad 90 km :(
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Może PKP Morąg, Orneta, Wilczęta, Młynary, Milejewo = 84km
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu
Jechałem takim wariantem.
http://www.grupar...ead_id=155
http://www.grupar...owstart=32

Ale jak doliczysz to, co warto zobaczyć po drodze (Krosno, Chwalęcin), to wychodzi więcej. Ale może i tak warto? Były już oficjalne wycieczki powyżej 90. Może zaplanujemy to na lato?
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
Edytowany przez Waldic dnia 04-04-2014 05:56, 10 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Tą wycieczkę do Ornety warto powtórzyć z całą grupą w okresie wakacyjnym, w lipcu lub sierpniu. Trasa dość długa, ale do przejechania.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 04-04-2014 06:12, 10 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu
http://www.bikema...rneta-2014 to w takim razie coś takiego zaplanujemy na koniec lipca.
Wg rozkładu PKP pociąg mamy o 8.05, 9.00 w Morągu, będzie sporo czasu na te 93 km.
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu

Cytat

Waldic napisał/a:
http://www.bikema...rneta-2014 to w takim razie coś takiego zaplanujemy na koniec lipca.
Wg rozkładu PKP pociąg mamy o 8.05, 9.00 w Morągu, będzie sporo czasu na te 93 km.

Podoba mi się.
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
No to i ja troszkę rozjaśnię swoje pomysły.
1. Jonkowo, Tomaryny
2. Mokry Dwór, Wróblewo
3. Budwity i Bądki
4. Biała Góra
Wszystkie z wykorzystaniem PKP
Rezerwa; Korsuń, Godziszewo.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
EdiEdiUżytkownik
Dodano 10 lat temu
Wycieczka Nr.11/2014 -(15.06.) Propozycja A - Wycieczka w wersji relaks - Wężowiec
-Trasa: Elbląg (Piekarczyk) , Helenowo, Władysławowo, Kazimierzowo, Jazowa, Kępki, Stobna, Nowinki, Wężowiec (Strzelnica -odpoczynek i organizacyjna statystyka), -Powrót; Kępiny Małe, Bielnik II, Kępa Rybacka, Nowakowo, Elbląg (rampa ul. Mazurska). - Długość trasy; ok 45-50 km
Propozycja B - Trasa całodzienna do Sztutowo -wycieczka z dłuższym odpoczynkiem na plaży (-jeżeli będą ku temu warunki pogodowe).-
Trasa: Elbląg (piekarczyk), -Kazimierzowo, Bielnik II, Stobna, Nowinki, Wężowiec (odpoczynek z "grupą A" - statystyka organizacyjna), Marzęcino, Tujsk, Rybina, Sztutowo. Powrót do Elbląga tą samą trasą.-Koniec wycieczki;-Skrzyżowanie dróg ul.Nowodworskiej z Trasą Unii Europejskiej. -Długość trasy- ok.89 km.
-do Punktacji przyjmuję się wersję A -Podjęcie decyzji o wyborze trasy A czy B każdy z nas dokona w dowolnym czasie.

Wycieczka Nr 16/2014 (20 07.) -Wycieczka -Dookoła Jeziora Drużna
Trasa i kierunek: zgodnie z Wycieczką nr.28/2011.
Rower: 1."Mustang",2.Silwer-Blue("Edwarda") Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Edi dnia 10-07-2014 19:35, 10 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu

Cytat

Marian65 napisał/a:
No to i ja troszkę rozjaśnię swoje pomysły.
1. Jonkowo, Tomaryny

Jak chcesz zrobić to Jonkowo i Tomaryny na jednej wycieczce?? Kawał drogi jak dla grupy. Powrót z Olsztyna PKP?
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Chociażby tak jak z Lucjanem w 2010. Około 60km.
http://www.grupar...id=224#top
Mapkę próbowałem zrobić ale bikemap coś nie chce rysować trasy.
Pociągiem do Morąga o 08:02 a powrót 18:40 TLK lub 20:47 Regio, w zależności czy wszyscy się zmieścimy do TLK
Wyjazd na cały dzień i to niestety w sobotę. Nie wiem czy będzie to do zaakceptowania dla grupy?

Jeżeli uważacie, że to się nie nadaje to można oczywiście plany zmienić i zrobić coś w niedzielę.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Co do Bikemapy to rzeczywiście, coś nie chce pracować poprawnie. Mapkę Piotra na najbliższą wycieczkę miele już 24 godz. i wciąż jest w procesie wgrywania. Chodzi bardzo wolno. W najgorszym przypadku, na stronie umieszczę tylko opis trasy, bez mapki. :bezradny:
Co do wycieczki w sobotę, to już bywały takie przypadki przekładania wycieczki z niedzieli na sobotę, gdy uczestniczyliśmy z PTTK w uroczystościach w Nadbrzeżu. Temat jest tak atrakcyjny, że przynajmniej raz może być dla całej Grupy.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 22-04-2014 06:10, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Dzisiaj miałem wolny dzień, więc postanowiłem sprawdzić osobiście jeszcze raz przejezdność trasy.
Cała trasa Morąg - Łukta - Biesal - Tomaryny - Gietrzwałd - Jonkowo liczy 55km. Na trasie spotkamy się z dobrymi drogami szutrowymi, około 4-5km. i krótkimi odcinkami kocich łbów. Jest też troszkę piachu ale takiego płytkiego, że nie musiałem stawać. Będzie tego z 500 metrów. Pozostały dystans to asfalty różnej jakości.
Poruszamy się głównie drogami o dość małym natężeniu ruchu z wyjątkiem odcinka z Tomaryn do Gietrzwałdu czyli jakieś dwa i pół kilometra drogą o dużym natężeniu ruchu.
Oczywiście trochę kłopotu sprawia powrót z Jonkowa. PKP nie ma za wiele połączeń.
Dla tych co się bardzo śpieszą, a inscenizacja ich nie interesuje to jest pociąg z Jonkowa o 16:04
następny odchodzi z Olsztyna TLK i nie zatrzymuje się w Jonkowie, więc należy doliczyć 15km dojazdu na dworzec w Olsztynie na 18:40. Myślę, że bez problemu dojedziemy wyjeżdżając z Jonkowa o 17:00. Ostatni pociąg odjeżdża z Olsztyna o 20:47
Myślę, że jest to trasa dla całej grupy - tylko ta sobota :bezradny: Co niektórzy będą pracować.
Na organizację imprezy nic nie poradzę.
http://1807jonkow...Itemid=101

A tak na marginesie, zrobiłem dzisiaj dystans 200km.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Zrobiłeś dzisiaj 200 km i jeszcze chciało ci się pisać. :|
Inscenizacja jest zawsze w sobotę i nie ma co liczyć, że kiedyś będzie inaczej. Ci co pracują w sobotę to niestety stracą fajną wycieczkę, ale cóż praca ważniejsza,
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 22-04-2014 20:01, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Waldek, jeżeli chodzi o Ornetę to o ile mnie pamięć nie myli to z Krosna nie wracaliśmy do Ornety a przebiliśmy się do Nowego Dworu bezpośrednio boczną drogą widoczną na hybrydowej i opencyclemap :mysli:
Szutrowa droga nie była taka zła, był tylko kłopot w którą za mostkiem.

Zbyszku wyjazd o 07:30 powrót o 17:30 więc średnia nie jest rewelacyjna, tym bardziej że nie robiłem długich przerw a tylko zajechałem w konkretne miejsca, fotka i dalej w drogę. Tak dla dokumentacji, że faktycznie tu byłem.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 22-04-2014 20:10, 10 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu

Cytat

Marian65 napisał/a:
Waldek, jeżeli chodzi o Ornetę to o ile mnie pamięć nie myli to z Krosna nie wracaliśmy do Ornety a przebiliśmy się do Nowego Dworu bezpośrednio boczną drogą widoczną na hybrydowej i opencyclemap :mysli:
Szutrowa droga nie była taka zła, był tylko kłopot w którą za mostkiem..

Którą, to ja wiem, ale zapamiętałem ją jako wyjątkowo piaszczystą.
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Ale rowerów to chyba nie pchaliśmy? ;)

Wiadomość doklejona:
No i załadowała się mapka przejazdu do Jonkowa :boisie:
http://www.bikema...81/terrain
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 23-04-2014 15:23, 10 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.