O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Wycieczka Nr 04/2024 – Wiosenne Kadyny – 28 kwietnia

Zbiórka: skrzyżowanie ul Fromborskiej i Ogólnej, przy ALDI, godz. 9.30

Trasa: Elbląg – Krasny Las – Jelenia Dolina – Pagórki – Czarna droga – Kadyny – Suchacz – Nadbrzeże – Jagodno - Elbląg

Długość trasy: 45 km, Uczestnicy: 35,

Komendant 24 April 2024 522 3 komentarzy

3 komentarzy

Pozostaw komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
 • M
  Marek55
  Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna.
  Kret skrzywił się ponuro: „Przyjedzie pewnie furą”.
  Jeż się najeżył srodze: „Raczej na hulajnodze”.
  Wąż syknął: „Ja nie wierzę. Przyjedzie na rowerze” …….
  A wiosna przyszła pieszo. Już kwiaty z nią się śpieszą,
  Już trawy przed nią rosną i szumią: „Witaj wiosno”.
  Wiem, wiem, każdy powie, że wiosna w pełni. A gdzie najlepiej to zobaczyć? Oczywiście jadąc rowerem przez kadyńskie lasy, czyli STOPowo-wiosenny klasyk czas odbyć.
  Przez Krasny Las, Dolinę Smoków, do czerwonego szlaku wzdłuż Grabianki (czarna droga) i przed nami Kadyny. Najwyższa pora, by sprawdzić, jak wiosna umiejscowiła się w terenie. Policzymy ile liści jest na drzewach (których jeszcze nie wycięto), czy czosnek niedźwiedzi obrodził (zrywać nie wolno!!!) i jak przetrwał zimę pióropusznik strusi.
  Termin może nie jest sprzyjający, bo to handlowa niedziela i wyjazdy na majówkę, ale może kilka osób skusi się na zbiorowe rowerowanie. Na pewno są tacy, co nie wyjechali gdzieś daleko, albo trochę bliżej. A jak się okazuję, podczas wycieczek też można pohandlować.
  W Kadynach przewidziane jest ognisko i termiczna obróbka wyrobów wędliniarskich. Pojemy, popijemy, zapalimy, pogadamy, nieobecnych obgadamy (więc warto być) i do domu.
  Racz Waść wpaść … i Waćpanna też.
  Ps. Oczywiście każdy jedzie na własną odpowiedzialność i odpowiada za swoje niecne czyny.
  - 24 April 2024 19:57:18
  • Radek
   Radek
   A ja proponuję by po (niewątpliwie wspaniałej) zabawie w Kadynach Ci, którzy będą mieli jeszcze trochę energii w nogach lub w bateriach pojechali dalej do Świętego Kamienia. Pogoda zapowiada się wspaniała a to tylko niecałe 20 km. jazdy więcej.
   Ps. Powtarzam za Markiem: "Oczywiście każdy jedzie na własną odpowiedzialność i odpowiada za swoje niecne czyny."
   - 26 April 2024 20:12:49
   • M
    Marek55
    Przepis na udaną niedzielę?
    Dobra pogoda (ma to istotne znaczenie), ciekawa trasa obfitująca w piękne okoliczności przyrody, gromada pozytywnie zakręconych rowerzystów (super towarzystwo), może jakieś ognisko i mamy udany dzień.
    Nie pękła żadna dętka, wszyscy dojechali cali i zdrowi, niektórzy dołożyli sobie kilometrów (niechaj będą szczęśliwi), tak więc dziękuje wszystkim za wspólne rowerowanie.
    Wyjątkowo tego dnia moc była z nami, moc była w nas i w naszych rowerach.
    - 29 April 2024 08:50:41
    Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
    Kliknij przycisk 'Zgadzam się', aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności.Możesz przeczytać więcej o naszej polityce prywatności tutaj