O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Aktualności

Wycieczka Nr 08/2024 – Powalina – 26 maja

Zbiórka: na Starówce, przy Piekarczyku, godz. 9.30

Trasa: Elbląg - Władysławowo – Janowo – Jazowa – Solnica – Powalina – Marzęcino – Kępiny Małe – Kępki – Bielnik Drugi - Elbląg

Długość trasy: 50 km, Uczestnicy: 16

Komendant 22 May 2024 351 7 komentarzy

7 komentarzy

Pozostaw komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
 • M
  Marek55
  To powinna być wycieczka z kategorii „lekka, łatwa i przyjemna”, a na dodatek wycieczka „do przeszłości”. Odwiedzimy izbę regionalną „Ceglana Zagroda” w Powalinie, koło Marzęcina. Nie będę więcej pisał, w internecie można poczytać, a najlepiej to zobaczyć i posłuchać na żywo.
  Trasa technicznie dobra (jechałem) i jest nawet fragment, gdzie jako Grupa chyba nigdy nie jechaliśmy. Jesteśmy umówieni na zwiedzanie „Ceglanej Zagrody” około godz. 11(plus, minus), więc powinniśmy spokojnie dojechać.
  Ważne:
  Jest to placówka, która musi się utrzymać, rozwijać i generalnie funkcjonować. Nie ma dotacji państwowej. Warsztaty, plenery, datki od zwiedzających. Stańmy na wysokości zadania i nie bądźmy sknerusami. Tzw. cegiełka: seniorzy – 10 zł, młodsi – 15 zł. Cóż to dzisiaj jest 10 czy 15 zł ? A zostawimy po sobie miłe wspomnienie.
  Racz Waść wpaść i Waćpanna też.
  Ps. Oczywiście każdy jedzie na swoją odpowiedzialność i odpowiada za swoje niecne czyny.
  - 22 May 2024 21:08:07
  • M
   Marek55
   Jako uzupełnienie poprzedniej informacji:
   - nie ma możliwości płacenia kartą,
   - w ramach wizyty: kawa herbata, może coś jeszcze
   - 23 May 2024 17:47:11
   • irena
    irena
    Tak jest Mareczku!!!👍🚴
    - 24 May 2024 20:51:39
   • G
    gabs
    - 26 May 2024 16:37:08
    • irena
     irena
     https://photos.ap...9odwJb2j39
     Fotki z wycieczki nr8do Powaliny.
     - 26 May 2024 20:56:51
     • M
      Marek55
      Można napisać, że połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Pokręciliśmy trochę kilometrów, historycznie o Żuławach się wzmocniliśmy, a smakowite ciasta serwowane przez Gospodarzy dały powera na drogę powrotną. Ceglana Zagroda, to miejsce osobliwe, pełne uroku, nostalgiczne, a Gospodarze pełni wiedzy o Żuławach i widać pasję w ich działaniu. Można jeszcze kiedyś tam wrócić.
      Wystartowało nas 16 osób, w Powalinie było 11. Było fajnie i tym, którzy zdecydowali się na niedzielną wycieczkę dziękuję za towarzystwo.
      - 27 May 2024 10:28:05
      • irena
       irena
       Marku to my dziękujemy Ci bardzo za tą ciekawą wycieczkę do "Ceglanej Zagrody" do Powaliny.
       Kto nie był niech żałuje, dawno nie mieliśmy takiej poznawczej wycieczki.
       Może jeszcze tam kiedyś zajedziemy...😊
       - 27 May 2024 17:11:17
      Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
      Kliknij przycisk 'Zgadzam się', aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności.Możesz przeczytać więcej o naszej polityce prywatności tutaj