Strona gl�wna Informacje Regulamin Uczestnicy Foto galeria Archiwum Ksiega gosci Forum Linki Kontakt Wyloguj01-06-2020
Nawigacja
Losowa Fotka
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 452
Najnowszy użytkownik: Fearfactor
Ostatnio widziani
tedi 00:36:56
Tomasz 05:27:03
kazik mtb 17:56:11
Komendant 18:32:05
henry-g 1 dzień
fish 1 dzień
hania 3 dni
Marek55 3 dni
Edi 4 dni
slawek1977 1 week
Wycieczka Nr 22/2011 - "Z FIDELITAS PO ZDROWIE - V EDYCJA" - 11 września 2011
Wycieczki w sezonie 2011Zbiórka: Plac Jagiellończyka, godz. 10.00

Trasa: Elbląg, Krasny Las, Łęcze, Kadyny, Tolkmicko, Pogrodzie, Huta Żuławska, Zajączkowo, Milejewo, Elbląg

Długość trasy: 56 km, Uczestnicy: 55, Punkty: 84


Trasa rowerowa 1240534 - powered by Bikemap 


Relacja


Kolorowy tłum na Placu Jagiellończyka gęstniał z minuty na minutę. Każdy dumnie prezentował swój numer startowy i błagalnym wzrokiem patrzył na swoją maszynę, zdając się mówić ,,tylko nie spraw mi zawodu". Na pewno jeden rower był pewny. Nowiutki krossik o tajemniczej nazwie Crow Rubble, nie czytać buble, pozyskany z warmińsko mazurskiej sieci handlowej. To rower XXI wieku, ale nie tych lat co już minęły, to rower przyszłości. Nie rozpisując się wiele, trzeba podkreślić, że oprzyrządowanie powalało. Najbardziej dumny był Waldek, prezentując zainteresowanym ową maszynę przyszłości, jakby to On na niej zasiadał. Ale już na początku trzeba powiedzieć, że to inny rower był bohaterem tego dnia. O tym troszeczkę później.

Okazja spotkania się rowerowej braci była nie byle jaka. To V edycja Rajdu Rowerowego Z FIDELITAS PO ZDROWIE. Organizatorzy Rajdu to Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu oraz Komenda Miejska Policji. Celem Rajdu jest promowanie profilaktyki szeroko rozumianej onkologii, a w szczególności w zakresie zwalczania nowotworów, promocja walorów przyrodniczych i kulturowych Elbląga i okolic, jak także propagowanie aktywnej formy wypoczynku i zdrowego trybu życia oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Wspaniała pogoda plus świetna organizacja Rajdu dawała gwarancję udanej eskapady. To musiało się udać. Jako grupa rowerowa oczywiście nie zawiedliśmy. Wykazaliśmy czujność i szybkość działania w momencie ogłoszenia kolejnej edycji Rajdu. Zielone koszulki były widoczne.

Jeszcze kilka fotek, kilka rundek honorowych i rowerowy tłum ruszył ulicami Elbląga ku swemu przeznaczeniu. Kierownica przy kierownicy, pedał przy pedale, a szprychy wspaniale świeciły swym blaskiem w pełnym słońcu.

Ale czy mógł udać się Rajd bez NRD, czyli Niezależnej Rowerowej Drużyny? Pół godziny wcześniej wyruszyła na trasę NRD z bardzo ważnym zadaniem. Rozpoznać trasę, powiadomić organizatorów o ewentualnej mgle, co wiązało by się z wstrzymaniem startu, a co najważniejsze w gęstym powietrzu utworzyć korytarz, by innym lekko się jechało.

Na czele jechała Katarzyna, to ona ,,cięła" powietrzne. Jedziemy spokojnie, podziwiamy to co mijamy, jednak czujnie rozglądając się wokół, pomni swojej odpowiedzialnej misji. Ze wzgórza przed Łęczem próbujemy wypatrzyć wody Zatoki Gdańskiej, ale lekka mgła to uniemożliwia. W roku ubiegłym w czasie trwania Rajdu można było zobaczyć na wodach Zatoki nawet pojedyncze statki. Umiarkowanym tempem poruszamy się do przodu. Zjeżdżamy do Kadyn i za chwilę już jest Tolkmicko i oczywiście dłuuugi podjazd do Pogrodzia.

Gdy tak jedzie się spokojnie i bez pośpiechu, można spostrzec rzeczy, które przy innych okazjach się nie dostrzega. Tablica z napisem ,,Rezerwat Przyrody Nowinka", wielokrotnie mijany za Tolkmickiem drewniany krzyż, na którym teraz dopiero dostrzegam napis ,,krzyż dżumy". Podróże kształcą.

Na podjeździe słyszymy silnik ciężkiego motoru. To znak, że zbliżają się pierwsi, ci najmocniejsi rowerzyści. Jest pierwsza grupka pędzących. W tym momencie samorzutnie rozwiązuje się NRD. Misja została spełniona. Pędzą następni. Nawet aparat nie nadąża, by zrobić wyraźne zdjęcie. Pierwszy Tomasz. Wypatrujemy zielonych koszulek. Jest Marian. Ma 221, ale nie na liczniku, tylko numer na piersi. Są i następni. Janusz, Mirek, Olek i mijają nas kolejni uczestnicy Rajdu.
Dojeżdżamy do Pogrodzia osiągając półmetek. W nagrodę odwiedzamy sklep, aby skosztować miejscowych lodów. Są dobre.

Kolorowy peleton przemyka dalej. Ciężko pracują rowerzyści, tylko małe muszki za darmo wożą się na naszych koszulkach. Spieszą się niektórzy, mając na uwadze, że w kieszonkach są schowane talony na dobra doczesne. Kazimierz, Mały, na chwilkę zatrzymuje się Anna, by poczęstować odświeżającymi miętuskami i tyle Ją było widać. Jednak tworzy się kupa. Jest Zbyszek, Ania, Alina, Piotr i Tadeusz.

Ruszamy w kierunku Elbląga. Na trasie zapachniało, ale nie pieczonymi kiełbaskami, tylko dramatem. Sznurówka z Ani buta wkręciła się w pedał. To jakieś fatum, bo w tej rodzinie już kiedyś taka sytuacja się zdarzyła. Przed następną wycieczką musi Mały sprawdzić w swoim stadku sznurówki, a najlepiej pokupować wszystkim buty na rzepy.
Dojeżdżamy do miejsca naszego przeznaczenia. Medale, zdjęcia, każdy czuje się bohaterem, jakby dokonał czegoś wielkiego. I niech tak zostanie. Wiszą medale na torsach i ładnie układają się na piersiach.

Duża polana tętni życiem. Rowerzystów cała masa, od lat dwóch do dużo więcej. To święto wszystkich rowerzystów. Są i połamani, i na hulajnogach, na wypasionych maszynach, i tych nieco skromniejszych. Całe rodziny przybyły, by przeżyć rowerową przygodę. Są Quintuski i rodzina wspierającą uszkodzonego Darka. Wszyscy bawią się znakomicie i zamieniają posiadane talony na doczesne dobra. Chyba przebojem okazał się znakomity żurek.

Jednak najważniejsze dopiero przed nami. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele nagród, a za sprawą sponsorów były do rozlosowania dwa ekstra rowery. Losowanie roweru męskiego. Numer 64. Bingo. Janusz trafiony. Góral firmy Kona stal się Jego własnością i to kolejny rower w rodzinie. Rundka honorowa i gratulację od wszystkich, ale najbardziej cieszy całus od uradowanej i chyba lekko wzruszonej Danusi. Gratulujemy.

Gdy opadły już nieco pierwsze emocje, udało się, nieco z trudem zebrać rozentuzjazmowany tłum, by wykonać zbiorowe fotki. To tak na pamiątkę.
Kończy się pomału wspaniała rowerowa impreza i kolejna edycja Rajdu po zdrowie przeszła do historii. Z roku na rok coraz bardziej trzeba wykazać czujność i śledzić odpowiednie strony, by nie przegapić momentu ogłoszenia kolejnej daty Rajdu. Chociaż generalnie nie lubimy tłumów, to akurat to zbiorowe pedałowanie przypadło nam do gustu. Niewątpliwie to za sprawą świetnej organizacji i wspaniałej atmosfery sprzyjającej aktywnemu wypoczynkowi. Chylimy czoła przed organizatorami i do zobaczenia za rok.

Relację przygotował Marek


Komentarze
#1 | ~Komendant dnia 07-09-2011 19:11
Spotykamy się na Placu Jagiellończyka aby już po raz V wystartować w rajdzie " Z Fidelitas po zdrowie". Traktujmy ten rajd jako zwykłą niedzielną wycieczkę a nie wyścig po nagrody. Najważniejszy jest sam udział i propagowanie idei jaka prześwieca organizatorom rajdu.
Narysowałem dużą pętle ale oczywiście każdy jedzie tak jak zadeklarował przy rejestracji.
Jak zawsze przy takich okazjach obowiązują koszulki klubowe (posiadaczy)
Do zobaczenia Hejka#2 | ~LUKE_HS dnia 07-09-2011 19:37
Kto nie ma jedzie jak zwykle, jak pogoda dopisze w zielonej koszulcePfft choć prognozy nie są sprzyjające na ten dzieńSmutny#3 | ~Marian65 dnia 07-09-2011 19:53
Prognoza pogody jest niesprzyjająca?
Gdzie ty prognozę oglądasz? Myśli
W niedzielę pogoda będzie idealna na rowerowe harce.Rotfl
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
#4 | ~asvil dnia 07-09-2011 20:07
Marian, wiatr w powrotnej drodze będzie przeszkadzał. A ja nie lubię wiatru!, nie lubię!, nie lubię!, nie lubię!, nie lubię!, nie lubię!, nie lubię!, i już!!!#5 | ~LUKE_HS dnia 07-09-2011 20:16
No właśnie ten wiatr a tak to słoneczko, będzie się lał pot hehPfft#6 | ~Komendant dnia 08-09-2011 07:47
Kilka uwag organizacyjnych skierowanych głównie do rowerzystów którzy dołączyli do grupy STOP niedawno i nie brali jeszcze udziału w rajdzie " Fidelitas"
Rajd traktujemy jako niedzielna wycieczkę i punktujemy w zależności od trasy którą się przejedzie. Nie zbieramy natomiast składki. Będzie wielu rowerzystów i duże zamieszanie stąd prośba do nowych STOP-owiczów aby po zakończonym starcie podeszli do Grażynki lub Kasi i zgłosili swój udział.
Jeżeli chodzi o taktykę jazdy podczas rajdu, to każdy jedzie jak uważa, w pojedynkę, w podgrupach, ze znajomymi itd. Na pewno nie będzie po drodze ogniska ani przystanków przy sklepie. Napoje i ewentualnie coś do przegryzienia trzeba mieć przy sobie. Ważne aby dojechać w dobrej formie i z uśmiechem na ustach.#7 | ~Marek55 dnia 08-09-2011 07:56
Pomykacze zapewne pomkną szybko do przodu i tyle ich będziemy widzieć. Wzorem roku poprzedniego, robimy zbiorową kupę. W kupie siła!!!#8 | ~Waldic dnia 08-09-2011 08:36
Kupa jest odpowiedzią na wszelkie pytania.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczynyMrugnięcie
#9 | ~asvil dnia 08-09-2011 08:55
Juz Pastor King mówił:
"Widzę ten kraj w kupie!!!"
(a może mi się coś pomyliło ...)#10 | ~Waldic dnia 08-09-2011 09:58
Za Portelem : http://www.portel...p3?i=51801
"Zgodnie z naszym Statutem, traktujemy Rajd Rowerowy, jako znakomitą okazję do propagowania zdrowego trybu życia. Dlatego, pomimo jego niemałych i wciąż rosnących kosztów nie wprowadzamy żadnego "wpisowego";. Taka oplata mogłaby być barierą dla młodzieży, a bardzo nam zależy na jej udziale w naszej imprezie. Dlatego zwracamy się do wszystkich , mogących sobie sobie na to pozwolić , o absolutnie dobrowolne wpłaty, których będzie można dokonać na starcie rajdu. Mamy specjalną nagrodę dla "darczyńców". I właśnie do jednego z nich ona trafi."
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczynyMrugnięcie
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Login
Login

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28-05-2020 20:32
Jak nic się nie zmieni to jest szansa, że sezon 2020 STOP rozpoczniemy w niedzielę 07 czerwca. Uśmiech

27-05-2020 23:14
Przebitki muzyczne; Nana Mouskouri & Zambetas dansent le Sirtaki -- 1972 https://youtu.be/N
UZTl...
Muza

20-05-2020 19:38
Monia-melodia kiedy jesteśmy b.szczęśliwi; https://youtu.be/Y
ykCO...
- M.po polsku; https://youtu.be/m
PoC4...
. Róże dla Was Śliczn, https://youtu.be/j
8lge...
:k

18-05-2020 21:10
-Jak zatrzymać "uciekającą miłość" wyrażoną w piosence.- https://youtu.be/6
ZKHW...
https://youtu.be/B
Zmco...
https://youtu.be/k
a-7-...

16-05-2020 23:56
Melodie dla relaksu dla będących w domu; taneczne ćwiczenia; https://youtu.be/g
s0cH...
-dla pracujących; "Monja". https://youtu.be/t
FigD...

Ostatnie artykuły
Szlaki rowerowe Krai...
Bażantarnia
Ustawienia kierownicy
Ustawienia siodełka
Hamowanie
Kalendarz
<< Czerwiec 2020 >>
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Brak wydarzeń.

Pogoda
ELBLĄG
Wygenerowano w sekund: 0.19 26,666,660 Unikalnych wizyt od 01/11/2008