O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Artykuły


Ustawienia kierownicy

Tomasz 29 June 2009 12945 wyświetleń 0 komentarzy

Określenie pozycji na rowerze zależy od typu roweru, którym dysponujesz. Najbardziej pochyleni są kolarze szosowi, dla których najważniejszy nie jest komfort, ale efektywność jazdy i aerodynamiczna pozycja. Mocno wyciągnięci do przodu są również kolarze górscy, dzięki czemu na stromych podjazdach nie wywrócą się na plecy.
Rowery turystyczne są kompromisem między efektywnym pedałowaniem a wygodą. Na nich będziesz jechał bardziej wyprostowany. Zdecydowanie najwięcej komfortu dostarczają rowery miejskie, na których plecy rowerzysty znajdują się niemal w pionie. Różne pozycje na rowerze wynikają z geometrii ramy oraz z pozycji kierownicy względem siodełka. U zawodników siodełko znajduje się nawet 7-15 cm wyżej od położenia kierownicy, podczas gdy w pojazdach komfortowych kierownica jest zdecydowanie wyżej siodełka. Wysokość kierownicy możesz regulować na wiele sposobów, ale dla własnego bezpieczeństwa konsultuj je, a najlepiej zlecaj serwisowi rowerowemu.

Możesz wykonać następujące operacje:

1. Regulować wysokość podkładkami dystansowymi w systemie sterów A-head lub wysuwać mostek
w tradycyjnym systemie gwintowanym;

2. Założyć mostek „do góry nogami", jeśli posiadasz wersję dwustronną;

3. Coraz więcej rowerów turystycznych i miejskich posiada mostki z regulowaną wysokością za pomocą śruby.

Teksty udostępnione przez markę Dobre Sklepy Rowerowe.

O Tomasz

Tomasz
Super administrator
Dołączył: 27 October 2008

0 komentarzy

Pozostaw komentarz

Zaloguj się, aby napisać komentarz.
  • Żadne komentarze nie zostały dodane.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na nasze ustawienia prywatności i rozumiesz, że używamy plików cookies. Niektóre pliki cookie mogły już zostać ustawione.
Kliknij przycisk 'Zgadzam się', aby ukryć ten pasek. Jeśli będziesz nadal korzystać z witryny bez podjęcia żadnych działań, założymy, że i tak zgadzasz się z naszą polityką prywatności.Możesz przeczytać więcej o naszej polityce prywatności tutaj