O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpocznij nowy wątek
Użytkownicy, którzy uczestniczyli w dyskusji: Kazimierz, Waldic,

Tour de Śniardwy - opis pierwszomajowego wyjazdu

Ostatnia aktualizacja 15 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 15 lat temu
Nie wiem, czy właściwy dział wybrałem, ale ten jakoś najbardziej mi pasował :) .
W pierwszomajowy weekend wybrałem się z synem na wycieczkę rowerową dookoła największego jeziora w Polsce - j.Sniardwy. Trasa ta, spodobała mi się na tyle, że postanowiłem podzielić się informacjami, być może zainspiruje to kogoś do wyjazdu w te rejony.
Sama trasa oparta jest o przewodnik rowerowy Pascala po Mazurach, więc nie będę podawał szczegółów. Można ją znaleźć w sieci pod adresem http://www.pascal...p;type=275 . Postanowiliśmy rozpocząć i zakończyć w Mikołajkach. Dojazd i powrót PKP. Tu uwaga. Pociąg Olsztyn - Mikołajki opisany w rozkładzie jako przewożący rowery, to szynobus, który ma na pokładzie 3 stojaki rowerowe. Nie nadaje się więc do przewozu dużej grupy. 1 maja w Olsztynie na peronie stała razem z nami grupa chyba 15 rowerzystów i konieczne było podczepienie dodatkowego wagonu. W drodze powrotnej przyjechał tylko jeden wagon, ale na szczęście zabrał wszystkich (coś ok. 10 rowerów).
Długość trasy, to ok. 90 km i teoretycznie da się ją przejechać w jeden dzień, ale rozkład pociągów wymusił na nas podział trasy na dwa dni. Mapa tutaj : http://mapy.googl...8&z=11 . Jeżeli ktoś zabierze rowery samochodem, to myślę, że mając cały dzień do dyspozycji, może pokusić się o wycieczkę jednodniową. Trasa jest wybitnie terenowa. Chyba tylko ok. 1/4 to asfalt. Dominują szutry, leśne ścieżki (Puszcza Piska) i niestety czasami piaski, w których koła trekkinga zakopują się dość skutecznie. Jednak widoki rekompensują wszystkie niedogodności. Szos o dużym natężeniu ruchu jest bardzo niewiele, może ze 4 km, reszta to drogi lokalne, często o kiepskiej nawierzchni. Trasa bywa źle oznakowana, mapa bardzo się przydaje. Prom w Wierzbie pozwalający skrócić drogę z Wejsun do Mikołajek oraz ominąć piaszczysto-kamienistą drogę Wygryny - Iznota czynny jest od 1 do 4 maja i potem dopiero po 28 maja. Informacji o promie można zasięgnąć w hotelu w Wierzbie http://www.wierzb... .
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 15 lat temu
Dzięki Waldemar
Bardzo ciekawa trasa i opis.
Jestem pewny, że z niej skorzystam i wybiorę się w wokół j. Śniardwy z córką.
Pozdrawiam
:bye
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.