O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpocznij nowy wątek
Użytkownicy, którzy uczestniczyli w dyskusji: Andrzej, Jurek M, Violeta, pawlik,

Niedziela 4.12.2011r.

Ostatnia aktualizacja 12 lat temu
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Tour de Malbork

Zbiórka na Placu Słowiańskim w niedzielę 4 grudnia o godzinie 8.00.

Trasa:

ELBLĄG - Fiszewo - Kławki - Złotowo - Szropy - Grzymała - Malbork - Lasowice Wlk. - Lasowice Mł. - Myszewo - Lubstowo - Michałowo lub Jazowa - ELBLĄG.
(Można skrócić trasę wycieczki jadąc z Malborka pociągiem do Elbląga)

Atrakcje turystyczne:

1) Kilka domów podcieniowych.
2) Kilka kościołów.
3) Cmentarze Mennonitów.
4) Anomalia w rozmieszczeniu kostki brukowej za Złotowem.
5) Zamek w Malborku.
5) Stare zabudowania gospodarcze z XIX i początków XX wieku wzdłuż całej trasy wycieczki.

Uczestnicy:

Zapraszam osoby pełnoletnie (wszyscy jedą na własną odpowiedzialność).Długość trasy to około 90 km. Prędkość średnia minimalna - 15 km/h (Grupa zasadnicza będzie jechała 20 - 30 km/h, ale na rozjazdach i punktach etapowych będzie się zatrzymywała i czekała na jadących wolniej.)

Poza asfaltem zapoznamy się z odcinkami drogi brukowanej. Przewidywane są krótkie przerwy w czasie jazdy na: zakupy, jedzenie, zrobienie zdjęć itp. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, jałowy opatrunek, bandaż elastyczny, oświetlenie roweru i telefon komórkowy. Szczególnie zalecam założenie kasku na głowę.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Witam Jurek! - widzę, że się napracowałeś a tu pogoda coś się zmienia na gorsze. Prognozy które znam są przeciw i czy Ty dalej podtrzymujesz ten pomysł - jak to widzisz? Pozdrawiam.
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Jedziemy to tylko 45 lub 90 km.
Andrzej bądź twardy jak Marecki.
http://www.marecki.home.pl/page49.php
"Udowodnimy też niedowiarkom, że jazda w niezbyt kojarzącym się z rowerem miesiącu, jakim jest grudzień, jest możliwa i co ważne sprawia dużą frajdę".
W ostateczności pozostanie "Wiktorówka".
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Jurek M dnia 02-12-2011 22:49, 12 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Jurek przekonałeś mnie, mam być twardy - więc jadę, a resztę zobaczymy na trasie. Jak dotąd Ty zawsze jesteś na wyprawach "latarkowych", więc ja nie mogę Cię teraz zawieść.

P/s
Przed chwilą wracałem z Braniewa (autem) i po drodze mijałem kilku rowerzystów w pełnym rynsztunku - pomyślałem, że jutro ja będę robił za " kolarza " :mysli: Pozdrawiam!
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
W wycieczce uczestniczyło 5 rowerzystów: Andrzej, Mirek, Paweł, Krzysiek i ja. Wszystkie cele strategiczne zaliczyliśmy, włącznie, z reliktem przeszłości, swastyką w bruku za Złotowem.
Deszczyk 30 minutowy dorwał nas dopiero 10 km za Malborkiem.
Mój licznik zarejestrował 97,4 km (zboczyliśmy z trasy za Nogatem). Lekko przemoczeni, cali i zdrowi dotarliśmy do Elbląga.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Okazało się, że żyje to powiem jak było naprawdę. Jeszcze wszystko we mnie dygocze, choć już 5h jak nie pedałuję. Dla mnie był to najtrudniejszy etap w tym roku , a możne i w ogóle jak jeżdżę na rowerze. Do Malborka wiadomo droga nie jest prosta i nasza też taka była. Po 60 km zdobyliśmy twierdzę Krzyżaków w ciągłej jeździe pod wiatr i to silny lub bardzo silny. Całe szczęście, że nie padało. Tradycyjne zakupy w znanej sieci i jedziemy na lunch, gdzieś poza Malbork - szukamy ustronnego miejsca.
Padło na poszukiwania w dziewiczym terenie, stąd trochę pobłądziliśmy tak ok. 10 km i ostatecznie nic ciekawego nie znaleźliśmy.
Głodni stanęliśmy w krzakach i otworzyliśmy nasze spiżarnie, gdy od strony Lasowic zrobiło się czarno i po chwili już nas dorwał
ostry deszcz i grad. Była to burza, która nas nieco wystraszyła, gdyż nie było gdzie uciekać. Wprawdzie ja z Jurkiem podjęliśmy próbę ucieczki do opuszczonej szopy, ale ostatecznie próba nie powiodła się i tylko zgubiliśmy się z pozostałymi kolegami.
Dokładnie przemoczeni polnymi drogami dotarliśmy do sklepu w Lasowicach Wielkich, gdzie zaczekaliśmy na pozostałych kolegów. Wspólnie ustaliliśmy, że wybieramy dłuższą drogę, ale asfaltem, zamiast bliżej Nogatu po płytach i mokrym gruncie.
Do Jazowej dotarliśmy już o zmierzchu i tu znaną ścieżką do Elbląga na światłach. Był już nawet pomysł, aby zrobić również "latarkowe", bo pora była odpowiednia.
Przepraszam, że moja relacja jest trochę dłuższa, ale ja rzadko jeżdżę w grudniu na 100 km dystansie - więc jest to dla mnie ekstremalne przeżycie. Doświadczenie burzy w grudniu jest ciekawe, ale już mniej jak zmokniesz, a do domu jeszcze daleko i nie bardzo wiadomo gdzie jechać.
Dziękuje kolegom za wspólną jazdę, nowe przeżycia i szczęśliwy powrót do domu.
Dziękuję Jurkowi za przygotowanie ciekawej trasy, acz trudnej i wymagającej, oraz właściwą motywację " Andrzej bądź twardy jak Marecki ".

Moja statystyka wycieczki - bez dokręcania;
Trip dist = 102,48 km
Trip time = 6:06:44
Avg. speed = 16,76 km/h
Max. speed = 37,09 km/h
Avg. cad = 55 ob./min.
Temp = 4 ~ 2 * C
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
VioletaVioletaUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Zdjęcia (okok) , znalezisko w formie swastyki mnie tu bardzo zainteresowało :mysli: , muszę się tam koniecznie wybrać :fotka:
Rower: tour de France , GIANT DEFY 4 Styl jazdy: Turystyka
P
pawlikUżytkownik
Dodano 12 lat temu
Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki.
Jurek - super zdjęcia porównawcze. Ja dorzucam zdjęcia przedwojennych mostów w Malborku i widziany przez nas stan obecny.

https://picasaweb...directlink
Rower: różne Styl jazdy: Niedzielny
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Wycieczka warta powtórzenia w sezonie letnim z pewną modyfikacją; np. powrót z Malborka PKP, a dla bardziej ambitnych na kołach.
Można też zrobić z tego 2 (dwie) wycieczki, jedna do Malborka, druga odwrotnie.
Szczególnie polecam ciekawe i wartościowe zdjęcia kol. Jurka M. i Pawła zawarte w ich fotorelacji! :fotka:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.