O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Pedały SPD, czy warto - jakie ?

Ostatnia aktualizacja 12 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Załóżmy, że buty już mam np. te z Lidla. Teraz zostaje dokupić pedały SPD, ale jakie? :bezradny:
Pedały mają służyć do jazdy w mieście jak i w terenie - nasze wycieczki :|
- są Shimano, VP, Wellgo i inne, czy wszystkie pasują równie dobrze;
- jednostronne, czy dwustronne;
- małe, czy szersze jak platformy np. modele na ten rok Shimano;
- czy wszystkie modele mają regulację siły wpięcia i wypięcia ?

Wiem, że część kolegów jeździ w tym systemie i mają wiedzę i własne doświadczenia w tym temacie. Może zechcą się podzielić, bo system się rozwija, a zainteresowanych - przypuszczam - jest więcej osób?
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Kup dwustronne Shimano SPD.
Zaliczysz 5 wywrotek przy zatrzymywaniu się - wszyscy przez to przechodzili.:bezradny:
Później będziesz już pamiętał że przy zatrzymywaniu trzeba się wypiąć.B)
Będziesz mógł przejechać 20% dłuższy dystans z większą prędkością.
Wszystkie moje rowery posiadają pedały SPD.
Buty z Lidla są najgorsze - mam 3 pary.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Jurek M dnia 26-02-2012 20:42, 12 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
A nie można bez wywrotek się edukować ? :beczy: Po amatorsku myślę, że jednostronne może są bardziej praktyczne. :mysli:
Do miasta bez wpinania, a poza SPD ? :hura:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Kup dwustronne są lepsze - wsiadasz na rower i pedały same się wpinają. Wypięcie też jest bardzo proste, odchylasz stopę w bok i jesteś wypięty.
W jednostronnych musisz jadąc obracać pedałami i szukać wpięcia - same problemy.:boisie:
Mam jednostronne i dwustronne. Te jednostronne wymienię na dwustronne.
Moje najlepsze pedały to:
http://mtbikes.pl/artykuly/testy/test...t-pd-m770/
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Witam Cię Romku! - kopę lat jak się widzieliśmy :hura:
Jak kojarzę to na jurze Krakowsko-Częstochowskiej chyba jeszcze SPD-ów nie miałeś?:mysli: Jurek podsyła Shimano XT PD-M770, które mają być lepsze od tych Shimano PD-M520. Rozumiem, że idą one tak jak grupy osprzętu Shimano Deore, LX, XT itd., a za tym cena ich też idzie w górę ?:beczy:
Modele na 2012 są większe od tych tu prezentowanych - czy to ma jakieś znaczenie? :mysli:

P/S Pozdrawiam Cie Romku serdecznie! (papa2)
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Kup pedały Shimano SPD PD-W540 (waga 352g cena około 150 zł) lub PD-520 (waga 380g cena około 95 zł) i wygodne przewiewne buty.
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
MARECKIMARECKISenior
Dodano 12 lat temu

Cytat

Andrzej napisał/a:
Załóżmy, że buty już mam np. te z Lidla. Teraz zostaje dokupić pedały SPD, ale jakie? :bezradny:
Pedały mają służyć do jazdy w mieście jak i w terenie - nasze wycieczki :|
- są Shimano, VP, Wellgo i inne, czy wszystkie pasują równie dobrze;
- jednostronne, czy dwustronne;
- małe, czy szersze jak platformy np. modele na ten rok Shimano;
- czy wszystkie modele mają regulację siły wpięcia i wypięcia ?

Wiem, że część kolegów jeździ w tym systemie i mają wiedzę i własne doświadczenia w tym temacie. Może zechcą się podzielić, bo system się rozwija, a zainteresowanych - przypuszczam - jest więcej osób?



Andrzeju, pedały SPD nie są tobie absolutnie do niczego potrzebne. Ciesz się spokojną, turystyczną jazdą na platformach i bez zbędnych wywrotek, a SPD zostaw szybkościowo nastawionym bikerom :tak:

Pozdrawiam :hejka:
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Jak byłem w wieku Marka to też jeździłem na platformach.:)
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Jak dotąd przeważają opinie "za", ale może Ci jeżdżący na SPD-ach, są bardziej aktywni - teraz? :mysli:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
MARECKIMARECKISenior
Dodano 12 lat temu
Przejrzyj wujka Google z zapytaniem o sposoby wykorzystania pedałów SPD :chatownik: . Ale wybór oczywiście należy do Ciebie :tak:

Pozdrawiam :hejka:
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Wiem Marku, że masz wiele racji, a jeszcze więcej kilometrów i Twoje doświadczenia rowerowe są zawsze cenne i rzeczowe :tak:
Sam temat jest ciekawy i jak w każdym racje są podzielone. Ja tak po ludzku mając już coś "Lidlowe buty" - tak mi się przynajmniej zdawało - chciałem spróbować, aby mieć własne doświadczenie w przedmiotowej kwestii - taka ciekawość ? :|
Pomijając już kwestie osobiste myślę, :mysli: że na przednówku wielu rowerzystów ma podobne dylematy - co kupić i czy warto ? :bezradny:

P/S Nie wiem czy Ty Marku korzystasz ze SPD-ów?
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
Jurek MJurek MWeteran
Dodano 12 lat temu
Lidlowe buty i jednostronne pedały SPD - to pewna katastrofa.:boisie:
Nawet nie próbuj, tylko się zniechęcisz i poobijasz.:beczy:
Mam w swojej kolekcji takie buty i pedały.:bezradny:
Rower: 3 x Kross Styl jazdy: Turystyka
M
Marek55Senior
Dodano 12 lat temu
Andrzeju, musisz spróbować. Najwyżej się wy... tzn. wywrócisz.
Rower: Unibike Styl jazdy: Turystyka
MARECKIMARECKISenior
Dodano 12 lat temu

Cytat

Andrzej napisał/a:
Wiem Marku, że masz wiele racji, a jeszcze więcej kilometrów i Twoje doświadczenia rowerowe są zawsze cenne i rzeczowe :tak:
Sam temat jest ciekawy i jak w każdym racje są podzielone. Ja tak po ludzku mając już coś "Lidlowe buty" - tak mi się przynajmniej zdawało - chciałem spróbować, aby mieć własne doświadczenie w przedmiotowej kwestii - taka ciekawość ? :|
Pomijając już kwestie osobiste myślę, :mysli: że na przednówku wielu rowerzystów ma podobne dylematy - co kupić i czy warto ? :bezradny:

P/S Nie wiem czy Ty Marku korzystasz ze SPD-ów?


Nie korzystam i korzystać nie będę. Nie są mi potrzebne i nie wykorzystałbym ich zalet. Do turystycznej jazdy wystarczą w zupełności lekkie, tanie i nieskomplikowane platformy :tak:

Pozdrawiam :hejka:

Wiadomość doklejona:

Cytat

Marek55 napisał/a:
Andrzeju, musisz spróbować. Najwyżej się wy... tzn. wywrócisz.


To może być bardzo niezdrowe :beczy:
Rower: Bocas, CUBE Reaction, Trek Domane SL 4 Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez MARECKI dnia 29-02-2012 21:42, 12 lat temu
Darecki_EBDarecki_EBJunior
Dodano 12 lat temu
Jeśli ktoś uprze się na pedały SPD, można też rozważyć coś, co będzie złotym środkiem i nada się zarówno do codziennej jazdy w "tradycyjnym" obuwiu, jak i w butach SPD, czyli jednostronne. Jeśli używa się roweru nie tylko na dłuższe wycieczki, ale na co dzień, warto rozważyć zamontowanie jednostronnych pedałów jako złotego środka. Dwustronne pedały SPD dość skutecznie uprzykrzają jazdę w zwykłych butach, a stosowane do nich plastikowe nakładki (do jazdy w "cywilnych" butach) są zwyczajnie wygodne. Czuć je zarówno przez podeszwę buta, jak i inną przyczepność tegoż pedała do buta. Jeśli już SPD, to ja preferuję jednostronne, np. takie http://www.cyklotur.com/x_C_I__T_Peda...10505.html albo http://portal.bikeworld.pl/rower/arty...ul/2011/3/
Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie (papa2)
Rower: Merida Crossway TFS, Cube LTD Comp Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Podobają mi się Shimano SPD PD-A520 i drugi model też Shimano SPD PD-M530 oba modele na 2012r ? :tak:
Oba modele mają poza gniazdem jeszcze dużą ramkę, że but nie leży tak wąsko, ale ma jeszcze szersze oparcie ? :nie:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
kbialy2002kbialy2002Użytkownik
Dodano 12 lat temu
Po diabła Ci SPD przecież się nie ścigasz - no chyba że zmieniłeś styl jazdy...

Wszystko ma swoje wady i zalety - rozważyć to "rzecz ważna"
Styl jazdy: MTB
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 12 lat temu
Krzysiu stylu nie zmieniłem, na dietę "Kasi" nie przeszedłem, zaś kolejki do ortopedów są coraz dłuższe, :bezradny: więc nie będę ich sprawdzał i na razie się nie przypnę ?
Ja tylko cichutko myślałem, :mysli: że mam buty - to kupię pedały SPD i jadę, bez wywrotek itp. :boisie:
Ponadto zawsze warto posłuchać zacnych bikerów, ich doświadczeń i rad! :tak:
Ostatecznie okazało się, że to co mam - "Lidlowe buty" - to nie to samo co buty do SPD? :nie:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.