O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

VII Jesienny Rajd Rowerowy

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
W imieniu Organizatora zapraszam wszystkich na VII Jesienny Rajd Rowerowy.

Zaproszenie na VII Jesienny Rajd Rowerowy Szlakiem Mazurskich Legend
Gminny Ośrodek Kultury w Kruklankach zaprasza na VII Jesienny Rajd Rowerowy Szlakiem Mazurskich Legend, który odbędzie się w dniach 27-29 września 2013 roku w Kruklankach.
Rajd przebiegać będzie po pięknych terenach gmin: Kruklanki, Pozezdrze, Węgorzewo, Świętajno, Stare Juchy, Wydminy. Bezpośrednią inspiracją do organizacji rajdu były legendy spisane w książce Mazurskie opowieści , przez nieżyjącą już Jadwigę Tressenberg, oraz wytyczenie na podstawie tej książki rowerowego Szlaku mazurskich legend.
Rajd ma na celu popularyzację tego interesującego szlaku wraz z całym bogactwem przyrody tych terenów, poznanie mazurskich legend, propagowanie aktywnego wypoczynku, nawiązanie nowych znajomości.

REGULAMIN RAJDU
VII Jesienny Rajd Rowerowy Szlakiem Mazurskich Legend
ORGANIZATOR
Gminny Ośrodek Kultury w Kruklankach
ul. 22 Lipca 19
11-612 Kruklanki
tel./fax. 0874217301, kom. 508168322, e-mail gok@kruklanki.pl , WWW.gokkruklanki.pl
Kierownik Rajdu Rowerowego Szlakiem Mazurskich Legend - Sławomir Zieliński
Komandor rajdu: Witosław Wyrobek
CEL IMPREZY:
Poznawanie walorów krajoznawczych, przyrodniczych oraz historii gminy Kruklanki i okolicznych gmin.
Popularyzacja trasy rowerowej Szlakiem Mazurskich Legend.
Poznanie miejscowych legend na podstawie których powstała ta trasa.
Rozwijanie turystyki rowerowej.
Propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.
5.      Integracja osób z różnych stron Polski i zagranicy.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1.       Chętni: grupy do 10 osób lub też pojedynczy rowerzyści zgłaszają swój udział u organizatora osobiście, listownie lub telefonicznie podając: imię i nazwisko, adres, numer telefonu, wiek - w przypadku osób nieletnich niezbędna jest pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych (uczestnicy rajdu zgłaszając swój udział wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych w zakresie swojego wizerunku fotograficznego poprzez z rajdu zdjęciach umieszczane w internecie i innych mediach).
Wszelkie koszty ubezpieczenia, dojazdów i wyżywienia uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.
Wniesienie wpisowego w wysokości 15 zł/osoba na konto GOK-u 03 9348 0000 0398 2484 2000 0010 lub osobiście na miejscu przed rozpoczęciem rajdu.
4.       Uczestnicy powinni posiadać sprawny technicznie rower oraz niezbędne akcesoria (pompki, klucze, zestawy naprawcze)
5.       Grupą nieletnich opiekuje się osoba dorosła 1 na max. 10 nieletnich uczestników.
6.       Każdy uczestnik startuje na własną odpowiedzialność (w przypadku uczestników niepełnoletnich na odpowiedzialność prawnych opiekunów).
7.       Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne zdarzenia losowe podczas rajdu.

OBOWIĄZKI UCZESTNIKÓW
1.       Przestrzeganie regulaminu rajdu oraz obowiązkowe podporządkowanie się decyzjom kierownictwa rajdu.
2.       Poszanowanie mienia organizatorów i współuczestników rajdu.
3.       Uczestnicy zobowiązani są do posiadania dokumentu tożsamości, karty rowerowej lub innego dokumentu, który jest gwarancją posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności poruszania się po drogach.
4.       Przestrzeganie przepisów przeciwpożarowych i ochrony przyrody.
5.       Posiadanie apteczki pierwszej pomocy przez każdą grupę.
Uczestnicy zobowiązani są do posiadania śpiwora, materaca lub karimaty.

Obowiązujące zasady bezpieczeństwa:
1.      Poruszamy się po prawej stronie jezdni, w odległości 30 - 50 cm od krawędzi drogi.
2.      Jadąc rzędem należy zachować odległość między rowerami od 3 - 5 m,
a przy zjazdach od 15 - 30 m.
3.      Przy zjazdach nie należy rozpędzać roweru, nie wolno wyprzedzać. Należy kontrolować szybkość przez hamowanie.
4.      Należy jechać równo i spokojnie w szyku , niedopuszczalnie jest tarasowanie się, jazda równoległa i ciągłe zmiany pozycji.
5.      Każdy manewr na drodze musi być przeprowadzony upewnieniem się o możliwości bezpiecznego jego wykonania oraz odpowiednio wcześniej zasygnalizowany.
6.      Podczas jazdy w kolumnie należy zachować 50 - 100 m odległości pomiędzy poszczególnymi grupami kolumny.
7.      Na postoju nie wolno tarasować drogi.
8.      Należy startować na sprawnym technicznie rowerze (hamulec, dzwonek, komplet narzędzi, szkło odblaskowe z tyłu).
9.      Opiekunowie powinni być zaopatrzeni w gwizdki i komórki do podawania sygnałów ostrzegawczych.
10.  Na całej trasie rajdu obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia będziemy przejeżdżać przez tereny leśne zostawmy więc las w stanie w jakim go zastaliśmy.
11.  W rajdzie obowiązuje bezwzględny zakaz udziału dla osób pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających, a także zakaz spożywania ich na trasie rajdu.
12.  Na wszelki wypadek prosimy zabrać kurtki przeciwdeszczowe lub peleryny i bidony z piciem.
13.  W przypadku zagubienia się prosimy dzwonić pod numer 0874217301 lub 508168322.


TERMIN I MIEJSCE STARTU RAJDU
27-29.IX.2013 - Kruklanki / Gminny Ośrodek Kultury
Impreza odbędzie się w przewidzianym terminie bez względu na pogodę
zgłoszenia do 21.IX.2012 roku listownie , faxem, meilem.
PROGRAM: załącznik.
LICZBA UCZESTNIKÓW ograniczona ze względów organizacyjnych, decyduje kolejność zgłoszeń.
ŚWIADCZENIA:
Pamiątkowy znaczek,
Opieka przewodnicka,
Nocleg w warunkach turystycznych bezpłatnie
(w pokojach z łazienkami odpłatnie - 30 zł/osoba)
4.Potwierdzenie punktów na KOT,
5. Materiały turystyczne o regionie.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
1.Sprawy nie ujęte w niniejszym regulaminie oraz jego ostateczna interpretacja leży w gestii organizatora.

Ramowy program rajdu.
27 .IX. - godz.930- otwarcie rajdu - GOK Kruklanki 
godz.1000 - wyjazd na trasę - Kruklanki Węgorzewo (Muzeum Kultury Ludowej ,
Muzeum Kolejnictwa) Kruklanki (ok.50 km) na trasie zwiedzanie miejsc
związanych z mazurskimi legendami.
godz. 1600 powrót do Kruklanek czas wolny , dla chętnych samodzielne
wykonywanie pamiątek w pracowni ceramicznej.
28.IX godz. 900 - wyjazd na trasę Kruklanki Czerwony Dwór Świętajno (ok.50 km),
popołudnie czas wolny , spotkanie z lokalnym zespołem śpiewaczym Pokolenie,
nocleg w ośrodku Caritas 50 łóżek z materacami (własne śpiwory), pozostali
własne karimaty i śpiwory.
29.IX godz.900 wyjazd na trasę Świętajno Stare Juchy ( postój, kawa herbata, ciasto
przy wieży widokowej) Kruklanki (ok. 50 km).
1600 GOK Kruklanki zakończenie rajdu.


Jestem w stałym kontakcie z Organizatorami i już zapisałem się na ten rajd. Już na chwilę obecną wiem, że z Nowego Dworu pojedzie nas spora ekipa, z pewnością pojedzie też Załoga Rowerowa "Rama" z Malborka. Mam zapewnienie, że nadplanowym uczestnikom nikt noclegu nie odmówi, warto jednak zgłosić się odpowiednio wcześniej bo to ułatwi pracę Organizatorom.
Ubiegłoroczny Rajd był bardzo dobrze zorganizowany, podróżowaliśmy po terenach Puszczy Boreckiej.
Jeżeli ktoś chce pełne zaproszenie na ten rajd ( z katrą zgłoszeniową) proszę do mnie pisać na pietiaschka@gmail.com - wyślę jako załącznik.
Pozdrawiam,
pietia  
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez pietiaschka dnia 20-08-2013 08:27, 11 lat temu
PiotrPiotrSenior
Dodano 11 lat temu
Wygląda interesująco. My też się zapisujemy. ;)
Piotr i Alina
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Piotrze, wysłałem Ci informacje o które prosiłeś. Nie jest tego wiele, ale mogę także służyć informacjami na temat poprzedniej edycji.
Nasza grupa jeszcze się nie zograniowała, ale jak znam życie to będzie nas (Nowy Dwór Gd.) duuża grupa (musimy dorównać Ramie :))
Dodam jeszcze, że z Giżycka do Kruklanek jest raptem tylko kilkanaście km. więc to także nie jest ogromny problem.
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez pietiaschka dnia 22-08-2013 18:31, 11 lat temu
KazimierzKazimierzSenior
Dodano 11 lat temu
Przekonaliście mnie, a ja Tomka.
Jedziemy:hura:
Rower: UNIBIKE Expedition Styl jazdy: Turystyka
Slawek 69Slawek 69Junior
Dodano 11 lat temu
Właśnie poleciało zgłoszenie moje + żony ;)
Rower: Merida TSF 300-D Styl jazdy: Turystyka
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Ciesię się, że na tym rajdzie będę mógł poznać rowerzystów z Elbląga, mojego rodzinnego miasta Uśmiech
W chwili obecnej mamy zapisane na rajd 10 osób. Myślę jednak, że ta liczba jeszcze wzrośnie.

Wiadomość doklejona:
Na rajd zapisało się już 16 osób, będzie więc nas pokaźna grupa Uśmiech

Wiadomość doklejona:
17 osób; ta liczba zamyka chyba już listę uczestników tego rajdu z naszego terenu. W tak pokaźnej formacji jeszcze na tym rajdzie nie występowaliśmy ;)
Dziewięć osób jedzie już w czwartek po południu aby móc od piątkowego rana brać udział w rajdzie. Reszta dojedzie w piątek.
Doszła kolejna osoba czyli 18 rowerzystów z Nowego Dworu. Nasza przyczepa już więcej rowerów nie udźwignie więc zamykamy listę. No chyba, że ktoś ma własny środek transportu dla swojego jednoślada.
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez pietiaschka dnia 19-09-2013 18:56, 11 lat temu
PiotrPiotrSenior
Dodano 11 lat temu
Kurcze, impreza rowerowa, a my wyciągamy narciarskie odzienie. :o
Wybieramy się dzisiaj po pracy. :hejka:
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
jolanta4010jolanta4010Junior
Dodano 11 lat temu
Hej Piotr , my jedziemy do poludnia, ale jak bedziecie juz na miejscu to dajcie znac ;)tel. Slawka 695330382
Rower: MERIDA Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Całej STOPowej [stop] załodze, ale także kol. z Malborka i N.D.Gdańskiego
życzę dobrej pogody, pięknych wrażeń i radości z bycia razem.
Liczę na jakieś relację po powrocie. :tak: Rowerowego powodzenia. :hejka:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
jolanta4010jolanta4010Junior
Dodano 11 lat temu
HEJ WSZYSTKIM!!!!!!!!!! BYLAM, DZIELNIE JECHALAM, WROCILAM CALA!!!!!!!!!!!!!BYLO ZAJEFAJNIE(okok)POZDRAWIAM;)
Rower: MERIDA Styl jazdy: Turystyka
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Ciekaw jestem jak u Was było z pogodą przez te wszystkie dni?
Dało się jeździć w deszczu? :beczy:
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 11 lat temu
Gratulacje dla wszystkich STOP-owiczów biorących udział w tym Rajdzie. :brawo: . Napiszcie coś więcej jak było.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 30-09-2013 07:29, 11 lat temu
AndrzejAndrzejFanatyk
Dodano 11 lat temu
Dzięki Zbyszku, to pewnie trzeba nagłośnić jak było i za rok? :mysli:
Teraz nie mogłem, ale te strony mnie kręcą tak na poważnie. :tak:
Jak wrócą nasi "rowerowi poeci" :chatownik: to zobaczymy coś więcej :|
Rower: GIANT Tourer i KTM LIFE DISC Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 11 lat temu
Mapka z przejechaną trasą rajdu:
www.bikemap.net/pl/route/2346188
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Impreza była zacna a deszcz nas tylko raz postraszył. Słońce mocno przyświecało nam w końcówce rajdu. Nasza grupa często dzieliła się na mniejsze podgrupy. Trasy poszczególnych grup w danym dniu nieznacznie się różniły. Obecnie tworzę album z naszej wycieczki. Wyślę go wszystkim zainteresowanym na pocztę - proszę o adresy. Wyślę go oczywiście także pod tym tematem.
Trasy poszczególnych dni :
http://www.endomo...14/6521807
http://www.endomo...23/6521807
http://www.endomo...51/6521807
Zaznaczam, że trasy mogą się nieznacznie różnić od zapisów innych użytkowników.
Pozdrawiam,
pietia
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez pietiaschka dnia 30-09-2013 21:12, 11 lat temu
PiotrPiotrSenior
Dodano 11 lat temu
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Piotr dnia 06-10-2013 18:46, 11 lat temu
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.