O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpocznij nowy wątek
Użytkownicy, którzy uczestniczyli w dyskusji: pietiaschka, Amels,

XV Rajd Liścia Dębu

Ostatnia aktualizacja 11 lat temu
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Witajcie,
W imieniu Organizatorów przekazuję Wam zaproszenie na rajd rowerowy, który odbędzie się w okolicach Lęborka.
Wszelkie informacje znajdują się tutaj http://www.babelk....html#3142
Prawdopodobnie będziemy dysponowali (Szuwarek) wolnymi miejscami na trasie dojazdu do startu tego rajdu. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Ci co byli na Kruklankach znają temat, impreza warta aby na niej być.
Pozdrawiam,
pietia

Wiadomość doklejona:
Jestem ciekaw kto z Was jedzie, gdyż wiem, że jutro rano spotykamy się w NDGd celem wspólnego dojazdu do miejsca startu na rajdzie.

Wiadomość doklejona:
Wróciliśmy cali, zmęczeni i uśmiechnięci z tego rajdu. Przebyliśmy nieco ponad 100 km. w ciągu dwóch dni rajdu. Liczba przebytych kilometrów może nie jest imponująca, biorąc jednak pod uwagę trasę to już jest niezły wyczyn. Bezdroża były standardem, często grzęźliśmy w piachach polnych dróg. Udało nam się także pogodzić z brukami wiejskich dróg. Szutry były dla nas wybawieniem. Podróżowaliśmy także drogami asfaltowymi o bardzo niskim natężeniu ruchu. Tubylcy witali nas bardzo mile głośno licząc kolejne rowery. Kiedy podsumowuję rajd przed samym sobą to na gębie pojawia mi się uśmiech, a to już jest najlepsza recenzja tej wycieczki. Oby takich wycieczek był więcej. Liczę, że swoją relację zdadzą Wam członkowie Stop-u biorący udział w wycieczce po Kaszubach.
Pozdrawiam,
pietia
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez pietiaschka dnia 13-10-2013 20:57, 11 lat temu
AmelsAmelsJunior
Dodano 11 lat temu
Wolę opowiadać niż pisać na forum, ale żebyś znowu nie był zawiedziony Piotrze piszę w imieniu swoim i Joli ( i Dorci jeśli mi pozwoli, ale ona pewnie sama też coś napisze).
Rajd był wspaniały pomimo zaskakującego zimna. Rozgrzewało nas jednak przebywanie w tak miłym i sympatycznym towarzystwie - Szuwarków, Bąbelków, Szprych, Ram itp.
Mając wciąż przed oczami jesienne widoki tych pięknych okolic, wróciłyśmy spełnione rowerowo, towarzysko i tanecznie.
Cały dzisiejszy dzień wspominałyśmy z Jolą ten rajd i nie mogłyśmy pracować z tego powodu.
Dzięki Piotrze za tę i wszystkie inne nformacje o imprezach rowerowych - czyń tak dalej.
Podziękowania dla Wiesia za opiekę i przygarnięcie Nas do "Szuwarskiej Braci" i dla Zdzicha za szczęśliwy dowóz do domu.
Pozdrawiam.
Krysia
:hejka:
Styl jazdy: Niedzielny
P
pietiaschkaUżytkownik
Dodano 11 lat temu
Dziękuję dziewczyny za Wasze ciepłe słowa. Mnie dopadł nadmiar obowiązków i nie miałem kiedy napisać swojej zwyczajowej relacji. Dzisiaj znalazłem kilka chwil i rozesłałem swoje wypociny. Udostępniam je także tutaj :
W dniach 12-13 października braliśmy udział (KT "Szuwarek") w cyklicznej imprezie rowerowej pod nazwą "XV Rajd Liścia Dębu". Tereny tego rajdu obfitują w ogrom miejs wartych odwiedzenia. Tym razem Organizatorzy ułożyli trasę wzdłuż najciekawszych grodów, pałaców i dworów tych terenów. Taki też cel został nadany tej imprezie rowerowej.
Wyjechaliśmy w sobotę z Nowego Dworu o godzinie ósmej rano, zabierając ze sobą mały (ale jakże uroczy) fragment Elbląskiej Grupy Rowerowej STOP. Stopowcy do Nowego Dworu dojechali własnym transportem. Dzięki naszemu klubowemu koledze Zdziśkowi już po niespełna dwóch godzinach byliśmyna miejscu - w Damnicy - miejscu startu rajdu. Po rozpakowaniu naszych rowerów przywitaliśmy pozostałych uczestników Rajdu, którzy przyjechali pociągiem oraz na kołach rowerowych. Pociągiem przyjechały "Bąbelki", "Rama" a na kołach przyjechali uczestnicy ze Słupska.
Po uroczystym otwarcu rajdu wyruszyliśmy na trasę. Poruszaliśmy się głównie drogami o najniższym natężeniu ruchu samochodowego, najczęściej lasami i drogami szutrowymi. Link do tasy znajdziecie tutaj http://www.endomo...33/6521807 W tym czasie pokonaliśmy odległość odległość prawie 44 km.
Odwiedziliśmy dworki (lub ich pozostałości) w Damnicy, Damnie, Szczypkowicach, natomiast w Główczycach zostaliśmy zaproszeni na pokaz filmu o losach tutejszej ludności w okresie powojennym. Poczęstowano nas także ciastami oraz kawą i herbatą.
W bardzo przyjemnej atmosferze dotarliśmy do Potęgowa, gdzie Organizatorzy zaplanowali nocleg oraz poczęstunek w Gminnym Centrum Kultury. Zostaliśmy mile przywitani przez pracowników tej instytucji.
Kolejnego dnia wyruszyliśmy z Potęgowa w kierunku Lęborka. Początkowo poruszaliśmy się w przeciwnym kierunku (ku zachodowi) do miejscowości Łupawa. Nadal unikaliśmy ruchliwych tras i podziwialiśmy walory jesiennej przyrody. "Posmakowaliśmy" leśnych dróg i jesiennego błota. W miejscowości Czarna Dąbrówka zaplanowano postój oraz posiłek. W tym miejscu ja wraz ze Zdziśkiem odzieliliśmy się od grupy aby pojechać po nasz samochód do Potęgowa, skąd dalej pojechaliśmy do Lęborka. Pozostała część Rajdu na kołach rowerowych pojechała do Lęborka. Trasa drugiego dnia rajdu http://www.endomo...21/6521807
W imieniu KT "Szuwarek" dziękuję za uczestnictwo w Rajdzie a jego Organizatorom za wspaniałe przygotowanie tej imprezy turystycznej.
Przesyłam swoje a także Dawida Podsiadłego zdjęcia :
https://plus.goog...xKPXmJeZMA

Pozdrawiam,
pietia
Rower: Author Styl jazdy: Turystyka
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.