O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Rozpocznij nowy wątek
Użytkownicy, którzy uczestniczyli w dyskusji: Komendant, Radek,

Podsumowanie sezonu rowerowego 2023 EGR STOP

Ostatnia aktualizacja 8 miesięcy temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 8 miesięcy temu
W sezonie 2023 podsumowanie sezonu rowerowego wygląda następująco:
1. Statystyka
- ilość wycieczek rowerowych: 29, (w sezonie 2022 -26)
- ilość przejechanych kilometrów: 2099, (w sezonie 2022 – 1462)
- ilość punktów możliwych do zdobycia: 2505, ( w sezonie 2022 – 1903)
- łączna ilość uczestników: 433, (w sezonie 2022 – 331)
- średnia uczestnictwa w wycieczce: 14,93 ( w sezonie 2022 – 12,7)

2. Klasyfikacja końcowa
W tym sezonie, po raz pierwszy w historii nie będzie podsumowania indywidualnego.
Powodem jest brak w kilku przypadkach kompletnych imiennych list uczestnictwa w wycieczkach. W kilku przypadkach, obecność była liczona na podstawie zdjęć, co mogło prowadzić do pomyłek. Rezygnujemy zatem od indywidualnego podsumowania i współzawodnictwa punktowego.

3. Planowanie i prowadzenie wycieczek
Radek O. – 12 wycieczek
Alina Ś. – 4 wycieczki
Gosia G. – 3 wycieczki
Łukasz G. – 3 wycieczki
Piotr W. – 3 wycieczki
Marek R. – 2 wycieczki
Marian D. – 2 wycieczki

Jak widać na powyższym zestawieniu, zdecydowanym liderem w organizowaniu i prowadzeniu wycieczek w tym sezonie był Radek O. Radek powiedział mi na początku sezonu, że będzie zawsze do dyspozycji, kiedy nikt się nie zgłosi w odpowiednim czasie. Tak też faktycznie było. Radek zawsze był gotowy i dzięki jego aktywności żadna niedzielna wycieczka nie przepadła. Dziękuję bardzo w imieniu całej Grupy i swoim Radkowi za tą gotowość do pracy. Dziękuję również pozostałym osobom , które prowadziły wycieczki. Dzięki waszemu zaangażowaniu w tym sezonie wszystkie niedziele zostały wykorzystane i wycieczki się odbyły. Specjalne podziękowanie kieruję również do Mariana D. pomysłodawcy i organizatora wycieczki non stop pt. "STOP 24", z okazji 25-lecia Grupy. Ilość uczestników i przejechane kilometry podczas tej wycieczki przyczyniły się w znaczącym stopniu na końcowy pozytywny wynik tego sezonu.

4. Komentarz
5. To był jubileuszowy, 25-ty sezon EGR STOP. Patrząc na statystyki tego roku, to był całkiem udany sezon, najlepszy od kryzysu spowodowanego pandemią Covid 19.
29 wycieczek w tym sezonie to rekordowe osiągnięcie. Było też więcej uczestników i więcej przejechanych kilometrów w porównaniu do kilku ostatnich lat. To bardzo cieszy, chociaż daleko nam do tego co działo się w latach poprzedzających Covid 19.
Statystyki są dobre, ale nie obyło się bez problemów. Największą bolączką było to, że czasami do ostatniej niemal chwili nie było wiadomo czy wycieczka się odbędzie i kto ja poprowadzi. Gdyby nie dyspozycyjność Radka, to nie wszystkie wycieczki by się odbyły. Problemem stały się również imienne listy obecności z wycieczek. Nie ze wszystkich wycieczek były dostępne, co spowodowało, że trudno było wykonać imienne podsumowanie i wytypować kolejność zajętych miejsc przez poszczególnych uczestników, tak jak to robiliśmy w poprzednich latach. Dlatego też takiego podsumowania nie będzie.
25 lat działalności Grupy to dużo, szczególnie dla mnie. Można się zastanowić, czy to nie dobry moment aby zakończyć działalność.
Z drugiej strony patrząc to szkoda, aby wszystko to co wspólnie przez te lata zrobiliśmy przeszło do historii.
Myślę, że jednak warto kontynuować działalność pod warunkiem, że będą chętni aby z tego korzystać. Potrzebne są też pewne zmiany, Proponuję w przyszłym sezonie zrezygnowanie ze współzawodnictwa, co wiąże się z rezygnacją z imiennych list obecności. Nie będzie też oceny trudności trasy i liczenia punktów. Do celów statystycznych wystarczy z poszczególnych wycieczek ilość uczestników i ilość przejechanych kilometrów. Bez znaczenia będzie też kto na jakim rowerze jedzie, na klasyku czy na elektryku. Najważniejszy jest sam udział w wycieczce..
Admin deklaruje dalsza opiekę nad naszą stroną internetową a ja ze swojej strony obiecuję, że dołożę wszelkich starań aby wszystko co ważne było umieszczone na tej stronie.
W Nowym Roku, na początku stycznia planowane jest tradycyjne Noworoczne ognisko w Bażantarni.

Pozdrawiam serdecznie
Zbyszek Ostaniewicz
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 30-11-2023 19:46, 8 miesięcy temu
RadekRadekUżytkownik
Dodano 8 miesięcy temu
Dziękuję za miłe słowa ale to ja dziękuję tobie Zbyszku i całej Grupie za możliwość uczestniczenia w niedzielnych wycieczkach. A, że prowadziłem? - nie miałem innego wyjścia - inaczej bym siedział w domu lub jeździł samotnie a tak byłem w waszym doborowym towarzystwie.
Chciałbym jeszcze podkreślić, że na pochwały zasługuje też młodzież organizująca nowe pomysły: Jazda non-stop 24h, nocna Stegna czy rocznicowe 105 km.
I na koniec dziękuję (chyba w imieniu wszystkich) tobie Zbyszku, że dalej podejmujesz się patronować Grupie oraz Adminowi za opiekę nad stroną internetową.
Pozdrawiam wszystkich.
Niech rower będzie z Wami !
Rower: FELT NINE COMP Styl jazdy: Four cross
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.