O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Organizacja wycieczek w sezonie 2014

Ostatnia aktualizacja 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Moja propozycja to Mokry Dwór.
Zbiórka na placu dworcowym PKP godz. 06:15 pociąg odjeżdża o godz. 06:42
Trasa; Pruszcz Gdański i dalej Mokry Dwór, Wróblewo, Cedry Wielkie, Kiezmark, Żuławki, Marzęcino, Elbląg.
Dystans około 80km.

Zobaczymy Skansen Żuławski Maszyn Rolniczych w Mokrym Dworze, piękny kościołek we Wróblewie, pokonamy część szlaku mennonitów i odwiedzimy śluzę Gdańska Głowa.

Mapa;
http://www.bikema...85/terrain
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Marian

Czy masz już przygotowaną propozycje na na niedzielę 08 czerwca, dla tych co nie jadą do Białowieskiego P.N. We wtorek chciałbym umieścić na stronie, w środę wyjeżdżamy.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Piotruś wiem, że jesteś zmęczony po "Potopie". ale nie ma lekko, dzisiaj środa i trzeba coś pokazać na stronie na najbliższą niedzielę 25.05.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu
Takim to dobrze :) Pewnie, że mam. Wysyłałem ci nawet :)
Wieczorem podeślę ci mapkę
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Pytanko do Waldka

Czy masz już gotowy pomysł na niedzielę 18-go?. Mapkę muszę wrzucić już 14-go (wtorek). W środę wyjeżdżamy z Małgosią nad Biebrzę i wracamy w niedzielę 18-go.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 09-05-2014 07:21, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Jeżeli tylko pogoda nie spłata jakiegoś przykrego figla to do Jonkowa pojedziemy.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Co znaczy dobra współpraca, chwila konsultacji i problem rozwiązany. Dzięki Marianowi i Piotrkowi za szybkie decyzje.
Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić plan wycieczki Piotrka na stronę. (okok)
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
PiotrPiotrSenior
Dodano 10 lat temu
Moją propozycję na najbliższą niedzielę (zamiast Jonkowa) przesłałem Zbyszkowi. Wyjechalibyśmy pociągiem do Morąga o 8:02 i przez Wenecję, Małdyty, Buczyniec, Rychliki do Elbląga (63km) plus dojazd na dworzec i powrót do domu z ronda Kaliningrad.
;)

A w sobotę do Jonkowa z Marianem z chęcią pojedziemy.
Rower: Kross Trans Alp Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Piotr dnia 06-05-2014 22:58, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Byłem właśnie na dworcu obejrzeć pociąg którym byśmy wracali z Jonkowa.
Jest tylko jeden wagon rowerowy na 14 rowerów - informacja od kierownika pociągu z którym troszkę porozmawiałem.
Ponoć w soboty na razie nie ma zainteresowania miejscami dla rowerów. Niestety nie wpuszczą więcej rowerów niż jest miejsc rowerowych. Kupna biletu też nie należy odkładać do ostatniej chwili, gdyż może spotkać nas odmowa sprzedaży.
Dosyć dużo utrudnień związanych z tym wyjazdem. :mysli:

Po konsultacjach, doszliśmy do wniosku, że wycieczka do Jonkowa jako grupowa nie odbędzie się ze względu na ograniczenia w przewozach PKP.
Zamieniłem się z Piotrem terminami i teraz na niedzielę wycieczka według pomysłu Piotra a ja wezmę Jego termin 08.06
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 06-05-2014 22:26, 10 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Dziękuję bardzo, o to chodziło.

Pozdrawiam
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Właściwie wszystko co napisałem jest aktualne.
Podsumowując;
Zbiórka;
Sobota 10.05.2014
Plac dworcowy godz. 07:30 odjazd pociągu 08:02
Trasa:
Morąg, Żabi Róg, Łukta, Biesal, Tomaryny, Gietrzwałd, Jonkowo.
Dystans:
54km plus dojazd na dworzec do Olsztyna 15km. Razem 69km.
Mapa;
http://www.bikema...#gsc.tab=0
Powrót;
Pociąg o 18:40 z Olsztyna , zalecam kupić bilet wcześniej, gdyż w ostatniej chwili mogą go nam nie sprzedać. Jest to pociąg TLK IC w Elblągu o 20:10
Najbliższy Regio o 20:47 z Olsztyna
Koszt biletu do Morąga 13,50 + 7 za rower
z Olsztyna do Elbląga 26 + 9,10 za rower
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 05-05-2014 19:46, 10 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Marian, podaj mi szczegóły wyjazdu do Jonkowa, tj. godzinę zbiórki na dworcu PKP, godz. wyjazdu.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Ale rowerów to chyba nie pchaliśmy? ;)

Wiadomość doklejona:
No i załadowała się mapka przejazdu do Jonkowa :boisie:
http://www.bikema...81/terrain
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 23-04-2014 16:23, 10 lat temu
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu

Cytat

Marian65 napisał/a:
Waldek, jeżeli chodzi o Ornetę to o ile mnie pamięć nie myli to z Krosna nie wracaliśmy do Ornety a przebiliśmy się do Nowego Dworu bezpośrednio boczną drogą widoczną na hybrydowej i opencyclemap :mysli:
Szutrowa droga nie była taka zła, był tylko kłopot w którą za mostkiem..

Którą, to ja wiem, ale zapamiętałem ją jako wyjątkowo piaszczystą.
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Waldek, jeżeli chodzi o Ornetę to o ile mnie pamięć nie myli to z Krosna nie wracaliśmy do Ornety a przebiliśmy się do Nowego Dworu bezpośrednio boczną drogą widoczną na hybrydowej i opencyclemap :mysli:
Szutrowa droga nie była taka zła, był tylko kłopot w którą za mostkiem.

Zbyszku wyjazd o 07:30 powrót o 17:30 więc średnia nie jest rewelacyjna, tym bardziej że nie robiłem długich przerw a tylko zajechałem w konkretne miejsca, fotka i dalej w drogę. Tak dla dokumentacji, że faktycznie tu byłem.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
Edytowany przez Marian65 dnia 22-04-2014 21:10, 10 lat temu
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Zrobiłeś dzisiaj 200 km i jeszcze chciało ci się pisać. :|
Inscenizacja jest zawsze w sobotę i nie ma co liczyć, że kiedyś będzie inaczej. Ci co pracują w sobotę to niestety stracą fajną wycieczkę, ale cóż praca ważniejsza,
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 22-04-2014 21:01, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Dzisiaj miałem wolny dzień, więc postanowiłem sprawdzić osobiście jeszcze raz przejezdność trasy.
Cała trasa Morąg - Łukta - Biesal - Tomaryny - Gietrzwałd - Jonkowo liczy 55km. Na trasie spotkamy się z dobrymi drogami szutrowymi, około 4-5km. i krótkimi odcinkami kocich łbów. Jest też troszkę piachu ale takiego płytkiego, że nie musiałem stawać. Będzie tego z 500 metrów. Pozostały dystans to asfalty różnej jakości.
Poruszamy się głównie drogami o dość małym natężeniu ruchu z wyjątkiem odcinka z Tomaryn do Gietrzwałdu czyli jakieś dwa i pół kilometra drogą o dużym natężeniu ruchu.
Oczywiście trochę kłopotu sprawia powrót z Jonkowa. PKP nie ma za wiele połączeń.
Dla tych co się bardzo śpieszą, a inscenizacja ich nie interesuje to jest pociąg z Jonkowa o 16:04
następny odchodzi z Olsztyna TLK i nie zatrzymuje się w Jonkowie, więc należy doliczyć 15km dojazdu na dworzec w Olsztynie na 18:40. Myślę, że bez problemu dojedziemy wyjeżdżając z Jonkowa o 17:00. Ostatni pociąg odjeżdża z Olsztyna o 20:47
Myślę, że jest to trasa dla całej grupy - tylko ta sobota :bezradny: Co niektórzy będą pracować.
Na organizację imprezy nic nie poradzę.
http://1807jonkow...Itemid=101

A tak na marginesie, zrobiłem dzisiaj dystans 200km.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
KomendantKomendantAdministrator
Dodano 10 lat temu
Co do Bikemapy to rzeczywiście, coś nie chce pracować poprawnie. Mapkę Piotra na najbliższą wycieczkę miele już 24 godz. i wciąż jest w procesie wgrywania. Chodzi bardzo wolno. W najgorszym przypadku, na stronie umieszczę tylko opis trasy, bez mapki. :bezradny:
Co do wycieczki w sobotę, to już bywały takie przypadki przekładania wycieczki z niedzieli na sobotę, gdy uczestniczyliśmy z PTTK w uroczystościach w Nadbrzeżu. Temat jest tak atrakcyjny, że przynajmniej raz może być dla całej Grupy.
Rower: GIANT Squadron Styl jazdy: Turystyka
Edytowany przez Komendant dnia 22-04-2014 07:10, 10 lat temu
Marian65Marian65Weteran
Dodano 10 lat temu
Chociażby tak jak z Lucjanem w 2010. Około 60km.
http://www.grupar...id=224#top
Mapkę próbowałem zrobić ale bikemap coś nie chce rysować trasy.
Pociągiem do Morąga o 08:02 a powrót 18:40 TLK lub 20:47 Regio, w zależności czy wszyscy się zmieścimy do TLK
Wyjazd na cały dzień i to niestety w sobotę. Nie wiem czy będzie to do zaakceptowania dla grupy?

Jeżeli uważacie, że to się nie nadaje to można oczywiście plany zmienić i zrobić coś w niedzielę.
Rower: Accent Nordkapp, Orbea Sate Styl jazdy: Turystyka
zaliczgmine.pl/img/buttons/button-960-brown.png
WaldicWaldicSenior
Dodano 10 lat temu

Cytat

Marian65 napisał/a:
No to i ja troszkę rozjaśnię swoje pomysły.
1. Jonkowo, Tomaryny

Jak chcesz zrobić to Jonkowo i Tomaryny na jednej wycieczce?? Kawał drogi jak dla grupy. Powrót z Olsztyna PKP?
Rower: 3x sampchamalemam + 2 bidony + 3 dzwonki Styl jazdy: Niedzielny
[color=#99cccc]Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny[/color];)
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz odpowiadać na posty w tym wątku dyskusji.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.