O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Popularne wątki w tym tygodniu
Rowerowy przejazd przez Elblagprzez Komendant 1 post

Dyskusja ogólna

Ogólne rozmowy na tematy związane z rowerami. Gdzie jeździć, ulubione trasy rowerowe, rozmowy na temat ścieżek i tras rowerowych.
419 post | Ostatnia aktywność na 12-10-2013 22:46 przez Edi
EdiEdi 12-10-2013 22:46, 11 lat temu
Odp: Morsy 13.10.2013
Marianie, Jak wiadomo Elbląscy Morsy jutro zaczynają sezon zimowych kąpieli w Stegnie, ale bez morsów z grupy rowerowej STOP.
My jutro i za tydzien walczmy o medale na rowerach.Jak wiesz najlepiej sie morsuje jak jest snieg.
Dla tych, ktrorzy chca w tym sezonie wystartowac zalaczam stosowny link http://www.morsowanie.info/pywanie-zi...jak-zaczac. Do zobaczenia w w wodach Baltyku http://youtu.be/tqPMWqub6k4
Odpowiedział(a) w Morsy 13.10.2013
Marian65Marian65 10-10-2013 16:39, 11 lat temu
Odp: Morsy 13.10.2013
Mamy w grupie sporo Morsów a informacji zero :(

http://elblag.wm....z2hFKZxPod
Odpowiedział(a) w Morsy 13.10.2013
AndrzejAndrzej 10-10-2013 14:50, 11 lat temu
Odp: Wygraj rower Turbo Elbląg!
Trwa konkurs, gdzie główną nagrodą jest rower Turbo Elbląg. Radocha
Jest jeszcze czas, aby wystartować i spróbować swoich sił w tym konkursie. :tak:
Podaje link, gdzie jest co i jak; http://info.elblag.pl/8,32633,Wez-udz...lblag.html

Życzę powodzenia (okok)
Odpowiedział(a) w Wygraj rower Turbo Elbląg!
Marian65Marian65 07-10-2013 21:28, 11 lat temu
Odp: Sezon 2014 - propozycje wycieczek
Może za szybko ale tak za pamięci, bo później uleci w natłoku spraw. Myśli
Maraton "Żuławy Wkoło" cieszy się coraz większym zainteresowaniem w naszym środowisku, to może w ostatnią niedzielę września organizujmy wycieczkę do Nowego Stawu.
Będziemy dopingować startujących Stopowców i nie tylko.
Będzie okazja przyjrzeć się jak jest to zorganizowane i z czym się to je.
Może więcej osób będzie chciało sprawdzić swoje możliwości w kolejnych latach jak zobaczą, że diabeł wcale nie jest taki straszny.
Może będzie to kolejna impreza cykliczna w kalendarzu grupy jak "Fidelitas" czy "Kąpiel Morsów".

Myślę, że nadchodzący okres zimowy to dobry czas na planowanie, tak więc zachęcam do wrzucania tu swoich propozycji. Zakupy
AndrzejAndrzej 05-10-2013 22:45, 11 lat temu
Odp: 2010 Wspomnienia
Dużo osób poznaję, ale większość trochę inna? :| Bezradny
Odpowiedział(a) w 2010 Wspomnienia
M
Marek55 05-10-2013 21:30, 11 lat temu
Odp: 2010 Wspomnienia
A co Wy tak już na zimową nutę?
Odpowiedział(a) w 2010 Wspomnienia
Marian65Marian65 05-10-2013 20:04, 11 lat temu
Odp: 2010 Wspomnienia
Wspaniały kulig to był Muza
Odpowiedział(a) w 2010 Wspomnienia
PiotrPiotr 05-10-2013 19:52, 11 lat temu
Odp: 2010 Wspomnienia
Sorry, ale przypomniały mi się wspaniałe chwile, zobaczcie sami Duży uśmiech

digigrey.pl/fotki/kulig/index.html
Odpowiedział(a) w 2010 Wspomnienia
PiotrPiotr 24-07-2013 17:00, 11 lat temu
Odp: PKP Przewozy Regionalne
Może przyda się komuś

Czy podróżny przewożący rower to osoba o ograniczonej sprawności ruchowej?

pon., 2013-07-01 13:43

Tak. Termin "osoby o ograniczonej sprawności ruchowej" oznacza wszystkie osoby, które mają trudności w korzystaniu z pociągów i związanej z nimi infrastruktury. W świetle powyższych przepisów, za osobę o ograniczonej sprawności ruchowej należy również uważać podróżnego przewożącego w pociągu rower, ponieważ nie może on w sposób nieograniczony poruszać się po pociągu sprawując jednocześnie nadzór nad rowerem. Uwaga! Do osób o ograniczonej sprawności ruchowej nie zalicza się osób, które są pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.
Zgodnie z § 10 ust. 23 - 24 Regulaminu przewozu (RPR) oraz art. 3 pkt 15 Rozporządzenia (WE) nr 1371/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczącego praw i obowiązków pasażerów w ruchu kolejowym, osoby niepełnosprawne oraz o ograniczonej sprawności ruchowej nie mają obowiązku zgłaszania braku ważnego biletu na przejazd / przewóz. Odprawy tych osób w pociągach uruchamianych przez Przewozy Regionalne dokonuje się w trakcie kontroli bez pobierania opłaty za wydanie biletu w pociągu.

Dodatkowo informujemy, że zgodnie z postanowieniami § 9 ust. 2 pkt 8 lit. d Regulaminu przewozu (RPR), posiadacze biletu sieciowego tygodniowego, podobnie jak posiadacze innych biletów okresowych (odcinkowych, sieciowych i strefowych), mogą kupić bilet na przewóz roweru (za kwotę 7 zł), który uprawnia do przewozu roweru w ciągu wskazanego przez podróżnego jednego dnia (w terminie ważności biletu na przejazd).

Jako, że kupując bilet w pociągu często doliczają nam opłatę dodatkową za wystawienie biletu, nareszcie mamy podkładkę do pokazania konduktorowi, że nie ma racji.
Odpowiedział(a) w PKP Przewozy Regionalne
AndrzejAndrzej 17-07-2013 13:57, 11 lat temu
Odp: Maraton rowerowy = 3 tys. km w 10 dni i nocy?
Mareczku, na takim dystansie to już żartów nie ma, Bezradny ale zawsze można jechać poza listą.
W klasie turystycznej można jechać przez całe wakacje, albo i dłużej. Myśli
Jest jeszcze możliwe przejechanie etapami, to coś tak jak kupujesz na raty. Hejka
Ja tam się wybieram, ale do Częstochowy i chyba trochę krótszą trasą - zobaczymy jeszcze? :|
M
Marek55 17-07-2013 08:13, 11 lat temu
Odp: Maraton rowerowy = 3 tys. km w 10 dni i nocy?

Cytat

Jest jeszcze czas aby samemu spróbować, ale to będzie trudne bo lista zamknięta.

Jestem dzisiaj poważnie poważny i być może nie wyczuwam żartu.
AndrzejAndrzej 16-07-2013 12:31, 11 lat temu
Odp: Maraton rowerowy = 3 tys. km w 10 dni i nocy?
Już niedługo dwaj Elbląscy koledzy rowerowi zmierzą się na trasie o długości = 3.135 km w Maratonie Rowerowym
"Dookoła Polski" http://info.elbla...olski.html Boi się
Jest jeszcze czas aby samemu spróbować, ale to będzie trudne bo lista zamknięta. Bezradny
Można natomiast śledzić ich przygotowania, im kibicować, a może i coś podpowiedzieć itp (plotki)
Nie wiem, ale może koledzy Marecki i Woźniak też włączą się do dyskusji i podzielą się swymi wrażeniami po; Hura
Marian65Marian65 13-07-2013 20:42, 11 lat temu
Odp: Koszulki GR STOP
Nie ma za co. Bezradny jak na razie.
Poczekajmy na efekty. Milczek

Wiadomość doklejona:
Otrzymałem wreszcie odpowiedź od producenta naszych koszulek.
Przyczyną opóźnienia była podobno awaria matrycy. Została ona usunięta i koszulki idą nareszcie do produkcji.
Nie wiem tylko dlaczego wymiana informacji szwankowała.

Prośba do dwóch osób które zamówiły koszulki a jeszcze nie dokonały wpłaty, aby uregulowały zobowiązanie.
Po wystawieniu faktury będę musiał wpłacić całą należność za zamówiony towar.

Wiadomość doklejona:
Właśnie otrzymałem wiadomość od producenta koszulek;

Witam
Dziś wysyłam stroje.
Przepraszam za tak znaczne opóźnienie w realizacji, mamy w tym roku masę
zamówień, i dużo tzw. terminówek. Dlatego mniejsze zamówienia zmuszony byłem
przesuwać na dalszą kolejność


Jeżeli koszulki dotrą do mnie do soboty to wezmę je na najbliższą wycieczkę.
Jedna osoba jeszcze nie wpłaciła na koszulki, proszę więc o uregulowanie tego również na najbliższej wycieczce.

Wiadomość doklejona:
Koszulki jeszcze nie dotarły, Bezradny
Jest mi przykro ale niestety nie mam na to wpływu :(

Wiadomość doklejona:
Nie wiem czy pisać to czy nie? Bezradny
przyszły koszulki!
Aby nie było tak miło to przyszła też faktura z innymi cenami niż podane nam przed złożeniem zamówienia. Innymi, oczywiście wyższymi. Załamka

Poprosiłem o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji i wystawienie nowej poprawnej faktury.

Wiadomość doklejona:
Dzisiaj w końcu udało mi się skontaktować z producentem koszulek.
Niestety nie był w stanie odpowiedzieć mi na pytanie o fakturę. Obiecał jedynie, że w poniedziałek wyjaśni sprawę i da nam odpowiedź. w8
Koszulki zabiorę na jutrzejszą wycieczkę i rozdam osobom które zaakceptują ewentualny fakt nie uznania naszej reklamacji i zgodzą się na późniejsze dokonanie dopłaty do ceny koszulek.

Różnica w cenach;
Koszulka krótki rękaw standard było 102,10 jest 108,24
Koszulka krótki rękaw elita do 125,50 jest 132,84
Koszulka długi rękaw było 118,10 jest 129,15
Komplet krótki rękaw i bluza było 220,20 jest 237,39
plus 4 złote od osoby za koszty transportu
Odpowiedział(a) w Koszulki GR STOP
Marian65Marian65 16-05-2013 20:45, 11 lat temu
Odp: To jest wyprawa!
Pojechali przez Milejewo, Majewo. Figielek
Jak to rower masz w serwisie? Myśli
Taki miałem plan pościgowy, że mucha nie siada.
Czekają na nas w Ornecie, byśmy razem podróżowali po świecie.
Mój plan teraz diabli wzięli, czym pojedziesz tej niedzieli? Szok
Odpowiedział(a) w To jest wyprawa!
Marian65Marian65 15-05-2013 21:18, 11 lat temu
Odp: To jest wyprawa!
Wczoraj spotkałem ich w Elblągu.
http://www.ino-on...8&nr=1
Chwilę porozmawialiśmy. Kierowali się na Ornetę a później Litwa, Łotwa, ...... Chiny ......i Filipiny.
Można tylko pomarzyć o takich wyprawach.
Odpowiedział(a) w To jest wyprawa!
PiotrPiotr 04-05-2013 06:49, 11 lat temu
Odp: Rowerowe autostrady
Kopenhaga buduje autostrady dla rowerów. Pierwsze dwie już działają

A w planach dziesiątki kolejnych. Stolica Danii nie żałuje na nie pieniędzy, bo dzięki lepszej sportowej kondycji obywateli zaoszczędzi na kosztach służby zdrowia
By przekonać się, ile osób jeździ w duńskiej stolicy na rowerze, wystarczy przystanąć na chwilę w ruchliwym miejscu, np. na placu Kongens Nytorv. W ciągu pięciu minut mija mnie tam ponad 100 rowerzystów. Po asfaltowych ścieżkach mkną długowłosi studenci, starsze panie z zakupami w koszu, panowie w garniturach.

GAZETA WYBORCZA
Cały tekst: wyborcza.pl/1,75248,13847309,Kopenhag...z2SIOeUCvI
Odpowiedział(a) w Rowerowe autostrady
MARECKIMARECKI 01-05-2013 19:43, 11 lat temu
Odp: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej

Cytat

Chociaż czytając:

Cytat

Warmińsko-mazurskie: od granicy z województwem pomorskim (gmina Elbląg - przeprawa promowa przez Nogat w miejscowości Kępiny Wielkie) przez Elbląg

Chyba nie mają najświeższych informacji :P


Olsztyn jest na bieżąco - o promie informowałem chyba ze dwa razy. Wiedzą o tym, oznakowanie będzie się zaczynało w Kępkach.
AndrzejAndrzej 30-04-2013 23:48, 11 lat temu
Odp: Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej
Mnie to już denerwuje, że co jakiś czas wrzuca się ten temat na rożne fora i udaje, że się coś robi. Nerwus
Tylko przesuwa się daty, ciągle konsultuje i nic z tego nie wynika. Bezradny
To wszystko w zaciszu gabinetów - w terenie już nikt tego nie sprawdza! :|
agaweagawe 30-04-2013 21:36, 11 lat temu
Odp: Koszulki GR STOP
Dzięki Ci, dobry Panie Marianie Buźki
Odpowiedział(a) w Koszulki GR STOP
Marian65Marian65 30-04-2013 21:33, 11 lat temu
Odp: Koszulki GR STOP
No to zebrała się już całkiem spora grupka zamawiająca koszulki.
Na najbliższej wycieczce będę zbierał ostatni dzień zamówienia na koszulki. Osoby które zamówiły koszulki proszone są o wpłacanie pieniędzy.
Dla zainteresowanych cenami koszulek z lepszych materiałów

Krótki rękaw standard 102,10 zł. elita 109,50 - 125,50 zł. world tour 137,80 zł. - 189,40 zł.nie wiem czemu taka rozbieżność.
Czekam na wyjaśnienia producenta.

Długi rękaw lekko ocieplany standard 118,10 zł. elita 134,10 zł. world tour 239,90

Podałem ceny brutto, tak chyba czytelniej i tylko asortyment na który jest zainteresowanie.
Standard to koszulki które zamawiamy
Elita to koszulki z lepszych materiałów
World Tour to najlepsze materiały stosowane w grupach zawodowych.
Porównując ceny do poprzednich sezonów to nie uległy one jakimś drastycznym zmianom.
Krótki rękaw co prawda zdrożał o niecałe 10 zł. ale już z długim rękawem cena się nie zmieniła. Oczywiście dotyczy to tylko wersji standard.

Wiadomość doklejona:
Niestety nie mogłem uczestniczyć w ostatniej wycieczce, przez co nie można było przyjąć ostatnich zamówień oraz zebrać należności za zamówienie. :(
Osoby które zdecydowały się w ostatniej chwili i chciały dzisiaj się zapisać na koszulki klubowe aby przekazały informację na naszej stronie lub przesłały wiadomość na PW. Natomiast jeżeli chodzi o wpłaty pieniędzy za koszulki to proponuję wpłacić bezpośrednio na moje konto bankowe

[color=#0000ff]Millennium bank
45 1160 2202 0000 0002 0966 1420[/color]


Chciałbym wysłać zamówienie jak najwcześniej, najlepiej jeszcze w kwietniu.
Przepraszam za utrudnienia!. Zawstydzony

PS.
Nie mam jeszcze informacji o przyczynie zróżnicowania cen koszulek z lepszych materiałów.

Wiadomość doklejona:
Pierwsze pieniążki wpłynęły tak więc jest na zaliczkę.
Można jutro wysyłać zamówienie. Zakupy

Wiadomość doklejona:
No to zamówienie poszło!
Teraz tylko czekać na realizację. w8
Odpowiedział(a) w Koszulki GR STOP
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.