O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Forum dyskusyjne

Popularne wątki w tym tygodniu
Rowerowy przejazd przez Elblagprzez Komendant 1 post

Dyskusja ogólna

Ogólne rozmowy na tematy związane z rowerami. Gdzie jeździć, ulubione trasy rowerowe, rozmowy na temat ścieżek i tras rowerowych.
419 post | Ostatnia aktywność na 06-10-2014 12:41 przez MARECKI
MARECKIMARECKI 06-10-2014 12:41, 10 lat temu
Odp: Budżet obywatelski 2015
Zachęcam do głosowania w ramach inicjatyw ogólnomiejskich na pozycję nr 33. Zadanie nazywa się : ,,30 km/h - ulice przyjazne życiu''. Wdrożenie strefy tempo 30 na większości ulic (bez głównych ciągów komunikacyjnych i ulicach zbiorczych)

[color=#0000cc]LINK DO GŁOSOWANIA[/color]

Propozycja ta stanowi pomysł na uspokojenie ruchu i spowodowanie że rowerzysta nie będzie już miał subiektywnego poczucia zagrożenia na elbląskich ulicach. To także propozycja wychodząca naprzeciw oczekiwaniom ludzi aby żyć w bezpiecznym, cichym i czystym otoczeniu.

Taka organizacja ruchu to jeden z trzech sposób rowerowej organizacji ruchu - obok wydzielonych dróg rowerowych i pasów rowerowych na jezdniach.

Więcej o [url=pl.30kmh.eu][color=#000099]tempo-30[/color][/url]


Prosi Potrzebuję Waszej pomocy Prosi
Odpowiedział(a) w Budżet obywatelski 2015
Marian65Marian65 01-09-2014 19:46, 10 lat temu
Odp: Batoniki - ciasteczka
Na prośbę kilku osób podaję link do strony z której wziąłem przepis na ciasteczka energetyczne. Chatownik

http://www.podroz...ic=11885.0

Przepis można dowolnie modyfikować. Zakupy
Smacznego.
Odpowiedział(a) w Batoniki - ciasteczka
KomendantKomendant 02-04-2014 07:22, 10 lat temu
Odp: Zmiany organizacyjne w dzałalności Grupy STOP w sezonie 2014
Mamy już kwiecień i za kilka dni, dokładnie 6-go kwietnia rozpoczynamy kolejny, już 16-ty sezon działalności Grupy. W tym sezonie będzie wprowadzonych kilka istotnych zmian w organizacji wycieczek oraz wpłacania dobrowolnych składek na potrzeby grupy.
Zmiany które wprowadzamy zostały przedstawione i przedyskutowane podczas spotkania na zakończenie sezonu 2013. Wysokość jednorazowej składki została przyjęta jednogłośnie przez wszystkich uczestników obecnych na spotkaniu. Inna ważna zmiana to znacznie większy udział w organizowaniu i prowadzeniu niedzielnych wycieczek przez bardziej doświadczonych STOP-owców, tak aby żadna niedziela w sezonie nie została zmarnowana.
Szczegółowe informacje dotyczące zmian zostały przedstawione na Forum w temacie Sprawy Organizacyjne.
Dostęp do tego tematu mają wszyscy dotychczasowi STOP-owcy po zalogowaniu się na stronie.

Komendant
Zbyszek Ostaniewicz
MARECKIMARECKI 01-04-2014 13:20, 10 lat temu
Odp: KONFERENCJA PUMA - 04.04.2014 r.
Zapraszam osoby zainteresowane i dysponujące wolnym czasem do udziału w bezpłatnej konferencji.

Szczegóły organizacyjne są [color=#ff0000][big]TUTAJ[/big][/color].

Pozdrawiam. Hejka
MARECKIMARECKI 15-03-2014 20:54, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Dziękuję za relację :tak: Petycja oczywiście nie jest moja - byłem tylko osobą pośredniczącą Jak widać jest szansa że do Tuji będziemy jeździć, dzięki unieważnieniu przetargu. Widoki z okna na magazyn masz pewnie dobre, powiedzmy że ja z Elbląga widzę temat nieco szerzej i wyraźniej. W nowej perspektywie budżetowej UE bardzo premiowana będzie współpraca między jednostkami samorządowymi (gminy, powiaty, województwa). Z pewnością łatwiej będzie zrewitalizować wspólnie żuławską kolej niż wszystko budować od nowa po pozytywnym rozstrzygnięciu takiego przetargu. Dlatego też widzę głęboki sens takiej akcji, nie tylko ja zresztą (okok) Wójt gminy Ostaszewo też widzi [color=#0000cc]taką szansę[/color] .

Do Twojego PS przez grzeczność się nie odniosęDuży uśmiech
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
P
pietiaschka 12-03-2014 23:20, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Widzę, że niezłe zamieszanie spowodowałem więc zamierzam ustosunkować się do swojej wypowiedzi.
Czy prześledziliście jakie odcinki kolejki mają być zlikwidowane ? Czy ktoś ma wiedzę o co chodzi czy tylko głosuje bo kolejka ma zostać i już.
Jakie odcinki kolejki mają być zdemontowane. Są to odcinki odcięte od Nowego Dworu, gdzie znajduje się lokomotywa wraz z wagonami. Nie dojedzie tam nic na żelaznych kołach (kiedyś był przejazd na wysokości Kmiecina, teraz nie ma). Jedynym wyjątkiem jest Tuja do której można dojechać pod wiaduktem (krzyżówką) z trasą na Malbork. Jeszcze 1 listopada jechałem tą linią na cmentarz w Nowym Dworze a także do Tuji w lecie. Chciałbym aby ta linia się zachowała, ale cóż, nikomu nie jest przydatna, szkoda...
Zaznaczam jeszcze raz odcinki do likwidacji odcięte są od lokomotyw i wagonów. Tamtymi torami już nic nigdy nie pojedzie.
Dlaczego więc likwidują, pytanie ? Nikomu to nie przeszkadza...Otóż nikomu nie przeszkadza a wręcz jest na rękę. Majątek wąskotorówki jest ustawicznie rozkradany. Giną metalowe elementy, czyli tory, zwrotnice i praktycznie wszystko co można sprzedać na złomowcu. Rozkradają to miejscowi i mają na tym niezły interes.
Kolejka nad morze z Nowego Dworu ma się dobrze i z roku na rok zwiększa ilość przewiezionych pasażerów, oby tak dalej, nikt nie ma zamiaru jej likwidować. W zeszłym roku, tuż przed sezonem skradzino ważne elementy zwrotnic na odcinku do Sztutowa. Istniała realna groźba, że kolejka tam nie pojedzie. Część kupiono, część zdemontowano z niepotrzebnych torowisk, ogólnie ciężko było finansowo - drogie elementy zabrał złodziej. Ale nie ma już części zamiennych na takowe niespodzianki.
Więc (wiem, nie zaczyna się zdania od "więc") cała sprawa chodzi o to, aby pozyskać części zamienne do istniejącej i działającej infrastruktury. Owszem gro szyn zostanie zwyczajnie zezłomowanych, ale te proste pójdą na magazyn - mam go prawie za oknem i wiem, że jest. Na magazyn mają także pójść wszystkie zwrotnice i większość łupków. Cieszy się z tego Filip Bebenow, cały szef nowodworskiej wąskotorówki. Na naszej kolejce nikt nie straci pracy, co więcej, będzie można ją utrzymać i jeszcze zatrudnić dodatkowe osoby, oby tylko było po czym jeździć.
Byłem na spotkaniu i wiem czego oczekują zarówno kolejarze, miejscowa ludność jaki i turyści. Niektóre odcinki terów muszą być zdemontowane aby egzystować mogły inne, faktycznie czynne odcinki. Ja będę nadal uśmiechnięty jak z mojej miejsowości będzie jeździła kolejka nad morze.
Nie podpisujcie się więc pod petycją MARECKIEGO bo szkodzicie przyszłości tej kolei.
Trzeba najpierw sprawdzić co się popiera aby chcieć to popierać.
Polecam lekturę wielu informacji dotycząch działania nowodworskiej kolejki, jest ich ogrom...
Pozdrawiam jadę jutro (13-go) do Tolkmicka, zobaczyć jak śledzie idą Uśmiech Oczywiście rowerem, jeśli jest ktoś chętny to zapraszam do wspólnej jazdy.
Pozdrawiam,
pietia
PS. I nie rób MARECKI takich tematów bez sprawdzenia rzeczywistości, szczerze polecam., bo krecią robotę robisz...
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
MARECKIMARECKI 12-03-2014 20:29, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa

Cytat

pietiaschka napisał/a:
Kolejna farsa. Co chcecie ratować ? Tory po których i tak nigdy już pociąg nie pojedzie ? Doskonale znam sytuację bo to moje podwórko. Ciekawe czy ktokolwiek z "obrońców" torów był na spotkaniu www.zph.org.pl/ne...Żulawach_-_prezentuja_dr_Dariusz_Piasek_Grzegorz_Fey_Filip_Bebenow
Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w temacie rozbiórki. Sezon ogórkowy już w pełni ?



Poprosimy zatem o krótką lub długą relację ze spotkania, bo obawiam się że nikt z Elbląga się tam nie pofatygował Boi się Dzięki Chatownik
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
P
pietiaschka 12-03-2014 11:54, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Kolejna farsa. Co chcecie ratować ? Tory po których i tak nigdy już pociąg nie pojedzie ? Doskonale znam sytuację bo to moje podwórko. Ciekawe czy ktokolwiek z "obrońców" torów był na spotkaniu www.zph.org.pl/ne...Żulawach_-_prezentuja_dr_Dariusz_Piasek_Grzegorz_Fey_Filip_Bebenow
Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy w temacie rozbiórki. Sezon ogórkowy już w pełni ?
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
MARECKIMARECKI 10-03-2014 12:38, 10 lat temu
Odp: PARKINGI ROWEROWE 2014 - GŁOSOWANIE
[color=#3300cc]Zapraszam do wypowiedzenia się w temacie lokalizacji parkingów rowerowych. Ankieta będzie aktywna do 15 marca 2014 r. Głosować można tylko raz, ale na więcej niż jedną lokalizację.[/color]

Wiadomość doklejona:
Zostało jeszcze 5 dni głosowania dla niezdecydowanych. Zapraszam do wypowiedzenia się Chatownik
MARECKIMARECKI 10-03-2014 12:34, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Rowerzysta nie jest żadnym zawalidrogą, a pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Jeżeli kierowca samochodu nie radzi sobie z przepisowym wyprzedzeniem roweru, to niech odda prawo jazdy, bo może stwarzać niebezpieczeństwo na drodze :tak:
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
EdiEdi 10-03-2014 00:10, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Wmojej ocenie; kolejka byłaby tylko sezonową atrakcją dla dzieci. Chciałbym,aby tym szlakiem wiodła prawie całoroczna urokliwa ścieżka rowerowa w kierunku Krynicy Morskiej i dalej do granicy.. -Nie bylibyśmy (jako rowerzyści) w sezonie letnim zawalidrogą dla kierowców pojazdów samochodowych -w szczególności; na trasie Sztutowo Krynica (Piaski).
- Uśmiech
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
AndrzejAndrzej 06-03-2014 01:17, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Również podpisałem, bo jestem za utrzymaniem kolej wąskotorowych!!! Chatownik
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
KomendantKomendant 05-03-2014 23:30, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
Już podpisałem i zachęcam innych. Uśmiech
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
MARECKIMARECKI 05-03-2014 19:49, 10 lat temu
Odp: Żuławska kolej wąskotorowa
[color=#0000CD]Protest przeciwko likwidacji torów żuławskiej kolei. Wypełnij petycję - uratuj zabytek [/color]

[big][color=#ff0000]Pomożecie?[/color][/big] :tak:
Odpowiedział(a) w Żuławska kolej wąskotorowa
MARECKIMARECKI 02-01-2014 13:25, 10 lat temu
Odp: PARKINGI ROWEROWE 2014 - KONSULTACJE SPOŁECZNE
Szanowni Państwo!

Kontynuując rozwój infrastruktury rowerowej Urząd Miejski w Elblągu zaprasza do konsultacji społecznych, których celem jest wskazanie preferowanego przez rowerzystów usytuowania parkingów rowerowych w przestrzeni naszego Miasta.

Zwracam się zatem do zainteresowanych tematem elblążan i proszę o wskazanie miejsc na terenie Elbląga w których Państwa zdaniem istnieje potrzeba montażu stojaków w ramach trzeciego etapu tego przedsięwzięcia w roku 2014.

Informuję, że na zgłoszenia czekam do 31 stycznia 2014 r. Proponowane lokalizacje proszę przesyłać na adres e-mail: lub składać osobiście na piśmie w pokoju 100 (Kancelaria Ogólna) Urzędu Miejskiego w Elblągu na ul. Łączności 1 lub w pokoju 5 Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki na ul. Czerwonego Krzyża 2.

[color=#ff0000]Forumowicze mogą też oczywiście pisać swoje propozycje w tym wątku.[/color]

Dalszy scenariusz konsultacji:
1. Po zgłoszeniu propozycji przez mieszkańców przygotowanie listy zaakceptowanych lokalizacji.

2. Przygotowanie ankiety internetowej i głosowanie na konkretne miejsca. Ankieta będzie umieszczona na stronie umelblag.pl, rowerowe.elblag.pl, marecki.home.pl oraz w miarę możliwości na stronach elbląskich mediów.

3. Po zakończeniu głosowania ogłoszenie wyników i realizacja począwszy od 1 kwietnia 2014 r.



Zapraszam do zapoznania się z lokalizacjami stojaków postawionych w roku [color=#330099]2012[/color] i [color=#3300cc]2013.[/color]
MARECKIMARECKI 10-12-2013 10:19, 10 lat temu
Odp: SZLACHETNA PACZKA 2013
Dziewczynka z Fiszewa w wieku 7 lat marzy o swoim pierwszym rowerze. Jeżeli ktoś z forumowiczów ma do odstąpienia albo zna kogoś, kto mógłby podarować rower proszę o kontakt ze mną do 20 grudnia 2013 r.

marek.kamm@umelblag.pl
55 239-31-44,


Wiadomość doklejona:
Akcja zakończona ekspresowo Hura Dziękuję za szybki odzew i chęć pomocy Brawo
Odpowiedział(a) w SZLACHETNA PACZKA 2013
MARECKIMARECKI 04-12-2013 15:25, 10 lat temu
Odp: Poradnik aktywnego rowerzysty
Przedstawiam Wam w załączeniu poradnik wydanym przez stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Chociaż odnosi się on w kilku zdaniach do Warszawy, to większość treści jest uniwersalna, wystarczy zamienić wyraz Warszawa na Elbląg. Tym bardziej, że standardy projektowe i wykonawcze dotyczące dróg rowerowych mamy dokładnie takie jak Warszawa. A lista instytucji zajmujących się infrastrukturą rowerową jest u nas znacznie krótsza - wystarczy pisać do mnie Chatownik

[color=#000000]Zapoznajcie się zwłaszcza z działem ,,Jak napisać wniosek dotyczący spraw rowerowych i co zrobić aby był skuteczny'' oraz ,,Jakie są inne sposoby wpływania na decyzje podejmowane przez urzędników''. [/color]

Wasza aktywność jest niezbędna, aby głos rowerzystów był silnie i dobrze słyszany, a moje działania miały właściwy efekt. Razem możemy więcej :tak:

Zapraszam do lektury.
Odpowiedział(a) w Poradnik aktywnego rowerzysty
AndrzejAndrzej 28-11-2013 16:07, 10 lat temu
Odp: Idą nam na rękę?
Któraś już konferencja, narada o tym jak dobrze jest jeździć rowerem po mieście - Elblągu i nie tylko? Hura
Tu można doczytać szczegóły http://www.portel.pl/artykul.php3?i=6...p3?i=69700
Odpowiedział(a) w Idą nam na rękę?
KomendantKomendant 16-10-2013 12:46, 11 lat temu
Odp: Sezon 2013

Cytat

Komendant napisał/a:

Cytat

markos1980 napisał/a:
Witam, chciałem się przywitać, jestem z Mazur, aktualnie pracuje w UK, startowałem przed wyjazdem w Cyklokarpatach. Mam zamiar wrócić do pedałowania po powrocie. Jestem fanem sportów wytrzymałościowych i zdrowego odżywiania.
--------
Mark, Stosuję zdrowe odżywianie i dietę makrobiotyczną



Witamy na forum Grupy i życzymy wielu przyjemności z korzystania z jej zasobów.

Pozdrawiam
Zbyszek Ostaniewicz
Odpowiedział(a) w Sezon 2013
Marian65Marian65 13-10-2013 20:37, 11 lat temu
Odp: Morsy 13.10.2013
Morsy sezon kąpieli rozpoczęły. Brawo
Wbrew informacjom tu podanym, przy udziale naszych przedstawicieli. ;)
I żeby nie było - kapiących się Brawo
Odpowiedział(a) w Morsy 13.10.2013
możesz przeglądać wszystkie wątki dyskusji na tym forum.
możesz rozpocząć nowy wątek dyskusji na tym forum.
nie możesz rozpocząć ankietę na tym forum.
nie możesz dodawać załączniki w tym forum.
możesz pobierać załączniki na tym forum.